Biznes na działce rolnej

greygrey / 77.213.176.* / 2014-06-09 18:12
Witam.
Od jakiegoś czasu przeszukuję internet i nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytania więc mam nadzieję, że tutaj znajdę kogoś kompetentnego :) Ewentualnie proszę o odesłanie mnie do jakiegoś linku :)
Mamy obydwoje z mężem wykształcenie ogrodnicze. Planujemy osiedlić się na wsi, ale nie planujemy prowadzenia działalności rolniczej. Chcemy zakupić działkę rolną powyżej 1 ha, postawić na niej dom mieszkalny oraz kilka rekreacyjnych domków całorocznych na wynajem. A teraz wątpliwości Czy lepiej zakupić mniejszą działkę z warunkami zabudowy czy większą bez (i wówczas wystąpić o warunki zabudowy jako rolnik)? Czy odrolnienia będzie wymagał cały teren czy tylko ten pod budynkami (chodzi tu o domki rekreacyjne). Jak będzie wyglądała sprawa opodatkowania gruntu w momencie prowadzenia działalności gospodarczej (wynajem domków), czy wówczas podatek od gruntu przeznaczonego pod działalność będzie dotyczył całego terenu czy tylko tego, który jest pod budynkami? Może jednak korzystniejsze byłoby prowadzenie drobnej działalności rolniczej i jednocześnie wynajem domków (domki na działalności gospodarczej - powyżej 5 pokoi)?
Proszę o poradę, jeśli ktoś z Was jest zorientowany w tych kwestiach.

Najnowsze wpisy