Forum Forum finansoweKredyty

Błagam Pomóżcie! Dot. wypowiedzenia umowy kredytu hipotecznego

Błagam Pomóżcie! Dot. wypowiedzenia umowy kredytu hipotecznego

Karo2910 / 89.238.19.* / 2010-04-17 08:21
Witam,

przepraszam że zakładam nowy wątek, ale nie mam siły szukać czy jest jakiś podobny.

Dzisiaj ze skrzynki odebrałam pismo z banku ( nie list polecony, tylko zwykły) o wszczęciu postępowania likwidacyjnego.
Zalegam z płatnością kredytu hipotecznego na kwotę 1948 zł, od dwóch miesięcy kredyt ten spłaca mi Urząd Pracy, ponieważ oboje z mężem straciliśmy pracę. Zaległość ta powstała w momencie, gdy nie miałam jeszcze decyzji z Urzędy Pracy, że taka pomoc zostanie mi udzielona. I dzisiaj odbieram tę pocztę... Napisane jest w niej, że Bank z przykrością zawiadamia iż kredyt został postawiony w stan natychmiastowej wymagalności. Bank podjął decyzję o wystąpieniu do Towarzystwa Ubezpieczeniowego o wypłatę odszkodowania i przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego w przedmiotowej sprawie.

Błagam, podpowiedzcie mi coś... Co to oznacza, czy muszę natychmiast spłacić cały kredyt hipoteczny? Nie wiem co mam dalej robić.. Pismo jest z 6 kwietnia a dopiero dzisiaj miałam go w skrzynce!
Wyświetlaj:
Ali888888 / 89.64.240.* / 2014-11-01 17:43
Skontaktuj się adwokatem niezwłocznie. Jeżeli kredyt był w złotych to możesz grzecznie prosić bank o restrukturyzację / ugodę. Jeżeli jednak kredyt był we frankach to masz szansę na unieważnienie umowy kredytowej a prawdopodobnie nawet tylko zapisu o indeksacji we frankach. Ja znalazłem takie orzeczenie sądu w którym stwierdził on, że kredyt we frankach to na prawdę kredyt w złotych (ze względu na niejasne i jednostronnie niekorzystne dla konsumenta zapisy umów kredytowych) i powinien być ta traktowany jak kredyt w złotych czyli powinien być liczony według sumy w złotych przekazanej przez bank na rachunek klienta. Znalazłem też komentarz na stronie reklamowej jednej z kancelarii http://kredytwefrankach.themi.pl/. Z komentarza oraz przytoczonych orzeczeń wynika, że kredyty we frankach sądy uznają jako kredyty w złotych. Czy skoro sądy uważają, że umowy kredytowe we frankach są nieważne to można unieważnić taką umowę?
Ali888888 / 89.64.240.* / 2014-11-01 17:57
Jeżeli bank skierował już sprawę do sądu to należałoby się bronić podnosząc wskazaną argumentację w zarzutach/sprzeciwie. Będzie to rozwiązanie tańsze (bo nie będzie 5% opłaty sądowej) ale jeżeli bank wystawi BTE to zostanie tylko powództwo przeciwegzekucyjne. Bez adwokata w każdym razie się nie obędzie a pamiętać też trzeba o terminach i jak cokolwiek przyjdzie to trzeba od razu działać (2 tygodnie na odpowiedź nieprzekraczalne).
H Szatkowski / 2010-04-17 10:38
Tyle to oznacza, oraz że za każdy dzień naliczane będą od 31 dnia teraz ekstra odsetki.
Ale:
"Standardowo bank może wypowiedzieć umowę w części dotyczącej warunków spłaty, jeżeli kredytobiorca nie dokona spłaty dwóch kolejnych rat w terminach określonych przez bank w wysłanych do kredytobiorcy dwóch kolejnych przypomnieniach lub nie dokona spłaty zadłużenia z tytułu spłaty raty wcześniej zgodnie z umową zawieszonej na okres jednego miesiąca w terminie określonym przez bank w wysłanym do kredytobiorcy przypomnieniu.

Bank może wypowiedzieć również umowę kredytu w części dotyczącej warunków spłaty w przypadku naruszenia przez kredytobiorcę postanowień umowy.
Bank powiadomi kredytobiorcę o wypowiedzeniu umowy listem poleconym lub przez doręczenie do rąk własnych - za zwrotnym potwierdzeniem odbioru - wyznaczając termin spłaty zadłużenia. Okres wypowiedzenia wynosi 30 dni, licząc od dnia doręczenia wypowiedzenia kredytobiorcy."

Tyle z netu. A teraz proszę przestudiować umowę kredytową w zakresie wypowiedzenia, odpalić www banku i pobrać regulamin tego kredytu. Sprawdzić,czy zachowane zostały przez bank procedury. W niektórych bankach infolinie działają również w sobotę- dowiedzieć się szczegółów.
Zawsze można jeszcze negocjować.
olasowiec / 193.0.242.* / 2010-04-23 10:55
poczytaj sobie ustawe o kredytcie konsumenckim tu masz link: www.agentbankowy.pl/prawo/ustawa-o-kredycie-konsumenckim
fUcker / 94.42.33.* / 2010-04-24 08:02
ustawa o kredycie konsumenckim nie obejmuje umow powyuzej 80 tys pln!

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: