Forum Forum inwestycyjneForex

Bidnymaniek_____________Ropa papierkiem lakmusowym kryzysu ?

Bidnymaniek_____________Ropa papierkiem lakmusowym kryzysu ?

bidnymaniek / 2009-04-26 22:59
Cała nasza uwaga na walutach ;indeksach;gold .
Ale po pobieznym przygladnieciu sie ropie widze ze tu jest prawdopodobnie
spirytus movens wszystkich działań grubasow
A wyglada to tak
1-obecna cena ropy zgniata takie kraje jak Rosja która przy tej cenie i wsparciu rezerw/topniejacych ok 370mld $/ bez niepokojow społecznych wytrzyma ze 3 m-ce i jest na kolanach
IRAN- tu jest karta bita...
...
We will continue to store gasoline to make sure we are always in a comfortable position,” an official from the National Iranian Oil Company (NIOC) said, but declined to offer more details.................

szykuja sie do wyborów prezydenckich /czerwiec/ gromadza benzyne typowo populistyczne działania ....a tankowce stoja na redzie nie majac co wozic hahahahha
do dego Iran jest przeszkoda na drodze rurociagu z okolic M.Kaspijskiego............z ta ekipa sie nie dogada nikt ,pozostaje poczekac na zmiany

W USA ciekawa sytuacja ...drozeje gaz .zamykane sa stacje odwiertów...a zapasy ropy rosna.....

Nie trzeba wojny.......przy okazji kryzysu lub w tym celu...........Rosja i Iran na kolana bez jednego strzału............

Zobaczymy jak sie sytuacja rozwinie...............na tą chwile zapowiada sie 2tyg koniec kryzysu
-EUR/USD prawdopod up
-Gold podskok :)
-ropa podskok 60$...potem nowe dna...........i tu bym oczekiwał b.szybkich ruchow jesli ma cos sie wydazyc do wyborów w Iranie....tym bardizej ze Izrael szczerzy zęby i jakakolwiek interwencja militarna nieweczy plan -ropa pędzi up.

http://ftalphaville.ft.com/blog/2009/04/20/54845/tanked/?source=rss tu cos niecos o sytuacji i kosztach przewozu ropy chyab przerobia je na wycieczkowce::)

Zapraszam do dyskusji w temacie
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
bidnymaniek / 2009-05-27 18:06 / Tysiącznik na forum
jankesy jak syzyf hahaha

http://gielda.onet.pl/0,1978744,wiadomosci.html
bidnymaniek / 2009-05-26 22:23 / Tysiącznik na forum
czyli posadzasz ich o kretynizm.......zrobia maga zapasy a potem ropa potanieje hahahahahha...............zapasy na ropie to nie tylko fizyczna ciecz
js z bankiera / 89.230.197.* / 2009-05-27 00:26
Artykuł który przywołałem pisze o zapasach surowca i rozbudowaniu zapasów. Ja sobie tylko tak myślę. Gdybym wiedział co obstawia JP Morgan(lub Chiny z kolesiami) to bym był gotów na bardziej stabilną ocenę:)
Jak pisał Jim Rogers, kiedyś obstawił spadek ropy bo tak wynikało z analiz a nazajutrz Irak napadł na Iran.
Trzeba też patrzeć na fakt, że Chiny i Japonia zaczęły upłynniać swój zapas zielonego poprzez drukowanie na masę własnych walut i puszczanie ich w świat. Co to znaczy dla cen ropy, dla mnie to za głębokie ale tu są ludzie co mogą powiedzieć.
Przecież amerykanie wiedzą że tamci wiedzą, etc. Już pisałem że to mnie właśnie bawi. Dopóki nie ma wojny i mam co jeść:(
Wg teorii spiskowej, ceny ropy po ubiegłorocznym skoku do góry miały spaść do 50 i mają się utrzymać do końca wakacji w granicach 50 Jeżeli by szły wyżej to miały się pokazać nowe miejsca wydobycia. Spadły niżej a teraz doszły do 60. Właśnie Shell zapowiedział umowę z Jordanem na opracowanie metody wydobycia ropy z łupka a złoża liczy się w miliardy baryłek. Niedawno znowu gadali też o wydobyciu ropy z Alaski, i gigantycznych zasobach na Antarktyce. To mnie zawsze śmieszy gdy teorie spiskowe choć trochę się sprawdzają.
sierota marycha / 2009-05-27 00:35 / Tysiącznik na forum
jankesi uruchomili podbijanie ceny ropy wchodzac na dlugie na wlasnej walucie, przesiada sie na krotkie i cena spadnie
bidnymaniek / 2009-05-26 22:10 / Tysiącznik na forum
na tankowcach maja juz chinskie haczki i cebulki tulipanow hahahaha...........................................
1-.chiny gromadza zapasy
2-chiny juz maja pełne kanistry i teraz ładuja sie we futures-y na OIL i to na długiej

i tu ciekawa sprawa bo w razie załamki $ odbija na ropie a odwrotnie na obligacjach $ ...................
ciekawe tylko jaki maja volumen kontraktów na rope??
js z bankiera / 89.230.197.* / 2009-05-26 22:18
tak sobie myślę że jeśli chiny zrobią sobie megazapasy a na to wygląda z artykułu to nie będą musiały grać na wzrost. Gdy przestaną kupować przez długi okres to biorąc pod uwagę spowolnienie na świecie ropa może pójść w dół.
To taka fajna partia pokera, ja wiem że on wie że ja kupuję i on wie że ja wiem etc.
js z bankiera / 89.230.197.* / 2009-05-26 21:54
Pomijając setki tankowców które stoją w portach i czekają na zwyżkę ceny, Chiny robią zapasy. Pytanie tylko czy to ogromne zapasy na wypadek problemów(np wojny) czy po prostu zmniejszanie ilości zielonej makulatury

http://www.thisislondon.co.uk/standard-business/article-23698369-details/Chinese+hoarders+%27are+causing+oil+price+boom%27/article.do
bidnymaniek / 2009-05-25 23:16 / Tysiącznik na forum
i ten rozwydrzony pakistan...jeszcze troch i nie zapanuje nad arsenałem
bidnymaniek / 2009-05-25 22:52 / Tysiącznik na forum
cd.........................

1-ruski system S-300P nie na sprzedaż:)
2-stwierdzono w Izraelu .....//Cast Lead //zakonczony
3-merkav-y juz na granicy z Syria
4-Izraelska tarcza antyrakietowa gotowa http://pl.wikipedia.org/wiki/Chetz-2
5-nowiutki system przeciwlotniczy
http://www.jewish.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2160&Itemid=61


Czego jeszcze brakuje ?
sierota marycha / 2009-05-25 23:01 / Tysiącznik na forum

Czego jeszcze brakuje ?

prowokacji, mam wrazenie, ze ona pojawi sie w innym regionie
bidnymaniek / 2009-05-19 07:56 / Tysiącznik na forum
Tak więc ciagna rope do góry na nowy szczyt 62-64$
bidnymaniek / 2009-05-18 21:59 / Tysiącznik na forum
Przebywający w USA premier Izraela Benjamin Netanjahu spotkał się w poniedziałek po raz pierwszy z prezydentem USA Barackiem Obamą. Obu przywódców - jak podkreślają obserwatorzy - dzielą ogromne różnice zdań w sprawie konfliktu bliskowschodniego i polityki wobec Iranu.

- Rząd amerykański ma dowody, że Pakistan rozbudowuje arsenał swojej broni atomowej, chociaż prowadzi jednocześnie walkę z talibami, na co USA udzielają mu wielomiliardowej pomocy finansowej i wojskowej - podał w poniedziałek "New York Times".

- Administracja USA ma plan przerzucenia do Pakistanu swoich sił specjalnych i zabezpieczenia pakistańskiej broni nuklearnej na wypadek, gdyby kraj znalazł się pod kontrolą ekstremistów islamskich - podała telewizja Fox News....hahah po co przeciez juz tam sa :)
lo$ / 83.26.225.* / 2009-05-25 23:45

Przebywający w USA premier Izraela Benjamin Netanjahu spotkał się w poniedziałek po raz
pierwszy z prezydentem USA Barackiem Obamą. Obu przywódców - jak podkreślają obserwatorzy
- dzielą ogromne różnice zdań w sprawie konfliktu bliskowschodniego i polityki wobec
Iranu.

myślę, że jakikolwiek konflikt militarny z iranem w obecnej sytuacji jest nie na rękę usa. trudno im ogarnąć syf w iraku, co dopiero zająć się sąsiadującym iranem, mimo, że izrael pewnie bardzo chce. nawet strzelanka rakietami pomiędzy izraelem a iranem nie wchodzi w rachubę.
dawno już czytałem Węglarczyka, pisał, że ten achmedinażad, czy jak mu tam, drze ryja na cały świat, ale za kulisami negocjuje z usa. tak jak krl.
sierota marycha / 2009-05-26 00:08 / Tysiącznik na forum

myślę, że jakikolwiek konflikt militarny z iranem w obecnej sytuacji jest nie na rękę
usa.

na razie typuja kandydata do prowokacji, umiejetnie sprowokuja, stana z boku i beda zabawiac sie w mediatorow a pozniej przylacza sie wciagajac koalicjantow, przygladaj sie Gruzji - jezelei okaze sie, ze odpuscili Gruzje to bedzie sygnal ze kroja cos powaznego, mam wrazenie, ze cisnienie idzie na Rosja-Chiny a Iran sluzy jedynie odwroceniu uwagi
bidnymaniek / 2009-05-17 21:35 / Tysiącznik na forum
2009-05-14 17:14:43 | sierota marycha
SIEROTA__do BIDNYMANIEK_ropa [19]
wyglada mi na to, ze $60.08 to szczyt ropy, ropa ma jeszcze troche potencjalu i dopiero
przelamanie wsparcia w okolicach 51.90 potwiedzi, ze 60.08 to byl szczyt przed zjazdem
skomentuj zgłoś do usunięcia

poprzedni temat | następny temat lista tematów | lista forówWyświetlaj w wątkach wg daty dodania rosnąco wg daty dodania malejąco

2009-05-15 07:29:57 | bidnymaniek [ Bywalec forum ]
Re: SIEROTA__do BIDNYMANIEK_ropa [0]
Wczoraj podano wyniki spólek GWP.i Orlen jak i Lotos powazne straty w I kw.
Green ..........
idą jak baranki na
strzyżenie

idza i bedzie płacz jak straca majatek na GWP nasze miejscowe leszcze.........bo w
boksach to my.czekamy na jakis ochłap spod stołu grubasa...........
AAAA kalendarium ciekawe :)
skomentuj zgłoś do usunięcia

2009-05-14 23:57:37 | greenstar [ Bywalec forum ]
Re: SIEROTA__do BIDNYMANIEK_ropa [0]
bardzo przyjemne uczucie...............taka obserwacja ................,od dawna nie
czulam się tak komfortowo................zastanawia mnie tylko
jedno.......................przecież wiadomo o co chodzi, a idą jak baranki na
strzyżenie.................chyba, że juz startują w boksach to wielkiej
ucieczki................."a ostatnich gryzą psy'
skomentuj zgłoś do usunięcia

2009-05-14 23:19:10 | greenstar [ Bywalec forum ]
Re: SIEROTA__do BIDNYMANIEK_ropa [1]
hahahahaaaaaaaaaaaa ...ja może nie wiem ale się domyslam...................hahaha
skomentuj zgłoś do usunięcia

2009-05-14 23:30:43 | sierota marycha [ Bywalec forum ]

hahahahaaaaaaaaaaaa ...ja może nie wiem ale się domyslam...................hahaha

pozostaje juz jedynie kibicowac zawodnikom w wyscigu po wiadro wody na szczcie SP,
faceci z fedu ju slinia paluszki i przeliczaja zyski.....buahahahaha.....i znowu forsa
wyparuje....tym razem w kierunku..........
skomentuj zgłoś do usunięcia

2009-05-14 23:03:55 | greenstar [ Bywalec forum ]
Re: SIEROTA__do BIDNYMANIEK_ropa [1]
w dodatku jen pomagał............napisalam w czasie przeszłym, bo dziś wyskoczył
przedstawiciel Banku Japoni i coś przebąknął, że recesja już się oslabia i takie
tam...........interwencja slowna tak jak Banku Szwajcarskiego dzis..................a
najciekawsze bylo to, ze zaraz po słowach tego japońca indeksy zaczęły się piąć w górę i
eur/usd wywaliło do góry.....................na dlugo nie wystarczylo.....zobaczymy
jutro............dynamika pkb strefy euro i poszczególnych państ eueo - Niemcy, Francja
Czechy W ęgry. no i producja przem w usa...........oj będzie się dzialo
skomentuj zgłoś do usunięcia

2009-05-14 23:15:48 | sierota marycha [ Bywalec forum ]

...........interwencja slowna tak jak Banku Szwajcarskiego dzis

SNB juz jakis czas temu zapowiedzial oslabianie wzg. EUR i widac, ze sa konsekwentni,
druga sprawa maja obawy, ze z silnym CHF pchaja sie w objecia deflacji......ogolnie
mowiac, w swiecie duze zaklopotanie, nie bardzo wiedza na ktora burte statek przechyla
sie :) a ja wiem.....ale nie powiem....buahahahahaha
skomentuj zgłoś do usunięcia

2009-05-14 22:50:35 | bidnymaniek [ Bywalec forum ]
Re: SIEROTA__do BIDNYMANIEK_ropa [1]
tak wiec usd/pln w góre bo od 3m-cy idziemy jak ropa
skomentuj zgłoś do usunięcia

2009-05-14 22:57:07 | sierota marycha [ Bywalec forum ]

tak wiec usd/pln w góre bo od 3m-cy idziemy jak ropa

swego czasu PLN byl dobrze skorelowany z ropa, nie wiem na ile ta korelacja jeszcze
dziala bo nie sledze PLN, ale jezeli dziala to PLN pojdzie za ropa
skomentuj zgłoś do usunięcia

2009-05-14 22:47:35 | bidnymaniek [ Bywalec forum ]
Re: SIEROTA__do BIDNYMANIEK_ropa [0]
MAE: spadek zapotrzebowania na ropę najszybszy od 1981 r.
Najnowsza comiesięczna prognoza MAE (międzyrządowa agencja z siedzibą w Paryżu,
afiliowana przy OECD) mówi o spadku globalnego zapotrzebowania na ropę w tym roku o 3
proc., do 83,2 mln baryłek dziennie, czyli o 2,6 mln baryłek dziennie mniej niż w 2008
roku


Jednak juz koniec drogiej ropy :) .na tankowcach kupili nasiona i cebulki tulipanów :)
podesla im jeszcze chinskie haczki i moga rabaty uprawiac .
skomentuj zgłoś do usunięcia

2009-05-14 20:07:56 | greenstar [ Bywalec forum ]
Re: SIEROTA__do BIDNYMANIEK_ropa [2]
dzięki bax................odstawie, .........i wytne wszystkie lipy w
pobliżu........hahaha
skomentuj zgłoś do usunięcia

2009-05-14 20:28:22 | bax [ Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi) ]
wskazowki dostalas a lipy chcesz wycinac no nie zalami sie a piejno a przyroda a
swieze powietrze to tylko z tydzien no dwa gora i po lipach
skomentuj zgłoś do usunięcia

2009-05-14 20:29:07 | bax [ Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi) ]
siedze na eur-dol wreszcie polnoc powolurtku ciekawe do ilu he he he
skomentuj zgłoś do usunięcia

2009-05-14 19:52:47 | greenstar [ Bywalec forum ]
Re: SIEROTA__do BIDNYMANIEK_ropa [1]
jeszcze dziś poprzeciągają line
Michał1 / 2009-05-15 09:00
Gdy uruchomiona zostanie seryjna produkcja perpetuum mobile, cena ropy zapewne spadnie. Ciekawe jak wtedy pojda kursy walut.
bidnymaniek / 2009-05-15 07:41 / Tysiącznik na forum
Tak gwoli przypomnienia dla leniuchow co wszytkiego nie czytaja.temat jak najbardziej aktualny.......właśnie mielismy juz 60.08$ za wiaderko :)
tara / 2009-05-15 08:02 / Tysiącznik na forum
Dzieki Manius,kurcze ale mi głupio ale to przez to ze mam za duzo na tej ciemniej dyni .pozdrawiam serdecznie
bidnymaniek / 2009-04-27 23:20 / Tysiącznik na forum
Rosja w kolejce do BŚ o kredyti puszcza obligacje ............ wiec to jedno juz prawie załatwione :)
Bitex / 79.185.127.* / 2009-04-27 07:48
chlopaki podradzcie mam troche dolarow spredac po 3.42 czy czekac pieniadze nie sa mi potrzebne bardzo was prosze i dosc mam sprawdzania i bania sie czy spadnie:(
bidnymaniek / 2009-04-26 23:13 / Tysiącznik na forum
mało tego Rosja czesc rezerw ma utopine w amerykanskich papierach buahhahahahahahah.............usa ubrało nie tylko chiny.........Iran to czuby cos tam skrobia po cichu
pozdrawiam
sierota marycha / 2009-04-27 05:58 / Tysiącznik na forum
Maniek, w podoby sposob Reagan przydusil sowietow w latach 80-ch, w tym wszystkim jest jakis cel, ale spadek ropy do 30 to nie zarty, a ponizej 30 wszystkie oczy skierowane wlasnie na Iran
fx_freak / 74.210.12.* / 2009-04-27 07:50
Chlopaki jest jeszcze inne wyjscie: wziac rope za 0$ i jeszcze zarobic miliardy na oprzyrzadowaniu dla izraelskich skautow i nie mowie o saperkach ani nozykach victorinox :P. 200- letnia tradycja musi byc podtrzymana to prawie pewne...
greenstar / 2009-04-26 23:09 / Pogromca jeleni
teraz przypomnij sobie zachowanie Rosji i Iranu, jak ropa byla droga, ich szantaz paliwowy dla osiągania wpływow..............................teraz przynajmniej jest spokoj.............do momentu aż zaczną straszyć nową bronia...................tylko skad wezma kasę?..........................
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy