Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezrobocie w Polsce to fikcja

Bezrobocie w Polsce to fikcja

Money.pl / 2007-09-19 10:16
Komentarze do wiadomości: Bezrobocie w Polsce to fikcja.
Wyświetlaj:
acomitam / 83.25.243.* / 2007-09-20 12:25
A tam, od razu wyłudza. To jest przecież Polska solidarna, czytaj: socjalistyczna. W takim kraju jak nasz, nie jest ważne czy zapracowałeś na to co masz. Ważne jest, czy jesteś cwaniak kuty na cztery nogi i potrafisz zakombinować. O resztę się nie martw. Min. Religa zorganizuje ci bezpłatną opiekę zdrowotną, podnosząc składki na ubezp.zdrow. i obciążając różne grupy społeczne ekstra-podatkami. Z troską nad tobą pochyli się min.fin. także podnosząc podatki i inne opłaty. Zaś min.prac. zorganizuje ci darmową pensyjkę i darmowe świadczenia społeczne, na które solidarnie złożą się pracujący. Jak solidarnie, to solidarnie. Gmina zapewni ci darmowe mieszkanie komunalne, często w standardzie, na jaki nie stac uczciwie tyrających. A jeśli wykażesz się kompletną beztroską i brakiem rozsądku i np. nie ubezpieczysz się od pożarów czy powodzi, chociaż mieszkasz nad brzegiem wylewającej od czasu do czasu rzeczki, państwo przyjdzie ci z pomocą. Niechby spróbowało nie przyjść. Zastępy pismaków rzucą się na nieczułą władzę i zjadą ją tak, że pójdzie jej to w pięty.
Roman Roman / 83.7.72.* / 2008-04-02 01:42
Współczuć ci to zbyt mało...
tatazzz / 83.31.248.* / 2007-09-19 23:04
Dlaczego ludzie się nie buntują .Przecież to jest feudalizm.
Tylko patrzeć jak będa dziesięcine brać.
Łobuzy nigdy nie brałem zasiłku i nie będę brał.
Bo to co wyprawiacie to jest horror.Kiedyś było wiadomo kto jest okupant a teraz własne łobuzy się uwłaszczyły i własny naród rujnują.Co na to te wszystkie organizacje
Co do PRAW CZŁOWIEKA",te Smisy i inne gadacze.
Ludzie padaja na pysk ,żeby dorobić pare złoty do życia.
Tym razem nie można zwalić wszystkiego na komune.
Teraz ta zasrana demokracja kradnie ile wlezie.
Kiedyś taki łobuz nazywał się spekulant a teraz biznesmen.
Kiedys pracodawca prywatny to był gość a teraz drań jakich mało.Ciągle jęcza i płaczą ,że mało ,że podatki ,że zusy srusy itd.Żyją jak pączki w maśle -no i dobrze niech sobie żyją ale niech dadzą innym żyć stosownie do ich wkładu pracy a nie mało ,mało,problemy,problemy ,ktoś nie zapłacił,ktoś go oszukał a wszystko na nasze barki.
Dość już tych oszustw oddajcie nam nasze pieniądze które włożyli komuchy do gospodarki.Jak można tak w majestacie prawa rznąć własnych obywateli.Kaczynski,Żobro bierz sie za tych spekulantów.
acomitam / 83.25.243.* / 2007-09-20 12:26
Ależ dziesięcina to 10 część, czyli 10%. Pomarzyć... U nas biorą około 80% tego, co się zarobi.
Kondor / 83.23.157.* / 2007-09-20 02:32

Jak można tak w majestacie prawa rznąć
własnych obywateli.Kaczynski,Żobro bierz sie za tych
spekulantów.skomentuj

Kaczyński nie może się wziąść za spekulantów ponieważ sam uczestniczył w jednym z większych przekrętów po roku 80. (przejęcie wydawnictwa między innymi Kulisy - była kiedyś taka gazeta). Dzisiaj w sejmie potwierdził to zresztą w interpelacji na takie zapytanie Prokurator Krajowy. Sprawę jednak umorzono ponieważ jak 2-gi Kaczyński sprawował urząd ministra sprawiedliwości to wprowadził przepisy, które umożyły sprawę.
s. / 83.30.113.* / 2007-09-19 17:22
Bzdury piramidalne - bezrobocie jest o wiele większe, ale większość osób nie ma prawa do zasiłku, a zarejestrowanie się i tak nie daje szansy na znalezienie pracy. Tak oto rządzącym udało się pięknie podreperować beznadziejne statystyki...
buk-szpan / 87.205.227.* / 2007-09-19 16:17
yhy

http://www.naszbox.pl/?host=2584
jaro67 / 2007-09-19 13:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
to proponuję ustalić płacę minimalną na 1500 zł

i co Malkel mama pewnie by poszła do pracy nie?

ale wtedy chleb kosztowałby 3zł
a kg ziemniaków 1,50 itd

więc to nie kwestia ustalenia wartości pracy przez urzędników

po prostu raz to podatki a po wtóre ta praca jest na tyle wyceniana

koszt ponoszony przez pracodawcę w tym przypadku to jakieś 9 stów
łącznie z pensją
sharkie / 83.175.191.* / 2007-09-19 13:06
To żadna nowość.
Gospodarce potrzebna jest liberalizacja, zmniejszenie podatków i innych kosztów pracy a nie różnego rodzaju pozorowane ruchy wykonywane przez nasz wspaniały rząd. Nie wierzę z resztą żeby następny był inny w tym względzie.
Jeśli nic się nie zmieni roztrwonimy wzrost gospodarczy i zmarnujemy czas prosperity.
Wtedy na prawdę zostanie tylko emigracja.
Malkiel / 2007-09-19 11:39
Co prawda są ludzie którym się nie chce pracować, ale przypuścmy moja mama która jest po 40 w moim mieście nikt już jej nie przyjmie chyba że do hypermarketu za 500 zł na półetatu, a jak ma tyle zarabiać to lepiej żeby w domu siedziała , przynajmniej na obiad nie trzeba czekać, w naszy mieście ludzie po 40 chyba nie są nikomu potrzebni już.
acomitam / 83.25.243.* / 2007-09-20 12:30
Ale dlaczego pracujący, również ci w hipermarkecie, mają się zrzucać na pensję Pana/i mamusi? Jak chce w domu siedzieć, jej sprawa, ale niech o robi na własny koszt, a nie innych.
Llenin / 83.238.240.* / 2007-09-20 23:20
Idioto , nikt nie zrzuca sie na zasiłek dla kogoś-tam ,bo ten co otrzymuje zasiłek kiedyś pracował i odprowadzał część swojego zarobku na ten cel- poza tym w nieskończonośc nikt zasiłku nie bierze ,pół roku(max rok) ,a potem tracprawo do niego i musisz podjąć jakąkolwiek pracę, albo poprawić statystyki talich pseudoprofesorów jw.
Malkiel / 2007-09-19 11:36
Ja mam pytanie do Profesora, czy pracował by Pan za 700 zł miesiecznie ????? Ludzie są bezrobotni bo minęły czasy niewolnictwa, połowa z tych 12 procent jest pewnie za granicą i pracuje nielegalnie a nie wierzę w to że Profesor chciał by pracować za 700 zł, nawet jak ktoś nie ma mgr, profesora itp powienien zarabiac minimum te 1500 zł nie uważa Pan?
acomitam / 83.25.243.* / 2007-09-20 12:33
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.
L-Enin / 83.238.240.* / 2007-09-20 23:24
Więc pocałuj sie w dupe.(skąd sie biorą tacy idioci?)
errarel / 2007-09-19 11:06
a może ograniczyć zasiłki, zmniejszyć podatki i odczepić się od przedsiębiorców żeby mogli tworzyć lepsze warunki pracy. pozostaną ci którym się naprawdę nie chce pracować i nie ma powodu żeby się nimi w ogóle przejmować.
?! / 2007-09-19 10:35 / Tysiącznik na forum
Przecież to wiadomo od dawna!!! Polski system podatkowy i socjalny zachęca do nadużyć. Codziennie widuję takich "urodzonych w niedzielę", zajętych porannym obalaniem dwóch strongów za nasze, w tym moje, podatnicze pieniądze!!!
wia / 81.219.231.* / 2007-09-19 10:22
autor nie podał jaka część bezrobotnych nie pobiera zasiłku-więc ten milion wyłudzaczy chyba jest przesadzony.są zarejestrowani,ale nie pobierają zasiłku-jedynie korzystaja ze składki zdrowotnej-ostatnio to 26.40zł/mc
Agatkak / 80.68.236.* / 2007-09-20 10:04
Chciałabym płacić26,4 zł/mc składki zdrowotnej.
zyga07 / 2007-09-19 10:16
I bardzo dobrze, urząd pracy powinien przed wydaniem zasiłku kontrolować czy dana osoba próbował podjąc pracę jezeli nie to zostawić bez zasiłku. Koniec utrzymywania darmozjadów.
haha / 83.8.238.* / 2007-09-19 18:34
jeśli jesteś po 45 roku zycia ,to gratuluję wygranej w pracy.!!!
marek 19.53 / 83.24.13.* / 2007-09-19 23:28
Czy po 45 roku życia to już koniec. Czy w tym wieku nie można już niczego się nauczyć i pracować.
Dziwne, ale mając prawie 10 lat więcej nie żywię żadnych obaw. Jak padnie mi firma (odpukać), to na każdej budowie przyjmą mnie z otwartymi rękami. Mogę być kierownikiem budowy, majstrem lub zaopatrzeniowcem. Mogę jeździć ciężarówką, dostawczym lub widlakiem. Mogę się nauczyć układać glazurę lub malować.
Mogę w końcu kosić trawniki i strzyc żywopłoty.

Jeżeli jest bezrobocie, to proszę mi powiedzieć czemu do tych prostych prac pomocniczych nie ma chętnych. Płacę 9 zł netto/godzinę za sprzątanie, trawnik, malowanie, umycie samochodów - i nic. Nie stawiam ograniczeń wiekowych (innych też) - i nic.
Zgłaszają się specjaliści od marketingu i zarządzania ale to osobniki mało przydatne.
CBA / 195.205.100.* / 2007-09-20 12:32
Marku, takich jak Ty to już nie ma na tym łez padole, podnieś trochę stawkę to chętni się znajdą, sam Ci przyślę kilku agentów, niech sobie też dorobią bo w CBA miodów nie ma:
jaro67 / 2007-09-19 10:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie powinno być żadnego urzędu gdyż w interesie takiego urzędu jest utrzymywanie bezrobocia na stałym poziomie

przecież nie tak dawno było bezrobocie chyba 18%

spadło o 30%

jestem bardzo ciekaw czy zwolniono 30% urzędników z pośredniaków
przecież nie mają tyle pracy jak dwa lata temu

a może zamknięto co trzeci pośredniak ?

niestety nic z tego urzędniczy rabunek trwa nadal

Najnowsze wpisy