Forum Polityka, aktualnościKraj

Biskupi na święto: Polska potrzebuje uzdrowienia wiarą

Biskupi na święto: Polska potrzebuje uzdrowienia wiarą

Wyświetlaj:
niewymierny / 193.164.254.* / 2011-04-25 13:56
"- Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał, daremna byłaby nasza wiara"
Co prawda, to prawda. Tylko trzeba zamienić "Gdyby" na "Jeśli, "byłaby" na "jest" i "nasza" na "wasza".
klerOFF! / 83.7.243.* / 2011-04-25 01:09
Nie kleszych bajek, kleszej polityki i kleszych FANABERII kosztujących miliardy złotych .
tesa1959 / 2011-04-24 17:02 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Marynarz 098 - Whatever wrócił!!!
sceptyk / 2011-04-24 22:26 / Tysiącznik na forum
ale man13 zniknął.
Albo JEGO zniknęli.

Może nowym wcieleniem jest tesa1959?
tesa1959 / 2011-04-24 22:31 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie zauważyłeś, że istnieliśmy w tym samym czasie. W dodatku jesteś przecież doskonałym znawcą ludzi i od razu wiesz z kim masz do czynienia sugerując przynależności i nie zauważyłeś różnicy we wpisach moich i man 13? Radzę bardziej wnikliwie analizować zanim wydasz o kimś osąd.
sceptyk / 2011-04-24 23:12 / Tysiącznik na forum
hmmm....
man13 zniknął; to nie ulega wątpliwości;
dotychczas aktywności tesa1959 nie zarejestrowałem.
Zbieżność jest uderzająca.

man13 był bardziej prymitywny.
Ale szkolenia na Czerskiej 10 sa intensywne, i, być może, skuteczne.
tesa1959 / 2011-04-24 23:26 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Zupełnie nic nie rozumiesz. Z man 13 mam zupełnie inne spojrzenie na świat i problemy nurtujące ludzi i tu wychodzi Twoja znajomość psychologii.
Co mi wyjeżdżasz z tą Czerską? Domyślam się nie szkolenia tam nie dodają tam splendoru, a więc uważam ten wpis za bardzo prymitywny: po drugie - nie mam pojęcia gdzie jest ta Czerska (i nie obchodzi mnie to), a po trzecie - wciąż w jakiś sposób mi ubliżasz. Dlaczego? Zrobiłam Ci jakąś krzywdę? Chyba nie, ale może ktoś inny i starasz się na mnie odegrać, bo akurat jestem pod ręką?
sceptyk / 2011-04-25 00:05 / Tysiącznik na forum
Aj waj!
Zaprzeć się szkoleń na Czerskiej 10 - to wymaga albo odwagi, albo rozkazu z TAMTĄD.
Jeżeli ktoś, tak jak ty, wypisując lewackie bzdury, udaje, że nie wie co to za adres Czerska 10, to znaczy, że wręcz Z TEGO ADRESU klika. I jak zwykle robi to na rozkaz i TYLKO zgodnie z nakazami sanhedrynu.
tesa1959 / 2011-04-25 00:36 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Kim to ja już na tym forum nie byłam: POpaprańcem, lemingiem, PiSuarem, zakutym katolandzkim łbem, komunistką, a teraz dowiedziałam się, że michnikowszczyzną, lewakiem itd. Kim jeszcze będę? Biedny jesteś człowieku, albo nieszczęśliwy, że tak szufladkujesz ludzi; jak musisz głęboko nienawidzić wszystkiego wokół, aż mi Cię żal. Nie dociera do Ciebie, że ktoś może nie znać takiego uczucia jak nienawiść? Ja nawet nie umiem zdenerwować się na te Twoje obraźliwe słowa. Dobra rada - policz do 10 zanim zaczniesz obwiniać kogoś za wszystkie grzechy tego świata.
(@) / 89.79.218.* / 2011-04-24 14:52
Polska nie potrzebuje waszego uzdrowienia ale to wy musicie się uzdrowić spasione klechy.
Już od 313 roku, kiedy to Cesarz Konstantyn Wielki otoczył was opieką żerujecie na organizmie każdego słabego państwa, które nie ma dosyć siły żeby z wami zrobić porządek. Mam tu na myśli nie fizyczna likwidację waszej organizacji ale opodatkowanie waszych majątków i przychodów z przedsiębiorstwa " Kościół Katolicki " Nie mam zamiaru odprowadzać składek do ZUS -u na wasze emerytury ani też płacić Kociołowi daniny bez możliwości odliczenia tych pieniędzy od podatku. Wasze bogactwa i życie ponad stan jest nie do przyjęcia w dzisiejszych trudnych czasach.
sceptyk / 2011-04-24 21:56 / Tysiącznik na forum
Masz świętą rację!
Dużo przyjemniej jest płacić na biurwokratów z Brukseli,
Tuska,
CHrabiego bUla Komorowskiego
Rycha, Zdicha i Mira

oraz 600,000 pozostałych urzędników tego skompromitowanego (nie)rządu.
Szczególnie, że na te 600,000 darmozjadów MUSISZ płacić.
A na Kościół, wystarczy że nie rzucisz na tacę.
(@) / 89.79.218.* / 2011-04-25 00:28
Ty też masz święta rację !. Biurwy z Brukseli POdobnie jak i koledzy z boiska Tuskomatołka, wiecznie są nie nasyceni i ciagle patrzą na mój i Twój portfel kombinując; jak by się do nich dorwać. Ale niezapominaj Pacynko że czarna i czerwona mafia rządzi ręka w rękę od setek lat a Polska systematycznie stacza się w dół. Cały ten układ narodził się 29 kwietnia w 311 roku w Nikodemii gdzie w imieniu wszystkich tetrarchów a więc Galerjusza, Maksymina,Konstantyna i Licyniusza ogłoszono edykt tolerancyjny dla chrześcijan. Cesarstwo Rzymskie doszło do wniosku że łatwiej będzie rządzić poddanymi wspólnie z hierarchami kościelnymi niż w pojedynkę. Od tego czasu majątek Kocioła rośnie systematycznie na potęgę. Cesarze przechodząc na wiarę chrześcijańską hojną ręką zapełniali złotem i przywilejami skarbiec kolejnych Papieży a współczesne rządy robią to samo. Ojciec Rydzyk, przykładowo systematycznie wysyła pieniądze do swojej centrali w Nowym Jorku i do Rzymu które wytargał od emerytów a rząd Polski milczy jak zaklęty i uważa że wszystko jest okey.
tesa1959 / 2011-04-24 17:29 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Masz błędne informacje. Nie odprowadzasz ZUS-u na emerytury księży, bo sami płacą składki (podatki też).
(@) / 89.79.218.* / 2011-04-24 17:50
Fundusz Kościelny jest zasilany z budżetu państwa, a pieniądze z funduszu idą na wykupienie ubezpieczenia lekarskiego i na składki emerytalne duchownych. I kto tu ma błędne informacje ?.........
sceptyk / 2011-04-24 22:20 / Tysiącznik na forum
Misiaczku,
komuniści, czyli przodkowie Tuska, Kwaśniewskiego, Michnika i CHrabiego bUla KOmorowskiego zrabowali kiedyś cudzą własność, i żyli z niej dostatnio przez dziesięciolecia.

Obecny czerwony reżym ROBI właśnie to samo z TWOJA własnością. Np. planowany POdatek katastralny POzbawi cię mieszkania/domu czy czegokolwiek, czego się dorobiłeś.

A zamiast emerytury zaproponuje ci PAVULON. Nowa ustawa o OFE i ZUS jest właśnie pierwszym krokiem w tym kierunku. Jeżeli w to nie wierzysz, to znaczy, że jesteś właśnie bydłem prowadzonym na rzeź.
tesa1959 / 2011-04-24 17:55 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Wiem, że kiedy poszłam na urlop zdrowotny, zastępstwo na rok wziął proboszcz dlatego, że w tym czasie nie będzie musiał płacić składek ZUS, bo one pójdą z pensji. Nie sądzę, aby opowiadał brednie, bo jest szczery aż do bólu.
Anonim z manufaktury / 188.125.32.* / 2011-04-24 19:27
...

Forumowiczowi (@) chyba chodzi o nauki Jezusa
(fragmenty z "Kazania na górze" ) :

"Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi , (...)
Gromadźcie sobie skarby w niebie, (...)
Nie możecie służyć Bogu i Mamonie. "
tesa1959 / 2011-04-24 19:59 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ale też Jezus powiedział; "Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?" (Łk 6,41)
Anonim z manufaktury / 188.125.32.* / 2011-04-25 01:38
...

Tak, tylko mam wrażenie, że "mój" cytat odnosi się do "sług bożych" : nie możecie SŁUŻYĆ Bogu i Mamonie..
Ja nie jestem sługą Bożym, który ma dawać przykład pobożnego życia, a jeno "owieczką", którą te sługi mają "pasać".

Dałem sporą darowiznę, a i inne owieczki z parafii takoż, na remont dachu kaplicy, ale nasz sługa boży przez kolejne lata nie może remontu skończyć , za to zmienia , co i raz, samochody na nowe, to nie mów mi o drzazdze i belce, bo ogarnia mnie zwątpienie.
sceptyk / 2011-04-24 21:58 / Tysiącznik na forum
BELKĘ właśnie zobaczyłem w moim PIT 38.
Nienawidzę tego gnoja!
tesa1959 / 2011-04-24 22:00 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Co? Masz d zapłaty? Trzeba było rozliczać się uczciwie co miesiąc.
sceptyk / 2011-04-24 22:02 / Tysiącznik na forum
Czy ty wiesz durna babo, o czym piszesz????
Na Czerskiej 10 jeszcze niebyło szkolenia z POdatków???
tesa1959 / 2011-04-24 22:03 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Tobie też życzę wesołych Świąt!
sceptyk / 2011-04-24 22:08 / Tysiącznik na forum
A jakich Świąt?
Przecież Święto Hanuka już było, a Purim dopiero będzie?
tesa1959 / 2011-04-24 22:09 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie deklarowałeś się jako Izraelita, a na całym świecie nawet w prawosławiu jest teraz Wielkanoc.
sceptyk / 2011-04-24 22:15 / Tysiącznik na forum
Jeżeli już, moja droga, to wymienione Święta obchodzą żydzi.
Izraelici to również np. Palestyńczycy.
Ale skąd gorliwa michnikowszczynka miałaby orientować się w takich niuansach...
Tym bardziej, że na Czerskiej 10 dbają, żeby janczarowie wiedzy za wiele nie mieli.
tesa1959 / 2011-04-24 22:20 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Mimo wszystko: wesołych świąt.
sceptyk / 2011-04-24 22:23 / Tysiącznik na forum
Tani chwyt socjotechniczny.
Ani chybi chodziliśmy na POdobne szkolenia.
Tylko JA nie POzwoliłem sobie wyprać mózgu. Taki juz jestem.
Nie będzie Michnik pluł mi w twarz!
tesa1959 / 2011-04-24 22:28 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Tani chwyt socjotechniczny.


Nie będzie Michnik pluł mi w twarz!

A mi ani Michnik ani Jarosław, ani żaden inny, a i tak też Cię lubię :)
sceptyk / 2011-04-24 23:17 / Tysiącznik na forum
Prymitywna dychotomia.
Michnik albo Jarosław.
Tak WAM wygodniej dzielić przeciwników.
A dla mnie lewactwo jest nieakceptowalne w żadnej formie.
Ani zbrodniczej w wydaniu prokuratora Stefana Michnika,
Ani etatystycznej w wydaniu redaktora Adam Michnika
Ani narodowej w wydaniu PiS.

Lewactwo jako takie jest nie do zaakceptowania. I cała ta dyskusja z definicji jest stratą czasu, bo fanatycznych lewaków takich jak tesa1959 nic nie przekona, że poza lewactwem istnieje świat prawdziwej wolności.
Whatever (T) / 77.236.26.* / 2011-04-24 14:03
Sekta watykańska "uzdrawia wiarą" ten obłąkany kraj już od jakichś 1000 lat.
Z jakim skutkiem to widać na każdym kroku.
Czym bardziej uzdrawia - tym bardziej chory.
W tej chwili już nieuleczalnie.
Polacy - idźcie jak te barany krok w krok za swoim okupantem rzymsko-żydowsko-watykańskim. Zaprowadzi was prosto do piekła. Szerokiej drogi.
sceptyk / 2011-04-24 22:01 / Tysiącznik na forum
A co pisałeś np. w roku 1950?
Czy byłeś równie gorliwym wyznawcą nowej wiary w Wybitnego Działacza Socjalistycznego Józefa Wissarionowicza Dżugaszwili, ksywa partyjna Stalin, jak niejaka Wisława Szymborska albo Witold Woroszylski (bo wyznawcach mniejszego płazu jak np. prokurator Stefan Michnik nie warto wspominać)?
jarooooooooo / 83.9.10.* / 2011-04-24 12:22
TAK POLSKA POTRZEBUJE NAWROCENIA SIE DO BOGA I WIARY TAKIEJ JAKA MIAL JEZUS CHRYSTUS BEDAC NA ZIEMI.
(@) / 89.79.218.* / 2011-04-24 15:42
A ty lekarza psychiatrę który tu i teraz chodzi po ziemi.
Ceneo / 79.191.91.* / 2011-04-24 11:40
Polska potrzebuje te
Zapewne potrzebuje też wierności tradycji i tego, aby hierarchia kościelna trzymała równy dystans do wszystkich opcji i partii politycznych.
Społeczeństwo potrzebuje także dialogu, oraz oczekuje umiejętności rozmowy ze strony hierarchii wszystkich szczebli, o wszystkich trudnych sprawach.
Szerzej: czy polski przeciętny proboszcz "miałby" owczarnię we Francji?, oraz Francuski katolicyzm - piękne karty historii i brak perspektyw na:frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com
tesa1959 / 2011-04-24 12:04 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Wszystkim nam potrzebna jest refleksja nad tym co się stało, nad tym co jest tego wynikiem, a przede wszystkim nad sobą. Każdy powinien zadać sobie pytanie: jaka jest moja rola w uzdrowieniu tej sytuacji? Jaka jest moja rola w pojednaniu narodu? Czy na pewno przez wzajemne oskarżenia, wyzwiska doprowadzam do tego? Czy to przypadkiem min. moja postawa pogłębia podział?
Takie przemyślenia z okazji świąt. Pomimo wszystko życzę wszystkim szczęśliwego, pogodnego i pełnego wzajemnego zrozumienia przeżywania świąt Zmartwychwstania.
tesa1959 / 2011-04-24 20:16 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Jest
doprowadzam do tego

winno być: nie doprowadzam do tego.
Jest
min. moja postawa

winno być: m.in. nie moja postawa.
Pomyłki wynikły prawdopodobnie ze zbyt dużego zamyślenia. Przepraszam.
sceptyk / 2011-04-24 22:07 / Tysiącznik na forum
Chłe chłe chłe :-))))))
tesa polemizuje już sama ze sobą :-))))
Doskonałe!
Wg lekarzy radzieckich to objaw schizofrenii bezojawowej. Widać tesa doskonale zna nauki towarzysza Stalina.
Natter / 2011-04-24 13:09 / Tysiącznik na forum
Ależ to pięknie napisane!! Po świętach wrócimy znowu do rzeczywistości która będzie brutalna ,obłudana czyli paskudna.Będzie Katyń Smoleńsk ,oskarżania, pomówienia. Rydzyk swoje,Nycz jak zwykle nawołuje rozsądku,Głódz do posłuszeństwa i porządku i zrozumienia dla nowej świątynii opatrzności bis.Tylko komu potrzebna studnia bez wody i świątynie bez owieczek??
tesa1959 / 2011-04-24 14:55 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Niestety, ale nie mam złudzeń - wrócimy... , ale pomarzyć chyba można?
Tylko komu potrzebna
studnia bez wody i świątynie bez owieczek??

może komuś się przyda?
Natter / 2011-04-24 15:14 / Tysiącznik na forum
Oczywiście sie przyda - jak mawiałamoja teściowa psoju na budę.
(@) / 89.79.218.* / 2011-04-24 15:08

może komuś się przyda?

?................
tesa1959 / 2011-04-24 15:10 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

?................

? ......

Najnowsze wpisy