Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Będzie prywatyzacja szpitali bez zgody Sejmu?

Będzie prywatyzacja szpitali bez zgody Sejmu?

Money.pl / 2008-07-29 08:15
Wyświetlaj:
zdrsperowany / 83.9.82.* / 2008-09-25 19:53
Co się dzieje? U nas szpital nie wiadomo kiedy sprywatyzowali. Mama zachorowała ciężko. Lekarz rodzinny skierował do szpitala, a w szpitalu na izbie przyjęć wali mi, że szpital jest prywatny i za przyjecie do szpitala, pobyt w szpitalu i za leczenie mama musi z własnej kieszeni zapłacić. Powiedzieli taką kwotę, że mama leży w domu. To wina tego wermachtowca Tuska. Na szubienicę jego i jego popleczników
maro88 / 83.5.46.* / 2008-10-17 13:02
Moje pierwsze wrażenie po przeczytaniu Twojej wypowiedzi jest... hmmm... Jesteś niedoinformowanym idiotą. Prywatyzacja szpitali oznacza tyle że będą dalej darmowe te same badania i formy leczenia co były. Będą dalej refundowane z NFZ, tylko że szpital jak będzie kogoś prywatną własnościa nie będzie marnował pieniędzy i podniesie komfort wizyt by właśnie w jego szpitalu/przychodni ludzie się leczyli.
dr killer / 91.94.130.* / 2008-08-12 21:23
w niemieckim folderze dla turystów podrózujacych po UE jest napiane" Prywatne szpitale niechetnie lecza pacjentow nawet w stanach zagrozenia na podstawie E-111. Nalezy wniesc opłate za leczenie." - Czy bedzie inaczej w Polsce? pun kty wyrobimy na hipochandrykach a pozniej płac czlowieku bo z ograniczen limitu MZ nie zrezygnuje. ja place co miesiac 1500 zł.( od lat). Chętnie zrezygnuje z ubezpieczen ia zdrowotnego ale czy kochane liberalne panstwo zrezygnuje z moiuch pieniedzy? Raczej nie.
historyk / 80.50.180.* / 2008-07-30 17:15
PO ma plan prywatyzacji szpitali bez zgody Sejmu
Platforma Obywatelska na poważnie rozpoczęła poszukiwania sposobów na przeprowadzenie swoich projektów bez potrzeby zmiany ustaw.

To ma plan czy go dopiero poszukuje
Wydaje mi sie ze ten plan zostanie zrealizowany tak jak wszystkie pozostałe, które mają być realizowane
Pilsener / 2008-07-29 10:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Prywatyzacja to złodziejstwo - zobaczcie, co się stało z naszymi ukochanymi GS'ami i "Społem" - zamiast fajnych, osiedlowych sklepów, tanich, dobrze zaopatrzonych, gdzie obsługa była miła a klienta świetnie chroniła księga skarg i wniosków co mamy teraz? Markety, do których trzeba jechać 20km a gdzie nic nie mozna kupić, ceny są tam niebotycznie wysokie, co chwila koszmarne promocje od których mdleją matki z dziećmi, galerie handlowe, gdzie reakcyjni spekulanci żerują na społeczniej cnocie. Rozkradli nasze sklepy i teraz nic nie ma, jeno cwaniaki zdzierają. Tylko publiczne sklepy mogą zagwarantować wysoką jakość i niskie ceny.
Ratunku wariat! / 151.92.176.* / 2008-09-03 11:45
"KOMUNO WRÓĆ!!!"
Brrrr....................................................
Andre7 / 2008-07-29 14:06 / Tysiącznik na forum
Chyba chodziło ci o państwowe sklepy, a nie "publiczne".
Nie wiem gdzie mieszkach, z moich obserwacji sklepów teraz jest więcej niz kiedys było i zaopatrzenie duzo lepsze.
zdesperowany / 83.9.82.* / 2008-09-25 20:09
A czy ty zastanowiłeś się jakim kosztem jest te zaopatrzenie?
A czy ty wiesz że my w kraju już prawie nic nie produkujemy tylko sprowadzamy ? A czy ty wiesz że co roku mamy prawie sto miliardów deficytu w handlu zagranicznym? A czy ty wiesz że dojdziemy do takiego punktu ze ten deficyt będzie trzeba spłacać? Pytam ciebie czym spłacimy ten deficyt jak już ten kraj nic nie ma? Może Pan Premier wpadnie na genialny pomysł by sprzedawać polaków w niewolę? Bo tak szczerze mówiąc już prawie nic nie ma do sprzedawania tylko pozostał zywy towar na dwóch nogach czyli MY
cc / 145.237.106.* / 2008-07-29 09:32
mutant popromienny to właśnie ty "a320"- publiczny szpital to m.in. mój i za moje podatki zbudowany, dlatego nie życzę sobie aby jakiś cwaniak ukradł go za złotówkę, a potem zdzierał ze mnie i z moich rodaków za leczenie i będzie naciągał na drogie zabiegi ,jak to już robią dentyści i prywatne kliniki.
a320 / 80.68.235.* / 2008-07-29 12:50
Rzeczywście.
Dentysta, który proponuje wstawienie brakujących 10. zębów to naciągacz, ba spekulant.

No bo i po co zęby, kiedy imię Ojca Rydzyka można sławić nawet z pustą paszczęką.

Kolego, podpowiedz mi jak ukraść taki szpital za złotówkę, to zrobimy to razem i będziemy bogaci.
Bodek2 / 2008-07-29 10:51 / Bywalec forum
Jeśli, kolego, to Twój szpital, to spłać najpierw jego długi i będziemy mogli porozmawiać.
Nie stać Cię? No to Twój szpital jest bankrutem...

Na szczęście nie musi upaść. Jest szansa, że po umorzeniu części długu i prywatyzacji stanie się dobrze prosperującą placówką leczącą na zdrowych zasadach. W określonym zakresie za składkę do NFZ, resztę uczciwie na faktury.
hen / 194.213.1.* / 2008-07-29 09:25
niespełna rok temu w czasie kampani wyborczej PO wypierała się że chce prywatyzacji szpitali,gdy pisowcy w jakimś spocie powiedzieli,że PO będzie prywatzować szpitale to platformersi gromko zakrzykneli TO KŁAMSTWO,i podali pisowców do sądu w trybie wyborczym,i sąd zakazał nadawania spotu,osobiście jestem podejrzliwy i nieufny zwłaszca w stosunku do polityków,i jeśli ktoś najpierw się zarzeka że czegoś nie ma zamiaru robić, a po kilku miesiącach zaczyna to robić to jestem pełen niepokoju co do intencji i skutków
czytelnik / 213.77.11.* / 2008-07-29 09:49
PO nie wyparło się tego, że chce sprywatyzować szpitale tylko, że za opsługę przez sprywatyzowane nie będzie płacić osoba w potrzebie (na spocie PiS głos w słuchawce wyłudzał pieniądze) tylko takie szpital będzie się rozliczał z ZUSem, a my mamy tego nie odczuć...
Handel wyrokami 1 / 83.26.0.* / 2008-07-29 08:19
lODY OBYWATELSKIE KRECONE NA PLATFORMIE imienia Beaty Sawickiej
a320 / 80.68.235.* / 2008-07-29 09:06
No to opisz jak te lody się kręci.
Jak będzie można się obłowić na prywatyzacji zapyziałego szpitala w Dolnej Wólce.
Jak to jest , że państwowe się zadłuża i ledwie zipie, a prywatne zaraz od razu przyniesie do kaski miliony.
Co to za bzdury się tu wypisuje.
Szpitale tylko dla bogatych? A jak sobie to obywatele wyobrażacie. Że szpital na tysiąc łóżek przyjmuje do leczenia czterech bogaczy. I co, z tych czterech wyciągnie miliony kasy.
Ci bogacze dziś i tak leczą się prywatnie. Cały prywatny sektor świetnie sobie radzi i obsługuje też biednych w ramach puli NFZ. Drogo, może i drogo. Trzeba by wprowadzić konkurencję, byłoby tanie. Ale publiczne szpitale nie mogą konkurować bo nie wolno im leczyć prywatnie. Cała kasa przewala się obok, a oni lamentują, że są biedni. Solidarna Polska, a cóż to za mutant popromienny.
GreK75 / 2008-07-29 08:15
Prywatyzować, prywatyzować... Bo jak jest państwowe to tak jakby niczyje. A o niczyje to nikt nie dba.
lepio / 213.17.162.* / 2008-07-29 08:31
A o prywatne ktoś będzie dbał ale za twoje pieniądze, nie zapłacisz to cię nie wyleczą. Koszyk świadczeń podstawowych to badanie internisty na izbie przyjęć i zastrzyk przeciwbólowy.
kupa / 192.92.94.* / 2008-07-29 10:01
Teraz tez cie nie wylecza jak nie zaplacisz. Wyleczyli cie kiedys za darmo?
jliber / 2008-07-29 08:52 / Tysiącznik na forum
Czyli nic się nie zmieni? :)

Najnowsze wpisy