Forum Forum inwestycyjneFundusze

Bezpieczne fundusze nie są bezpieczne !!

Bezpieczne fundusze nie są bezpieczne !!

LdN / 2009-03-07 14:41
Co widać na przykładzie DWS

http://www.dws.pl/PL/about/NewsDetails.aspx?id=165&NavId=1&pageID=208

http://www.dws.pl/PL/facts/FactSheetPerformance.aspx?FundId=6449

O wszystkim mówią te dwa linki, nawet nie trzeba komentować.
Wyświetlaj:
Pilsener / 2009-03-07 20:13 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Podobnie zawiodłem się na Allianz Aktywnej Alokacji - dzielnie sobie radził, aż tu nagle jeden miesiąc -20% ponad a za rok wstecz 36! Dla porównania czyste akcje, Legg Mason stracił 45%. Miał w czasie bessy lokować w bezpieczne obligacje i nieznacznie w akcje z W20, a co oni kupili za obligacje? Stanforda z wysp Kuku-Mamuniu? Jaki sens tworzyć fundusz, którego polityka inwestycyjna nie ma nic wspólnego z aktywną alokacją - czy trzeba być ślepym żeby widzieć, że jest bessa i kryzys finansowy? Kto tym zarządza? Zawsze miałem dobre zdanie o Allianz ale czas je zmienić i przestać polecać klientom ich fundusze.

Najwyższy czas, żeby rynek rozliczył zarządzających z Koziej Wólki.
max1224 / 2009-03-07 15:22 / Tysiącznik na forum
takie czasy a najlepsze że ich jakiś pewnie ważny w TV mówił że przecież nic się nie stało bo to tylko 3 dni a strata to przecież 12 a nie 98% szlag człowieka trafia jak coś takiego słyszy dla mnie 12% to kupa kasy i nie mam ochoty takich strat ponosić jeśli jedyną moją winą jest to że kupiłem fundusz w którym dzieci bawią się granatami o czym zreztą nie są łaskawi powiadomić bo jakoś nigdzie nie moglem doszukać się co zarządzający naszymi tfi robią z powierzonymi im pieniędzmi w zachodnich fundach to norma i z poślizgiem ale co miesiąc podają skład 5 ok 50-60 % całego portfela
Pilsener / 2009-03-07 20:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Też mnie to razi, że nie widzę co kupują - widocznie nie zależy im na klientach...
LdN / 2009-03-07 15:58 / Bywalec forum
Te 12% to tyle, co ten fundusz wypracował (chyba lepszym określeniem byłoby wymęczył) przez bodajże 3 lata.
Fahrenheit / 2009-03-07 19:24 / Bywalec forum
no i mamy przesłankę - z daleka od dws... weźmy tfi skarbiec - nie zrobił takiej głupoty. bezpieczny to jest rynek pieniężny. Ktoś z noble mówił o niebezpieczeństwach fundów obligacji, kiedy wszyscy jak owieczki kupowali stadnie...
Pilsener / 2009-03-07 20:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pisałem, że obligacje obligacjom nierówne - ale jak pisze w prospekcie, że inwestują tylko w papiery o wysokim ratingu emitowane przez banki centralne, a inwestują w ruskie g..o to chyba coś jest nie tak? Może powinna się tym zająć KNF i zacząć egzekwować zgodność prospektów z rzeczywistością.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy