Forum Polityka, aktualnościPolityka

Biznes sugeruje sojusz PO z SLD

Biznes sugeruje sojusz PO z SLD

Money.pl / 2006-01-30 10:44
Komentarze do wiadomości: Biznes sugeruje sojusz PO z SLD.
Wyświetlaj:
xyz / 62.233.166.* / 2006-02-03 10:39
Proponuje rozwiazac ten sejm i cala wladze przekazac Rydzykowi, wtedy bedziemy mieli tanie Panstwo i wszystko pozamiatane :)))
sp / 87.207.38.* / 2006-02-12 12:30
Bez rozwiązywania sejmu i tak już niedługo media publiczne będą Rydzyka TVTrwam1, TVTrwam2, TVTrwam Regionalna, TVTrwam Polonia, a może doczekamy również TVN-Trwam lub Polsat-Trwam, albo RMF-Maryja i Radio Z Maryją i będzie super
china / 62.89.89.* / 2006-01-31 10:18
Do spółki proponuję jeszcze LPR i mamy piękną koalicję kapeluszy z czerwonego moheru. Czyż to nie zachwycające?
George / 83.25.214.* / 2006-01-31 06:38
Takiego scenariusza życzą sobie zapewne biznesmeni pokroju Kulczyka, Gudzowatego, Krauzego itd, którzy mogą działać tylko rabując i grabiąc publiczne pieniądze. Nic dziwnego że sam Kulczyk tęsknie spogląda w kierunku Azebejdżanu, Armenii, Turkiestanu (patrz ostatnie wydanie Forbes'a), a więc krajów, w których istnieją znakomite warunki do robienia interesów ala Kulczyk, opartych na mafijnym powiązaniu władzy z biznesem. W gospodarce rynkowej i w państwie prawa Kulczyk i jemu podobni egzystowaliby gdzieś na marginesie gospodarczym, parali się działalnością przestępczą lub po prostu siedzieli w kryminale i ta ostatnia opcja byłaby spłęcznie najbardziej korzystna.
hirschman / 193.201.167.* / 2006-01-31 08:36
Niestety czerwone pająki boją się ZERA więc tęsknia za PO, która boi sie siebie i za SLD młode wilki. Żal patrzeć co sieporobiło z naszym ukochanym krajem, najpierw go rozkradli, a teraz znów może powrócić do władzy mafia...
DA / 195.225.68.* / 2006-01-30 20:57
Strachy na LACHY!!! Ot co. SLD i PO już od dawna są ze sobą...
Zulus / 81.190.74.* / 2006-01-30 16:19
Wielka Koalicja SLD+PO+Demokraci+Sdpl pod patronatem prezydentow Jaruzelskiego, Walesy, iKwasniewskiego, Tuska (z samonadania). Ciekawe dlaczego Jaroslaw Walesa tak jekos dookola, zapisal sie do PD a nie od razu do Sld, i tak beda razem.
Zdzisław D. / 2006-01-30 20:30
Ironizujesz bo to co się dzieje teraz podoba Ci się gdyż nie idzie albo jeszcze nie wiesz, że idzie z Twojej kasy. Ludzie interesu też niekiedy dają się zwieść pozorom ale w większości maja instynkt i prawie zawsze więcej wiedzy i doświadczenia. Wiedzą kto i na ile jest przewidywalny. Aby dawać sobie radę chcą stabilizacji i warunków dla rozwoju. Wiedzą kto im to może zapewnić. Zdecydowanie nie tęsknią za komuną ale wiedzą o tym, że ten rozwój, który sie dokonał uczyniony został głównie za sprawą tej ironizowanej przez Cibie postkomuny i tej pierwszej postsolidarności. Działaja racjonalnie i tyle. Nie wieszają Belkę Hausnera, Piechotę a i Kwaśniewskiego za stan wojenny i zbrodnie bolszewizmu a Balcerowicza za biedę bo maja świadomość, że bez Balcerowicza, Osiatyńskiego i innych twórców nowej Polski biedy byłoby jeszcze więcej i trwałaby jeszcze znacznie dłużej niż trwać będzie.
Marek53 / 83.24.43.* / 2006-01-31 23:21
Jestem przedsiębiorcą (mikro firma) od 20 lat. Jeżeli nie zbankrutowałem, to znaczy, że mam instynkt i wiedzę.

Mimo to pod żadnym pozorem nie pragnę stabilizacji w wykonaniu PO-SLD-PD. Stabilizacja układów mafijno-polityczno-gospodarczych mnie nie interesuje.

Jeżeli Tusk jest przewidywalny i racjonalny, to ja naprawdę jestem głupi. Ot, moher i pisuar.

Balcerowicz i Osiatyński mają swoje zasługi, ale nie należy ich obrażac i jednym tchem wymieniać przy okazji Kwaśniewskiego. Jakiż z tego........ twórca nowej Polski.

A za zbrodnie bolszewizmu i stan wojenny należy wieszać. Nadprzebaczliwi nie znajdą u mnie zrozumienia.

Jako przedsiębiorca mogę zapewnić, że przed rozpoczęciem roboty należy zrobić porządek. W bajzlu trudno pracować i ciągle trzeba rozglądać się na boki, czy coś na łeb nie spadnie albo się w g.. nie wlezie.
George / 83.25.214.* / 2006-01-31 10:10
Znakomity dowcip. I to puszczanie oczka w wypowiedzi ".. bez Balcerowicza, Osiatyńskiego i innych twórców nowej Polski..." - po prostu pychota.
DA / 195.225.68.* / 2006-01-30 20:50
Chyba nie uważasz za Twórcę Nowej Polski Tuska "samoizwańca". Chyba, że ma sz na uwadze jego skuteczne blokowanie prawdziwych przemian w tym kraju (1. Nocny przewrót i zdymisjonowanie Olszewskiego; 2. Skuteczne blokowanie ptrzemian po wyborze PiS i Kaczyńskiego na Prezydenta.)
Dla mnie jest oczywiste, że w naszych czasach jedynie Kaczyńscy mogą dokonać istotnych zmian. Tusk i PO popiera "stare" w nowych szatkach.
Marek53 / 83.24.43.* / 2006-01-31 23:30
Dziwnym milczeniem pomijana jest piątkowa propozycja Tuska obywatelskiego nieposłuszeństwa. Jego entuzjaści dziwnie zamilkli - chyba przekuwają kosy na sztorc przed marszem na Belweder. (wiem, pałac prezydencki, ale Belweder lepiej się kojarzy) a ideolodzy szukająnowej nazwy. Proponuję: Platforma Anarchistyczna, PA.

pa,pa, PA

p.s. facet ma wyjątkowy talent do strzelania samobójczych goli. Nie słuchał mojej babci, która mówiła: niech rozum śledzi, co język bredzi.
real / 81.219.244.* / 2006-02-01 01:02
Tusk nie słuchał pana babci, bo ona nie była w Wehrmachcie. Ale co ciekawe, to pan jej chyba też nie słuchał (przynajmniej tak wynika z lektury niektórych pańskich treści). Już tak to jest z tymi babciami - wszyscy je olewają, nawet własny wnuk.
zx / 83.16.202.* / 2006-01-30 13:58
Chyba ktoś oszalał, też mi alternatywa. Jakąś alternatywą byłoby wysłanie ich wszystkich do wszystkich diabłów. Natomiast różnica pomiędzy pomiędzy PO-SLD, a PiS Samoobrona jest taka jak pomiędzy Leninem, a Trockim. Pan Mbwebe powinien zaanalizować bardziej dokładnie dotychczasowe dokonania tych ludzi nim coś napisze. Dokonania, a nie to co wypisują w swoich programach bo to i tak stek kłamstw. SLD-PO oznacza korupcję, bajzel, wysokie i rosnące podatki oraz obowiązkowy udział w paradzie gejów. PiS-Samoobrona oznacza korupcję, bajzel, wysokie i rosnące podatki oraz obowiązkowy udział we mszy świętej. Jak dla mnie zmiana jakościowa jest żadna, a za stary już jestem na to żeby się dać nabrać na pustą retorykę. Bieda smakuje tak samo zarówno pod rządami centrolewu jak i endecji.
Marek53 / 83.24.43.* / 2006-01-31 23:39
Obowiązkowe marsze na lewicy już odpękałem. 1.majowe i obowiązkowe, w godzinach pracy, szkolenia prowadzone przez aktyw PZPR.
Na paradę nie mam ochoty.
Zatem pójdę na mszę.

Mylisz się, bieda w Korei ma zapewne inny smak. Jak wrócisz opowiedz.
DA / 195.225.68.* / 2006-01-30 20:56
Zawsze możesz do przenieść się do Białorusi jeśli tak Ci to obojętne. Łukaszenko czeka z otwartymi ramionami.
zx / 83.8.150.* / 2006-01-30 21:51
Zepsuty kotlet zarówno zawinięty w gazetę jak i zapakowany w piękny kolorowy karton pozostaje zepsutym kotletem. Wszystko zatem zależy od czeko kto co kupuje, zawartość czy opakowanie. Ja się odnoszę do zawartości, opakowanie natomiast jako wyraz marketingu mnie nie interesuje.
Zdzisław D. / 2006-01-30 20:35
Rozwagi kolego zx. Płace podatki i wiem ile. Ten Pan wie co pisze. Przez minione lata poza podatkiem na ubezpieczenie zdrowotne (w moim rozumieniu to tez podatek) wszystkie inne zmalały albo nie zwiększyły się a CIT spadł o 100%. Zacznij płacic podatki to może nabierzesz rozsądku w ocenie.
George / 83.25.214.* / 2006-01-31 10:12
To CIT wynosi teraz 0%? Jeśli spadł o 100 to nie może być inaczej. Zakładam spółkę z o.o.
zx / 83.8.150.* / 2006-01-30 21:43
To chyba płacimy podatki w innych krajach. Już samo zamrożenie progów, jest podnoszeniem podatków ponieważ występuje cały czas zjawisko zwane inflacją, o którym słyszał Pan mam nadzieję. Rośnie również regularnie składka zdrowotna w części nie podlegającej odpisowi podatkowemu. Natomiast nie jest zamrożony roczny limit wpłat na ubezpieczenia społeczne. Ten limit jest akurat waloryzowany bo każda waloryzacja oznacza więcej pieniędzy do ściągnięcia. O zmianach w podatkach pośrednich (akcyza i VAT tak dla informacji) oraz wygasaniu kolejnych ulg podatkowych nie wspomnę. Co do CIT-u 19% to jest to dobry chwyt dla tych co swoją wiedzę finansową czerpią głównie z Faktu albo Super Ekspresu. Polski CIT nie jest wcale taki niski bo to, co jest kosztem uzyskania przychodu w innych krajach u nas już niekoniecznie. Dlatego w naszych warunkach wynik podatkowy i księgowy to są dwie baardzo różne liczby. Znam kraje gdzie stawka CIT jest ponad 30%, a podatek do zapłaty jakby nie liczył wychodzi mniejszy. Gdyby nasz CIT był tak szalenie atrakcyjny to inwestorzy walilyby drzwiami i oknami. Tak się jednak nie dzieje, a inwestorzy wolą na przykład Czechy gdzie CIT jest znacznie wyższy. Czy to oznacza, że są głupcami. Nie, po prostu potrafią dobrze liczyć. Teza o tym, że podatki w Polsce się obniżają jest nie do obrony w świetle faktów, że tak powiem księgowych. Na gruncie polityki natomiast można udowodnić wszystko również to, że mamy coraz niższe podatki. Ja jednak niestety bazuję na liczbach, a nie na bredniach jakie poprzez media serwują nam politycy. Dlatego wzmiankowane przez Pana pogłoski o jakoby spadających lub nierosnących podatkach w Polsce wydają się być mocno przesadzone. Pozdrawiam serdecznie i życzę spełnienia marzeń, a raczej urojeń.
Sulcia / 83.28.28.* / 2006-01-30 10:44
Pan Gudzowaty,Pan Kulczyk i etc na pewno chcą z SLD, a z kim chcieliby .Idiotyczne badania przemądrzałego PB z Mbwebe w roli głównej .Kurcze gwiazdor autorytet psia mać.
Życzyliwy / 217.67.201.* / 2006-01-30 12:17
Ale nienawiść emanuje u ciecie Sulcia!!! Teraz rozumiem dlaczego ludzie twojego pokroju potrafią tylko krytykować Mbewe a sami NIC nie potrafią!
Sulcia / 83.28.28.* / 2006-01-30 14:54
Prowadzę od 16 lat swoją firmę zatrudniam 11 osób.
Żyję z ochłapów przetargowych i podwykonastwa bo ze stołu jedzą ustawieni,raz jest lepiej ,raz jest gorzej wystarcza dla mnie i dla pracowników , którzy zbytnio nie narzekają.
Wodotrysków w gospodarce nie spodziewam się lecz chciałbym rozp. bolszewickie układy rządzące w gospodarce .Układy,układziki,koterie ,znajomości z dawnych czasów ,ułożone przetargi i znajomości.Rzygać się chce.
Nie posiadam w sobie koleżko uczucia nienawiści ,ponieważ nie wiem co to znaczy .
Żle mnie zrozumiałeś po prostu
mam awersję do ludzi mediów.
zx / 83.16.202.* / 2006-01-30 15:29
Nie sądzę aby PiS był w stanie rozbić bolszewickie układy w gospodarce. Raczej będzie miało miejsce zastąpienie jednej kliki przez inną. Jeżeli zatem nie masz układów w PiS-ie dalej będziesz żyła jak to nazywasz z ochłapów przetargowych. Dlaczego tak mówię. Bynajmniej nie dlatego, że nie lubię PiS-u albo, że szczególnie kocham jakieś inne ugrupowanie. Po prostu widzę jakie PiS ma kadry na poziomie lokalnym i kogo promują. Żadnej różnicy w stosunku do SLD. To nie Kaczyńscy, a właśnie ludzie na poziomie gmin czy powiatów będą robić "nowe" układy. Jakie one będą nie mam złudzeń. Zainteresowanym polecam historię desygnowania wojewody kujawsko-pomorskiego. To nie jedyny przykład ale bym rzekł modelowy. Nie da się zwalczyć dżumy cholerą.
Wapniak / 83.28.108.* / 2006-01-31 11:17
Byc może Pana nie zmartwię tym za bardzo, a zapewne i Pan wie o tym, że gdzie jest przerost podaży nad popytem tam zawsze jest "układ" a przy słabym państwie /gospodarzu/ tym bardziej. Wszelkie powyżej wyliczanki; CITY, PITY, VATY i inne narzędzia to tylko mydlenie oczu. Władza każda, ma przed sobą czas na przetrwanie w korycie. Zrobi wszystko aby trwać jak najdłużej. Potem zmiana warty i tak w kółko... Czy ktoś za coś odpowiadał? U nas szczególnie, bo to nas interesuje.
Więc najlepsza metoda to mieszać! Czy tego nie widać?... Gawiedź ma uciechę, igrzyska, nadzieje i złudzenia... oraz wzajemne podgryzanie..i td.
Chwała tym którzy mają to wszystko w d.... nie oglądając się na "górę", robią wszelkimi sposobami swoje. Sposób? Nie ważny. Byle do celu, aby przeżyć i nie dać się zepchnąć na koniec kolejki w tym wyścigu szczurów, nie zapominając jednak przy tym o własnej godności w dobrze pojętym tego słowa znaczeniu.
Czyż nie widać jak peleton sie kurczy i coraz bardziej zwiększa przewagę nad główną grupą, a co dopiero mówić o zmęczonych maruderach /przepraszam/, których jest coraz więcej?... Czy nie widać jak sypie za sobą gwoździe?...Wciska kit i leje olej?...
Nie jest możliwe odwrócić kolejność wyścigu!
Marek53 / 83.24.43.* / 2006-01-31 23:56
Wyścig szczurów i godność własna są nie do pogodzenia. Przynajmniej na moim poziomie etycznym.

A zatem nie oglądam się na górę, robię swoje i pilnuję własnego podwórka.

Jeżeli sposób nieważny, byle do celu, to następne będzie stwierdzenie "cel uświęca środki". I stąd już blisko do słynnego, a zapomnianego "czymże jest życie jednostki naprzeciwko wielkiej idei socjalizmu|"

A prościej, po polsku, "od kamyczka do rzemyczka,..."

NIe, nie i jeszcze raz nie.

Też wapniak
real / 81.219.244.* / 2006-02-01 01:13
Panie Marku, jak to ""....A zatem nie oglądam się na górę, robię swoje i pilnuję własnego podwórka.""", a gdzie SOLIDARNOŚĆ społeczna zalecana, jako główne hasło i drogowskaz, przez górę, którą pan tak popiera ""...Polska solidarna a nie liberalna"" - czyżby pan już zapomniał?? Minęło dopiero kilka miesięcy!!!
Marek53 / 83.24.0.* / 2006-01-30 11:03
Zależy, którzy przedsiębiorcy.
Z pewnością ci dobrze okopani u układach i układzikach.

A to, że PO blisko do SLD wiadomo od dawna. Żadne odkrycie.
Była taka bajeczka o kruku.
DA / 195.225.68.* / 2006-01-30 20:54
Jestem od 11 lat przedsiębiorcą. Nie mam złudzeń jak niektórzy. PO to taka różowa lub purpurowa odmiana czerwonej SLD.
Zupełnie się z Tobą zgadzam Marku

Najnowsze wpisy