Forum Polityka, aktualnościPolityka

Biden w Tbilisi. Rosja ostrzega

Biden w Tbilisi. Rosja ostrzega

Money.pl / 2009-07-23 13:33
Komentarze do wiadomości: Biden w Tbilisi. Rosja ostrzega.
Wyświetlaj:
Ewiak Ryszard / 78.8.136.* / 2009-07-23 13:33
Jak widać, walka o wpływy nadal trwa, pomimo iż obie strony udają przyjaźń. Wygląda to dokładnie tak, jak opisuje Księga Daniela: "I obaj ci królowie serca swoje skierują ku wyrządzaniu szkody i przy stole jednym kłamstwo mówić będą, lecz nie osiągną sukcesu, ponieważ pozostał jeszcze kres do czasu wyznaczonego" (11:27).

Co miało się wydarzyć w końcowym okresie, przed czasem wyznaczonym? Opisano tu historię Rosji po II wojnie światowej: "I powróci do ziemi swej z dobrami wielkimi [1945], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [przejawia wrogi stosunek do wszystkiego, co ma związek z prawdziwym Bogiem], i będzie działał skutecznie [odnosi sukcesy na scenie politycznej], i zawróci do ziemi swojej [rozpad Związku Radzieckiego, garnizony rosyjskie wracają do swej ziemi]" (11:28).

Co przyniesie przyszłość? "W czasie wyznaczonym powróci z powrotem [Rosja odzyska utracone wpływy, garnizony rosyjskie znów stacjonować będą poza granicami kraju] i wkroczy na południe [wiele wskazuje, że może to być Gruzja], ale nie będzie jak wcześniej [triumfu, jak w maju 1945] i jak później [w sierpniu 2008], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Zachód], i będzie poniżony i zawróci" (11:29,30a).

W sierpniu ubiegłego roku Rosja zaczęła powracać. Obecny kryzys finansowy nie wydaje się dziełem przypadku. Daje Rosji możliwość odzyskania wpływów w wielu regionach. Czas pokaże jak daleko Rosja powróci, zanim wkroczy na południe i w wyniku tego zetrze się z Zachodem.

Świat zmierza w niebezpiecznym kierunku. Gruzini zapowiadają, że "Abchazja i Osetia Południowa, historyczne gruzińskie ziemie, niedługo wrócą do Gruzji, a Stany Zjednoczone zapewniają, że będą wspierać Gruzję. Chyba nietrudno się domyśleć, czym to się w przyszłości zakończy.

Tym razem nie zanosi się na konflikt lokalny. Według Księgi Objawienia, jeździec na koniu maści ognistej odbierze pokój z ziemi. Zostanie użyty "wielki miecz" - broń jądrowa (6:4). Nie będzie to koniec świata, lecz jak zapowiedział Jezus - "początek bólów porodowych" (Mateusza 24:7,8). Dalekowzroczni Szwajcarzy, (choć są neutralni i nie mieszkają w strefie buforowej) przygotowali się na taki scenariusz już u schyłku XX wieku. Wydaje się, że nam zbyt dużo czasu już na to nie pozostało.
issael / 188.33.95.* / 2009-07-23 18:31
Abchazja nie jest historycznie gruzińska ziemia. Gruzini dla Abchazów to cacy sami najeżdźcy i uzupatorzy jak wszyscy inni. Nie znasz historii Ewiak Ryszard.
inna sytuacja jest z Osetią, tu masz racje, to były ziemie Gruzińskie, przynajmniej cześc z nich bezspornie.
Ewiak Ryszard / 78.8.134.* / 2009-08-01 22:25
Zgadzam się z Tobą. "Abchazja i Osetia Południowa, historyczne gruzińskie ziemie, niedługo wrócą do Gruzji", to był cytat wskazujący jedynie na punkt widzenia Gruzinów.
Ewiak Ryszard / 78.8.134.* / 2009-08-01 22:32
To był cytat z artykułu, w którym mówiono: "Obecny na uroczystościach na Cmentarzu Bajkowym w Kijowie ambasador Gruzji na Ukrainie Grigol Kałamadze powiedział: "Gdyby nie Ukraina wówczas, możliwe, że Gruzji już by nie było. Nazywają to gruzińsko-abchaskim konfliktem ale tak naprawdę to Rosja zaczęła wówczas wojnę przeciw Gruzji. Dopiero co rozpadł się Związek Sowiecki, a Rosja już znów rozpoczęła swoje imperialne kroki, zaczęła jednoczyć wokół siebie ziemie. I ci chłopcy - oni bronili Ukrainy w Gruzji". Ambasador zakończył przemówienie słowami, że Abchazja i Osetia Południowa, historyczne gruzińskie ziemie, niedługo wrócą do Gruzji".
baq / 195.238.227.* / 2009-07-23 13:49
Tja, a Tolkien przewidzial ataki na WTC, bo napisal "Dwie Wieze"

Najnowsze wpisy