Forum Polityka, aktualnościKraj

Biegli sądowi najbardziej skorumpowani

Biegli sądowi najbardziej skorumpowani

Money.pl / 2007-05-24 20:59
Komentarze do wiadomości: Biegli sądowi najbardziej skorumpowani.
Wyświetlaj:
lavena / 89.78.192.* / 2017-09-20 14:46
O tak wszystkich na zbity pysk Od 2013r. toczy sie moja sprawa przceiwko trzem krakowskim szpitalom.
Potrzebna jest opinia biegłych Juz 12 Intstytut Ekspertyz Sadowych odmówiło. Ludzie uwaga jak kobieto zrobisz cytologie to uważaj bo ja miałam grupe II a 3m-ce pózniej był w C.O. Kraków i rak szyjki IIB do tego sie okazało ,ze mam wirusa HCV watroby typu c,ale jak mówiłam lekarzowi POZ to mnhnie wysmiał i powiedział,ze ppije.
samotnasmutnaoszukana / 89.188.221.* / 2017-07-18 10:46
W związku ze sporem sądowym z wykonawcą remontu mam olbrzymią nieprzyjemność zetknąć się z biegłym z zakresu budownictwa z Tomaszowa Lubelskiego. Aktualnie walczę z jego nierzetelną, stronniczą opinią. Biegły wydał bardzo krzywdzącą dla mnie opinię poprzez:
-policzenie w kosztorysie prac które w stanie faktycznym nie zostały w ogóle wykonane
- policzenie w kosztorysie materiałów które sama zakupiłam
- stwierdzenie że nie ma usterek podczas gdy są - pokazują to zdjęcia jak i opinie innych inżynierów budownictwa
- uznanie odpadów powstałych podczas prac remontowych za odpady komunalne podczas gdy w stanie faktycznym są to odpady budowlane gdyż powstały one stricte w czasie wykonywania usługi remontowo-budowlanej. Uznanie wywozu tych odpadów bez karty zdania odpadów czy faktury zbycia odpadów. Pomimo że akta sprawy nie zawierały dokumentu na podstawie którego można by określić gdzie wykonawca wywiózł odpady to biegły dolicza krotność k=6 za każdy następny km wywiezienia odpadów - bezpodstawnie w ten sposób zawyżając kosztorys bo przecież nie ma wiedzy gdzie wykonawca je wywiózł
- przyjecie podstawy ochronnej dla wykonawcy poprzez nie wliczenie do kosztorysu przeróbki wewnętrznej gazu w mieszkaniu w bloku którą wykonał wykonawca - wykonawca nie posiada wymaganych prawem uprawnień do wykonywania takich prac, nie przeprowadził próby na ciśnienie dla zmodernizowanej instalacji gazu a tego wymaga prawo budowalne. Biegły zarzucił mi w opinii uzupełniającej że nie poinformowałam go że przeróbka gazu miała miejsce. Ja nie musiałam go o tym informować gdyż został on powołany m.in. do stwierdzenia jakie prace w mieszkaniu zostały wykonane a ponad to w aktach sprawy jest zawarty kosztorys podwykonawczy w którym sam wykonawca przyznaje się że wykonał u mnie przeróbkę gazu. Należy również dodać że biegły wprowadza sąd w błąd że go o tym fakcie nie poinformowałam gdyż w stanie faktycznym wyrażałam przy biegłym obawę że instalacja wewnętrzna gazu może być wykonana źle z uwagi na liczne usterki w innych pracach wykonawcy.
i wiele innych "błędów" biegłego powodujących wzrost kosztorysu w sposób nieuzasadniony i na olbrzymią dla mnie szkodę
Wapniak / 2013-12-21 18:07 / Tysiącznik na forum
Co jest wprost proporcjonalne do głupoty Sędziów... i pozostałych uczestników procesów. Kto da więcej?
lucyna karczewska / 79.184.194.* / 2014-07-28 12:45
mam przykład z własnego podwórka biegły sądowy geodeta w swojej ekspertyzie nic nie napisał oprócz nieprawdy bo nawet nie pofatygował się żeby sprawdzić granice i pisze że musiał odszukać granice działki a ta była już w UM od kilku lat.
oprocz tego robił projekty podziału i zeznaje że robił wg tezy sądu i tego że strona przeciwna nie chce podziału. Projekt który nie jest zgodny ani z przepisami ustawy o nieruchomościach a zastosował przepisy które są brane pod uwagę przy nowo budowanych nieruchomościach.
roxy788 / 194.169.228.* / 2016-02-25 21:19
Witam,
to też z mojego podwórka...jak się sprawa skończyła?
blumenalle / 2014-12-10 16:57
Piąta prawda sprawiedliwości
Są cztery prawdy: prawda, też prawda, piękna prawda i g… prawda. Tak przynajmniej twierdzą na Podhalu. Okazuje się jednak, że jest jeszcze jedna – prawda sądowa.
17 czerwca 2013 roku poseł ziemi lubuskiej, pan Wojciech Zubowski, wniósł interwencję poselską do rąk pani prezes Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze Edyty Gajgal. Pisał m .in.:

Wykonując mandat Posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, powziąłem informację o nierzetelnym wykonywaniu obowiązków przez biegłego sądowego Jerzego Karpińskiego.
http://3obieg.pl/piata-prawda-sprawiedliwosci
Bożena z Białegostoku / 78.88.52.* / 2013-10-12 08:42
To prawda o biegłych sądowych. Odczuwam to na własnej skórze. Pani neurolog z Białegostoku preparuje zaświadczenie lekarskie na moją szkodę.( wyrażenie po pourazowym zmienia na po ponownym uszkodzeniu )Do badania przez Orzecznika ZUS do celów rentowych wpisuje zdanie o procentowym uszczerbku na zdrowiu (zero procent )i jeszcze dokonuje wiele innych przekrętów. Sprawa dotyczy towarzystwa ubezpieczeniowego i wypadku komunikacyjnego w którym uczestniczyłam. Dziwnym trafem towarzystwo wstrzymało mi wypłatę świadczenia po fałszywej opinii biegłej, prezes sądu stwierdza " a co ja mogę ". W chwili obecnej oczekuję na wyjaśnienia biegłej i pisemną odpowiedź prezesa sądu okręgowego, który jest zwierzchnikiem biegłych. Sprawa jest bardzo rozwojowa .
betti65 / 176.106.107.* / 2016-03-01 23:57
przychylam się. Ja mam orzeczoną całkowitą niezdolność do pracy i walczę o częściową. biegli przyklepują opinie orzeczników, bo tak wymusza ZUS. proszę o odpowiedź, czy skarga do prezesa sadu coś zmieniła???
halcia882 / 79.186.2.* / 2013-03-13 15:00
Witam.Dzisiaj odbyła się rozprawa o testament.Biegły sądowy to osoba która wcześniej brała udział o uwłasnowolnienie mojego Taty a teraz jako biegła ma wydać orzeczenie o wiarygodności testamentu w sądzie .(dała wyraz strony siostrze zapisano testament)która to razem z panią doktor psychiatrą brali udziału w tej całej szopce.Czy taka pani może orzekać w takiej sytuacji... Ten sąd to istny cyrk...
kliknij pajacyka / 89.230.104.* / 2011-01-16 08:12
najciemniej pod latarnią
zorro1 / 89.76.56.* / 2010-11-24 16:10
!!!!!!!!!!!!
Kasalenna / 2010-11-12 15:13
gdzie teraz nie ma korupcji... np. w szpitalach bez dodatkowej gotówki ani rusz. To smutne, zanika uczciwość, a w sądownictwie to chyba podstawa.
Wapniak/bez .../ / 87.207.223.* / 2009-11-05 09:13
Hmmm...ale nowina....
stefan sawosz / 79.139.122.* / 2009-11-04 17:39
jestem biegłym sądowym w zakresie rachunkowości 9 lat. sporządziłem około 80 opinii. powyższymi słowami zostałem obrażony.
kierylka / 77.254.130.* / 2011-06-03 02:23

powyższymi słowami zostałem obrażony.

To się zajmij normalną pracą
morskineptu / 83.25.198.* / 2010-11-04 16:55
Obrażać się to najprostsze wyjście! Może biegli powinni sami zrobić porządek wśród biegłych? Sami wiedzą doskonale który z nich ,,bierze" a pomimo to milczą... Np. biegli od nieruchomości w Gdańskich sądach sporządzą ,,dowolną opinie" za ,,odpowiednią kwotę" i są na usługach oszustów i bandziorów (o których wszyscy wiedza włącznie z wymiarem sprawiedliwości) Żenada, bo nawet przewodniczący biegłych w Gdańsku wydaje opini którymi powinien zając się prokurator...Ludzie, zróbcie publiczną listę nazwisk biegłych których nalezy wychłostać!
Energetyk 50 lat praktyki / 83.31.68.* / 2011-01-12 07:39
Witam.
Potwierdzam napisane słowa. Niewidzę obecnie poprawy tego stanu.
Jestem biegłym , Jestem wyłączany z rozpraw .
Proszę nie winić o to Sędziów , wiekszość z nich są to ludzie bardzo uczciwi i porządni. Co może zrobić sędzia jak dwóch biegłych napisze nieprawdziwą opinię ,jeden przekupiony w drugi nie ma wystarczajacej wiedzy w tym temacie.
Drugą plagą w Sądownictwie są obrońcy adwokaci i radcy prawni. którzy kłamią przedsytwiają nieprawdziwe dokumenty. Ze wzgledów ochrony danych bieły nie może ich sprostować przed sadami.
Pozdrawiam następmym razem więcej napiszę
lucyna karczewska / 83.20.88.* / 2014-07-28 13:08
Proszę nie bronić Sędziów bo albo wykonują w ślepo to co im powie zwierzchnik, nie patrzą na przepisy ustawy kodeks i wydają wyrok nie zgodny z niczym tylko dobry dla strony która potrafiła przekupić i zastraszyć
i chwali się że ma znajomości już przegrałam 3 sprawy, Poprosilam o opinię prawników jednoznacznie stierdzili że biegłego opinia jest poniżej krytyki i należy się odwoływać , Napiszę i wyślę ten wyrok do Ministra Sprawiedliwości i może jeszcze gdzieś bo w uzasadnieniu wyroku aż kapie od sronniczości sędziego
1Zdzislaw / 2010-08-19 15:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
2009-11-04 17:39:54 | 79.139.122.* | stefan sawosz======Nie jest Pan wprawdzie zarejestrowany na Forum lecz zostałem również zmuszony do zajęcia stanowiska w sprawie biegłych- Byłem biegłym przez wiele lat aż do 75 r.z. i mogę powiedzieć że człowiek prawy zawsze bez względu na spełnianą funkcję ,stanowisko będzie człowiekiem prawym czy to jest robotnik -wykonujący swoją prace zgodnie z technologią czy to kasjer przestrzegając przepisy, czy to pilot przestrzegający zasad. Biegły sądowy przestrzegając ślubowania i zasad zawsze będzie pomocny organom procesowym. Natomiast ŁACHUDRA bez względu na to czy będzie ministrem, czy lekarzem, czy prokuratorem lub sędzią wzgl. biegłym a także księdzem zawsze będzie łachudrą i może się sprzedawać aż go nie złapią. . Żaden zawód nie ma monopolu na uczciwość.Nie ma też żadnej ceny na to świnia zjada wszystko.
też Zdzisław / 83.6.109.* / 2017-07-07 15:39
Śwjęta prawda
jeleń / 79.191.8.* / 2012-10-08 19:23
Popieram kolegę Zdzisława. Tak jest ale nie można nic w tym kierunku zrobić . Po przemianach coraz więcej kłamstw i oszust, zawsze oszust jest góra. Nie można mu tego udowodnić, Żyjemy w takich czasach, zakłamania o obłudy. Dziękuję . Energetyk.
STEFAN SAWOSZ / 78.30.112.* / 2011-03-03 23:24
DZIEKUJĘ ZA PODZIELENIE MEGO STANOWISKA.
bsg / 195.82.177.* / 2007-07-24 07:53
Dobrze, że można się wypowiedzieć. Jestem biegłym sądowym z zakresu budownictwa i wycen nieruchomości III kadencję. Nie jestem skorumpowana i nigdy nie poddałam się presji stron co do ustaleń opinii. Takie ogólne opinie są krzywdzące i nie należy ich wypowiadać w zaprezentowanej formie tymbardziej pod szyldem TI.
gw / 37.248.215.* / 2018-11-04 23:13
jestescie wszyscy skorumpowani, poniewaz dzialacie w systemie ktory stworzyl korupcje. Nie ma nad wami zadnej kontroli. Wystarczy poczytac ekspertyzy. Ostrzegam przy okazji przed skorumpowanym bieglym Sebastianem Tomkowiakiem
lucyna karczewska / 83.20.88.* / 2014-07-28 13:14
Może Pani mówi prawdę ale nie wierzę jeżeli zawiodłam się kilkakrotnie złożyłam ustną skargę do Stowarzyszenia Geodetów otrzymałam odpowiedź że to taki dobry fachowiec i on nic nie może
jola2 / 82.177.68.* / 2010-06-22 23:03
a czy biegli od budownictwa maja szkole w tym kierunku?
jola2 / 82.177.68.* / 2010-06-22 22:59
biegli sadowi od budownictwa to najwieksi oszusci
mapa / 2009-03-27 09:13
chwała żetelności! a co pani na to _dwóch biegłych w jednej sprawie a róznica w wycenie 52tyś.zł.?
lucuś / 83.23.139.* / 2015-02-12 08:08
Czy biegla może się pomylić i w ekspertyzie napisać że należy budynek który zbudowany jes t z cegły i ma 50 cm grubości mur docieplić 20 mm a nie 20 cm
paulina211 / 178.180.86.* / 2013-08-04 16:22
do mnie przyjechał biegły, zrobił 5 zdjęć, nie porobił obmiarow - był raptem 15 minut-za wszystko policzył sobie ponad 5tys zł. przepisał kosztorys sporzadzony przez mojego partnera. a najgorsze jest to że wziął kopertę od strony przeciwnej. co ja ma robić w tym momencie. sprawa toczy się o kwotę ponad 150 tys zł. może ktoś mi pomorze?
gość 997 / 83.23.139.* / 2015-02-12 08:52
Kto Ci Chłopie pomoże skoro Sędzia pomaga ludziom którzy chcą pozbawić mnie mojej własności. Wystąpili o remont wspólnego budynku na kwotę 329 tys zł Zleca ekspertyzy a biegły przyjmuje jakieś zwitki papierów na moich oczach i pisze ekspertyzę za kwotę 90 tys. ale to jest wg sądu mało i zleca ekspertyzę energetyczną a ekspert myli się podobno i pisze zamiast 20cm =20mm Sąd nie rozdzielił wykonania ekspertyzy na odrębne lokale w jednym jest biuro architektonioczne Uczestniczka stwierdziła ze sobie z nami poradzi bo ma znajomą P. prezes.
janru / 217.75.58.* / 2007-05-25 00:17
Korupcja w Polsce jest obustronna,jedni dają drudzy biorą.Nieulegamy korupcji dopóki nie mamy takiej potrzeby,daje się lekarzowi za spokój sumienia,biegłemu za dobrą dla nas opinie ,urzędnikowi za przyśpieszenie naszej sprawyi innym za potrzebę danej chwili .Cóż z tego że się buntujemy i mówimy na to bagno.Wystarczy się rozglądnąć dookoła i posłuchać.
Henryk Makiełkowski / 95.41.211.* / 2010-04-30 21:35
Biegły sądowy jako organ procesowy jest w systemie sądowym pod szczególną ochroną sadu i prokuratury. Instytut Ekspertyz Sądowych z Krakowa Ministerstwa Sprawiedliwości jako organ mogący wykonać ocenę dowodu jakim jest OPINIA biegłego sądowego - jest w znikomym stopniu wykorzystywany przez Sąd lub Prokuraturę, ponieważ jego ocena może być nie zgodna z układem prokurator - sędzia. Prokuratorzy i sędziowie bezgranicznie ufają biegłemu a ten z kolei może to wykorzystać do działań korupcyjnych pod przykryciem organów procesowych. Brak kontroli biegłych przez IES w krakowie rodzi patologie w Ministerstwie Sprawiedliwości. Jestem gotów to udowodnić, jak zajdzie taka potrzeba. Z poważaniem Inż. Henryk Makiełkowski. Międezyzdroje. 30 kwietnia 2010.
Katarzyna P. / 83.4.42.* / 2010-08-11 19:36
IES w Krakowie????? czytałam parę opinii w ostatnich czasach i takiego steku bzdur dawno nie uświadczyłam a moi studenci różne rzeczy wypisują.Nie przeceniajmy instytucji bo zatrudnia różnych ludzi o różnej fachowości, rzetelności i etyce. U nas nie ma instytucji nadbiegłych!!!
Katarzyna P.
Wapniak/b/ / 87.207.158.* / 2010-05-06 14:58
Ha...ha...ha...Panie Henryku, tylko żeby Pana nie zamknęli?...
agata2230 / 88.199.251.* / 2008-12-18 13:26
Biegli sądowi są najbardziej skorumpowani ale są wygodni dla adwokatów, sędziów i klientów.Mogą wydać opinię pod zamówienie a w miarę potrzeby będzie dla sędziego wyrocznią.Ciekawe dlaczego nie zostali objęci oni lustracją, przecież biegłymi są do dzisiaj wspólpracownicy SB i pachołki komuny. Przecież to najbardziej nieuczciwi świadkowie w procesach sądowych, a ich opinie są bezkarne.
pokszywdzona / 176.198.228.* / 2013-12-21 00:08
właśnie miałam niedawno do czynienia z opinią biegłej sądowej z Tczewa mgr.inz,Beaty wydana opinia przez nią była była widocznie pod dyktando zamawiającego a na dodatek w sądzie poświadczyła nie prawdę dokonała wyceny całości domu zeznała że połowy i policzyła sobie za tą przyjemność 4.700 więć ciekawi mnie ile by kosztowała wycena jeśli ta pani by zeznała że wyceniła całość czy w naszym kraju takie osoby pociąga się do odpowiedzialności może ta wiadomość ostrzeże inne osoby z korzystania z usług tej osoby no chyba że zależy im na zawyżeniu wartości
JJO / 89.78.225.* / 2007-05-24 20:59
Według tych samych fachowców Polska to obecnie kraj gdzie nie ma demokracji i łamane sa prawa człowieka - tyle warte sa takie ogólne oceny
marek 19-53 / 83.24.34.* / 2007-05-24 22:03
A próba ruszenia tego bagna jest zamachem na wolność, demokrację, praworządność, zawłaszczaniem itd.
janru / 217.75.58.* / 2007-05-24 23:59
Bzdury pleciesz,nie rozwala się czegoś według ankiet.Twoje wnioski są zamachem na demokracje , wolność i praworządność.
Leszek1 / 89.243.233.* / 2007-05-24 22:29
No wlasnie. Bo przeciez wglad w hierarchie jakiejkolwiek intytucji publicznej jest rowny z lamaniem prawa a jesli ktos mowi o przekrecie to zawsze znajdzie sie jakis wykret aby odpowiedzialnosci uniknac. Schorowana ta nasza Polska od gory do dolu. Honor, wiara i ojczyzna sa w obecnych czasach blizsze hulaj, wiej i olej. Bo i po co zyc w kraju w ktorym kazdy obywatej jest wedlug panstwa zlodziejem, fiskus nie wspiera a zabiera, wysokie szczeble zatloczone sa przez komuinistyczne kury ktore gdakaja byle tylko przetrwac. Brakuje w tym kraju honoru polityka (bo zawsze mozna zmienic partie), wiary w ludzi (bo moze Cie okrasc) i milosci do ziemi (ktora nalezy do sasiada).
osaczony / 83.6.15.* / 2010-09-01 18:41
ja opowiem o swoim przypadku . Zostałem oskazony o przestępstwo w Warszawie na Woli Z którym nie mam nic wspólnego . Nigdy nie znałem ani nie miałem kontaktu z osobą pokrzywdzoną .Mówiłem o tym w sądzie.Pani sędzia Katarzyna WRÓBEL-ZUMBRZYCKA jednak prawdopodobnie skaże mnie na więżienie .Przez pośrednika dowiedziałem się że za 400.000 zł sprawa może zostać przez sąd umorzona. A jak nie to Pani Katarzyna WRÓBEL-ZUMBRZYCKA może wszystko a ja nic ,pośrednik zastrzegł żebym tego nikomu nie zgłaszał bo " kto uwierzy oskarżonemu" . dodał że tylko bym się ośmieszył - Pani sędzia ma przecież bardzo dobrą opinię. więc wolę się ośmieszyć tutaj w necie . a 400.000 po prostu nie mam ...
Na prawdę nie dużo zarabiam. to tyle .....fajnie jest . Prawda ?
zniesmaczony / 195.140.236.* / 2007-05-31 07:57
Ja widzę tylko pozory naprawy przeszlości pokomuszzej, jakze wstrętnej i niszczącej nas bez skrupułów od zwycięskiej ofensyfy sojusza - brata do dziś. Przykro patrzeć na klikę sld-owska mającą za cel bronić się nawzajem, dbać jedynie by to co zagrabili narodowi zostalo u nich jak najdłużej. Wybitni specjaliści prawa i bezprawia to też oni. A reszta społeczeństwa czuła na krzywdy jakie czyni się teraz tym starym ludziom, wiąze sobie sama pętle na szyję swoją i swoich bliskich.Marne widoki dla młodych - dzięki starym.
zielona12 / 80.48.252.* / 2009-06-06 01:15
Szanowny Panie, Pawle Kamiński,
przekonałam się, że nie jest Pan osobą wiarygodną. Na Pana życzenie dosłałam dokumentację i mimo monitów nastąpiła grobowa cisza. Oznacza to. że musi się Pan podporządkować sitwie prawniczej !!!
W.Kloc / 88.199.108.* / 2009-12-08 18:23
Posiadam namacalne dowody potwierdzające słuszność tej tezy.Biegły o specjalności budownictwo doradził sądowi by ten nakazał mi przebudowę wykonanych zgodnie z pozwoleniem i przyjętych przez NB budynków w sposób rażąco sprzeczny z prawem budowlanym i zdrowym rozsądkiem mylac się w kosztorysie określającym zakres i koszt przebudowy dziesięciokrotnie.
Sąd rejonowy nie zgodził się z w/w opinią a sąd okręgowy przyznał rację w/w bieglemu lekceważąc opinię biegłego geodety.W konsekwencji warsztat w którym w latach 1982-2005 zatrudniałem średnio 6 pracowników od 5 lat jest wykorzystywany sporadycznie.Konflikt z rodziną prawnicza która w 2005r. zakupiła sąsiednią posesję.
Rzecz dzieje sie w Zamościu woj Lub.

Najnowsze wpisy