Forum Polityka, aktualnościPolityka

Bezprecednsowe zachowanie Kaczyńskiego

Bezprecednsowe zachowanie Kaczyńskiego

Money.pl / 2006-08-15 12:28
Komentarze do wiadomości: Bezprecednsowe zachowanie Kaczyńskiego.
Wyświetlaj:
EcoHuman / 83.23.207.* / 2006-08-16 09:58
Tak, jak krytykowałem reakcję naszych Władz na artykuł w "Die Tageszeitung" (satyra o Kaczyńskich). tak tym razem uważam, że stanowisko i postawa PREMIERA są słuszne, gdyż Erika Steinbach próbuje "tylnymi drzwiami", podobnie jak to czynią homoseksualiści, osiągnąć swoje wygórowane CELE. Tym, którzy prowadzą taką "pełzającą, podkradającą, wyślizgującą się" Politykę (schleichende Politik) trzeba jasno i dobitnie powiedzieć: " NIE z nami te numery ..."!
fab / 80.53.227.* / 2006-08-16 11:15
oczywiście tak ! Trzeba wielkiego tupetu i bezczelności, by twierdzić, iż reakcja polskiego premiera jest "skandalem" ! i do tego "Despotyczne rządy"! Publikacja niemieckiego hłystka najlepiej pokazuje "proces pojednania". To co Niemcy mogą zrobić najlepszego to po prostu siedzieć cicho!
gregor2000 / 2006-08-16 12:29 / Bywalec forum
Publikacja w Tageszeitung nieczego nie pokazuje (pomijając poziom autora artykułu). Na szczęście ani artykuły w gazetach, ani Erika Steinbach nie są wyznacznikami pojednania.
Liberał / 83.27.113.* / 2006-08-15 22:47
Zgadzam się z tym artykółem. Kaczyński to despota i najgorsze co mogło się trafić polakom. Z tego co wiem to na wystawie były przedstawione wszystkie wypędzenia, także polaków więc nie widzę sprawy. To Niemcy zaatakowały Polskę i ponoszą winę za wojnę i wszystkie nieszczęścia z nią związane, ale granice ustliły trzy mocarstwa na konferencji w Jałcie a nie Polacy czy Niemcy
Marek53 / 83.24.46.* / 2006-08-16 00:20
Czy z tego wynika prawo do roszczeń w stosunku do Polski?

Przy okazji. Proszę podać przykład despotyzmu Kaczyńskiego.
sc / 195.82.184.* / 2006-08-16 09:41
zmiana ordynacji wyborczej miesiąc przed wyborami, ciągły zatarg z trybunałem konstytucyjnym, pomysły na zwiększanie uprawnień prezydenta - to wszystko prowadzi do jednego....
ws / 83.31.145.* / 2006-08-15 23:40
A czy Niemcy powinni się wstydzić, że nie tylko wywołały wojnę, ale, że zginęło (wymordowali) w niej tylu ludzi?. Niemcy są butni - to ich cecha, a chcieliby abym się wstydził, że jestem Polakiem. Co o tym sądzisz? Są już tacy "Polacy", którzy się tego wstydzą. Ty będziesz niedługo jednym z nich.
a / 83.27.9.* / 2006-08-15 22:39
zawiera się w trójkacie,którego wierzchołki stanowią agenci, pedofile i Niemcy, a z góry plują na Edzia
saul / 2006-08-15 22:25 / portfel / Pan Owca
Hmm ostatnie zachowania polskiego rządu w dziedzinie dyplomacji nie były specjalnie błyskotliwe, niemniej jednak po powyższym artykule stwierdzam, że strona niemiecka bez winy zapewne nie jest, pan Frank Herold w mojej skromnej opinii zdrowo przegiął i jako Polak czuję się co nieco urażony.
Edzio / 81.190.74.* / 2006-08-15 22:11
Coz to za forum? Młodzieżówki SLD czy demokratów.pl? Gdy w oczy wam plują to się obcieracie i idziecie dalej? Do tego trzeba miec charakter niewolnika. Tak trzymac Kaczory!!!
tatko / 2006-08-15 23:15 / Tysiącznik na forum
A co o tym powiada Kośiół? Niedowiarki? Już pan Premier pogoni Wam kota.To co,SLD ma wam służyć za przykład? SLD wybacza,a wy nie? ...
Marek53 / 83.24.46.* / 2006-08-15 23:29
Chyba coś się Panu pokiciało. Co i komu może wybaczyć SLD. Ja nadprzebaczliwy nie jestem.
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-08-15 21:29
Zazwyczaj głupota Kartofli mnie przeraża. Przykładowo bezwiedne promowanie artykułu w Tages to dramat i świadczy o krótkowzroczności tych żałosnych osobników. Natomiast w tym przypadku ocena nie jest już tak jednoznaczna.
Już podczas osądzania zbrodniarzy hitlerowskich nieustanną wymówką było: "Ja tylko wykonywałem rozkazy". Taką relatywizację historii z psychologicznego punktu widzenia łatwo wytłumaczyć i do tego podświadomie dążą Niemcy - nikt nie lubi żyć z poczuciem winy. A dużo łatwiej je obezwładnić, gdy okazuje się, że my, Niemcy, też cierpieliśmy.
Brak choć drobnego głosu sprzeciwu oznacza akceptację.
Marek53 / 83.24.46.* / 2006-08-15 22:20
Artykuł w Tages wypromowały media, "Kartoflom" nie pozostało nic innego niż zareagować. Przecież w przeciwnym razie byłaby to akceptacja. I proszę spojrzeć na to z innego punktu widzenia. Tages pisał nie o jakimś tam Kaczyńskim, lecz o prezydencie RP.

Zgadzam się, że brak sprzeciwu oznacza akceptację.
I tu nie chodzi akurat o wystawę, która mogła być nawet bardzo poprawna, lecz o działalność Pani Eriki. To nie wystawa muzeum historycznego, lecz "Eriki pokrzywdzonej przez Polskę"
Nie wyszło na razie z Centrum, rozpoczęła więc długi marsz małymi kroczkami. Protestować należy w zaraniu. To głównie brak sprzeciwu wypromował Adolfa.
antyPiSuar / 213.173.202.* / 2006-08-15 18:54
Kaczyński buduje swój autorytet w Polsce na zabiegach Public Relations (och ach jak nam dobrze w Polsce). Siłą sugestii wmawia Polakom, że jest im dobrze i bedzie lepiej. Ja sam wiem kiedy mi jest lepiej.

Co do polityki zagranicznej to sprawa jest prosta. Żeby się stawiać trzeba być silnym i bogatym narodem. Polska jest raz, że uzalezniona od obcego kapitału, zyski czerpie z eksportu na zachód (głównie Niemcy), sojuszników szukamy daleko bo w USA. Zatem powinniśmy przez parę dziesiatków lat obrastać w siłę. Kaczyński doprowadzi do tego, że silniejsi (Rosja, Niemcy) po raz kolejny pokaża Polsce jaka jest "mała", może nie w postaci konfliktu zbrojnego, ale gospodarczo nam dokopią. Tylko dlaczego ja mam płacić za to, że pewien prezydencik czy premierek mają więcej zawadiackiej buty niż zdrowego rozsądku.
Choc o historii Ci dwaj w kółko mówia, to najwyraźniej wniosków wyciągać nie umieją.
Marek53 / 83.24.46.* / 2006-08-15 19:17
Już parę dziesiątków lat obrastaliśmy w siłę. Mieliśmy rozsądnych Genseków, pokornych, uległych. Nawet byliśmy 7-mą potęgą gospodarczą świata.
No bo przecież polityka zagraniczna to sprawa prosta.

Proponuję puknięcie główką w pisuar. Może być nawet w antypisuar ( na przeciwległej ścianie).
tatko / 2006-08-15 19:41 / Tysiącznik na forum
Jeśli jest to obrona polityki zaranicznej PiS-u, panie Marku53, to wypadła ona w kiepkim stlu.A jeżeli nie jest to obrona,to jaki sens miała pańska wypowiedź?
tatko / 2006-08-15 20:37 / Tysiącznik na forum
w kiepskim stylu,miało być.Znów połknąłem literkę.
ws / 83.31.145.* / 2006-08-15 23:48
Uważam, że nie tylko połknąłeś literkę (bo mam cię na celowniku), ale poprostu się zapowietrzyłeś. Może przestań wypiywać a ja obiecuję, że też przestanę. ?.
Marek53 / 83.24.46.* / 2006-08-15 20:53
To nie obrona polityki zagranicznej PiS-u. Chociaż nie zgadzam się z tak jednostronną oceną.

To raczej komentarz do "Co do polityki zagranicznej to sprawa jest prosta." oraz zalecenia, które ujmę w skrócie . Mordę w kubeł i nie bulgotać. Nie masz kasy, nie masz racji.
To nie jest moja postawa.
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-08-16 13:56
Do Marek53: Poczytaj Pan sobie historię Polski i dla porównania innych narodów. Zresztą w Polsce zawsze byli, są i będą ludzie, którzy myślą, że machanie szabelką niedźwiedziowi polarnemu i brunatnemu uchodzi bezkarnie... i średnio co kilkadziesiąt lat oba niedźwiadki prały Polskę ile wlezie.

Co do powiedzenia "nie masz kasy, nie masz racji" to jak najbardziej słuszne. Szkoda, że marzyciele i pieniacze zawsze w tym kraju byli blisko koryta władzy. Kraj za to płacił i dalej płaci.


Tak Pan filozofuje w swoich wypowiedziach, że je muszę parę razy czytać żeby sens złapać. Zycie i prawidła są prostrze niż sposób pańskiego myślenia. Jak wiadomo im prościej tym mądrzej, ale Panu do trzeźwego myślenia daleko.

Mam propozycję... natrzyj się Pan świeżo wędzoną kiełbasą i wejdz do klatki z lwami. Może to Pana nieco uświadomi na temat prostych prawideł przyrody. Żałosny!
Himen / 87.99.44.* / 2006-08-15 15:19
Amerykanów po wojnie tak jak Japończycy to by im tą butę moze promienowanie wypaliło....
rosa / 2006-08-15 18:33 / Bywalec forum
Synu/córko ty nie wiesz co piszesz. Pomyśl zanim coś zrobisz bo jak widać jesteś CYMBAŁ.
Himen / 87.99.44.* / 2006-08-15 19:32
CYMBAŁ, matolico to jesteś ty, wracaj lepier do garkuchni bo do tego to ci rozumu nie brakuje...może
saul / 2006-08-15 22:28 / portfel / Pan Owca
Proszę Państwa sugeruję jednak ostudzić nieco emocje i skupić się na bardziej "rzeczowych" argumentach.
Marek53 / 83.24.46.* / 2006-08-16 00:17
Czy Pan wie skąd te emocje?

Proste. HIMEN. To podnieca większość macho.

Szybki teleturniej. Co to jest HIMEN?
gregor2000 / 2006-08-16 12:21 / Bywalec forum
O ile dobrze pamiętam to kiedyś była taka kreskówka. ;]
Marek53 / 83.24.16.* / 2006-08-16 09:08
Nikt nie znalazł? Nagroda czeka.
Kero / 2006-08-15 14:51 / -
Kaczenada na świat - wstyd być Polakiem.
ws / 83.31.145.* / 2006-08-15 23:49
Ten się już wstydzi.
armia / 213.199.212.* / 2006-08-15 23:10
Och Kero a do tej pory się nie wstydziłeś?! Chyba bardziej niz teraz. A swoją drogą masz rację, wstyd byc Polakiem ale takim jak Ty. Irlandia na Ciebie juz dawno czeka, nie zwlekaj o jednego buraka w Polsce mniej. Jak się Polska wyczyści z takich jak Ty, to juz moze być tylko lepiej.
lechwoju / 2006-08-15 13:33 / Bywalec forum
ciekawe że polskiefora internetowe tak chetnie drukują nieprzychylnePlsce komentarze niemieckiej prasy ( artykuł ten jako wazne wydarzenie opublikował i onet i wp itp) czy to efekt
owczego stada, czy sterowane publikacje? Nie dość ze wiekszość polskojęzycznej prasy
jest w rękach niemieckich , to jeszcze internet? Eczoraj opublikowano kilkanaście tysiecy
artykułów na swiecie i w Europie, omawiany jest jeden-szkalujacy polskie władze.
Chichot Hitlera zza grobu?
Marek53 / 83.24.46.* / 2006-08-15 18:17
Nie, to chichot przeciwników PiS. Są z założenia anty i z zachwytem wyłapują wszelkie wypowiedzi pasujące. Wręcz je napędzają. (vide ambasador w Niemczech, list byłych MSZ)
W swojej głupocie nie dostrzegają, że jeżeli (zgodnie z ich marzeniem) rząd PiS-u upadnie i np. prezydent się wycofa, to obraz, który sami kreują pozostanie. To bardzo krótkowzroczne.

Inną sprawą jest, że mają duszę wasali. Unia powie - święte. Pismak z Berliner Z. napisze - jedynie słuszne, zachwycające.

O ile mogę się nie dziwić pismakom (również rodzimych niemieckich wydawnictw), bo prowadzą konsekwentnie określoną politykę, o tyle dziwię się naszym anty politykom i anty forumowiczom. W zaślepieniu prowadzą politykę nie swoją.
Mops / 83.22.231.* / 2006-08-15 18:58
"...W zaślepieniu prowadzą politykę nie swoją" - a mniej -więcej czyją jeśli wolno spytac?
Marek53 / 83.24.46.* / 2006-08-15 19:21
np. Pani Eriki S., stowarzyszeń wypędzonych, ziomkostw, mediów.
Mops / 83.22.231.* / 2006-08-15 20:13
Coś z Panem chyba nie tak. Posądza Pan innych forumowiczów ,którzy myślą inaczej niż Pan o reprezentowanie interesów p. Steinbach??? Zastanów się Pan zanim coś takiego napiszesz.
Marek53 / 83.24.46.* / 2006-08-15 21:08
Nie wiem, czy zauważył Pan, że i powyżej i poniżej napisałem, że robią to bezwiednie, w zaślepieniu antyPiSowym.
Nie posądzam ich o premedytację czy złą wolę. Dają się podpuszczać. Powtórzę zatem, w zaślepieniu i głupocie.
Są gotowi strzelić z kałacha do muchy siedzącej na koniu. Bo nie lubią much. Zapominają w zacietrzewieniu, że właśnie jadą na tym koniu.

To wyznawcy zasady - cel uświęca środki.

I nie jast to obrona opcji politycznej (aczkolwiek się z nią zgadzam). To protest przeciwko kalaniu własnego gniazda w imię racji krótkoterminowych.
Mops / 83.22.231.* / 2006-08-15 22:05
Napisał Pan sporo a niewiele z tego wynika. Czy to jakaś kolejna spiskowa teoria dziejów? O jakim gnieżdzie i jakich racjach Pan mówi? Dla mnie jedną z nadrzędnych racji jest ułożenie po[rawnych stosunków z sąsiadami ( wszystkimi jakby się ktoś pytał). O drugiej wojnie nie da się zapomnieć . To była tragedia ( wiem o tym doskonale - wuj ,którego nawet nie dane mi było poznać zginął w Powstaniu Warszawskim ,był oficerem AK). Należy jednak pamiętać ,że wojna skończyła się 61 lat temu . Czy Pan byłby rad gdyby Czesi wypominali nam Zaolzie jeszcze przez kolejne lata czy Litwini akcję gen. Żeligowskiego . A słowa biskupów polskich kierowane do biskupów niemieckich w słynnym liście z 1965 r ( "udzielamy wybaczenia i prosimy o nie" ) to jedynie pustosłowie? Przecież w tym liście biskupi polscy podkreślali ,że miliony Niemców ucierpiały z powodu powojennych wysiedleń. Czy ówczesna polska hierarchia również reprezentowała politykę E. Stelnbach? Czy również kalała swoje gniazdo jak utrzymywała ówczesna komunistyczna władza?
Marek53 / 83.24.46.* / 2006-08-15 23:02
Nie, list biskupów to nie pustosłowie. Jednak wybaczyć nie oznacza zapomnieć, a tym bardziej dopuścić do relatywizacji historii . Wybaczenie nie oznacza pozwolenia na przerzucenie winy na przebaczającego.(proszę przeczytaćantyPiSa - nie jest on miłośnikiem Kartofli)
Istotnie miliony Niemców ucierpiały. Głównie na własne żądanie.

Czy naprawdę mam żałować tych, którzy najpierw wywalili mojego dziadka z rodziną z domu w Poznaniu do małego mieszkanka (z jedną walizką), potem kolejni Niemcy wywalili ich z mieszkania na bruk. Po wojnie biedacy zostali "wypędzeni" zabierając przy okazji co wartościowszy dobytek.
Mops / 83.22.231.* / 2006-08-16 07:41
Niech Pan się zastanowi nad tym co Pan wypisuje. W tym żadnego ,logicznego sensu nie ma. Proponuję również wczytać się w przedmiotowy list bo jak widzę niewiele Pan z tego rozumie.
tatko / 2006-08-15 16:43 / Tysiącznik na forum
"lechwoju" , dlsczego więc Pan nie przedrukuje z zachodniej prasy artykułów przychylnych Polsce i Polakom? To byłoby lepsze niż niczym nie poparte podejrzenia.
lechwoju / 2006-08-15 22:54 / Bywalec forum
nie przedrukuję bo :1)nie mam gazety
2) bo gucio mnie obchodzi co o Polsce sądzi jakiś Berliner czy cuś takiego , tak jak np.media niemieckie niespecjalnie są
zainteresowane opiniami np.GW , a na pewno nie robią tego
w tak zmasowany i wasalczy sposób jak niektóre media polskojęzyczne.
Marek53 / 83.24.46.* / 2006-08-15 19:07
A czemu Pan nie napisze. Przez gardło by nie przeszło?

Rozumiem co to są poglądy polityczne, co to krytycyzm.
Ale pojąć nie mogę, że w ramach bycia antyPiS przekształcacie się, bezwiednie,w klakierów antypolskości. Polska i Polacy (ci inni, nie wy) staje się emanacją głupoty i śmieszności.

A szczerze. Czy wasz poklask znalazłoby włażenie w d.. Brukseli, Niemcom, Francuzom, buziaczki z Eriką S., brudzio z wydawcami.

Idiotyczne i nerwowe reakcje pismaków niemieckich nie świadczą o tym, że taka polityka jest zła lecz, że im się nie podoba.
tatko / 2006-08-15 19:47 / Tysiącznik na forum
Dokładnie to samo , co napisał pan o niemieckich pismakach, można przenieść na polskich polityków, tych głównych, ma się rozumieć.
edek / 83.24.214.* / 2006-08-15 13:26
Niewątpliwie jest to kolejny dowód głupoty i krótkowzroczności naszego nieszczęsnego narodu, który wybiera tak żałosnych ludzi jak Kaczyńscy na swoich przedstawicieli. Zgadzam się z przedmówcą, że za to zapłacimy i to słono.
Mops / 83.22.231.* / 2006-08-15 13:24
Można i tak . Tylko póżniej nie należy się dziwić ,że z naszym wizerunkiem za granicą coś nie halo.
rosa / 2006-08-15 18:38 / Bywalec forum
Mamy już człowieka od PR. On to wszystko załatwii. O Polsce będzie tylko dobrze się mówiło i pisało ale jeden warunek musi być spełniony - nie mogą kompromitować nasi mężowie stanu jak panowie K.
a / 83.27.18.* / 2006-08-15 12:28
Za podniecającą bajeczkę trzeba będzie słono zapłacić
desir / 2006-08-15 12:43
na głupotę trzeba odpowiedziec milczeniem...Tylko kto tu głupi: Jarek czy Berliner Zeitung?
saul / 2006-08-15 22:30 / portfel / Pan Owca
Ponoć prawda zawsze leży gdzieś pośrodku...
gt / 83.21.68.* / 2006-08-15 12:47
nie ma wątpliwości . PIS a zwłasza jego liderzy to enencja polskiej głupoty ...kartoflisko. Podziać należy takt niemieckiego komentatora. Powinien Kaczyńskiego po prostu wyśmiać
Marek53 / 83.24.46.* / 2006-08-15 17:54
Co to jest "enencja"?
jar / 83.18.229.* / 2006-08-15 14:46
Nasi dzielni przywódcy mają dziwną właściwość:Krytykują film którego nie oglądali/ krytykuą książki które nie czytali, nawołują do odwołania wystawy której nie widzieli. Oni wszystko wiedzą najlepiej.
herbst / 2006-08-15 17:54 / Bywalec forum
Francja jest dumna ze swego Napoleona my ich przebijamy ,mamy takich dwoch...

Najnowsze wpisy