Forum Polityka, aktualnościKraj

Błaszczak: Demokracja w Polsce jest zagrożona

Błaszczak: Demokracja w Polsce jest zagrożona

Wyświetlaj:
wuem43 / 2010-09-28 09:22
Zgadza się, ale w przypadku gdyby pisiaki miały powrócić do władzy. Ciarki po plecach przechodzą gdy słyszy się J.Kaczyński,Brudziński,Błaszczak,Giżyński, Ziobro, Kurski,Hofman i wielu innych oszołomów.
Przed tym broń nas Boże, a ty narodzie wspaniały nie daj się ogłupić tym piewcom destrukcji.
Jan3 / 109.107.7.* / 2010-09-27 17:45
Nie może być coś zagrożone czego w Polsce nigdy w pełni nie było. U nas demokracja raczkuje. I te raczkowanie rzeczywiście może być zagrożone.
ździcho / 87.205.175.* / 2010-09-27 19:11

Nie może być coś zagrożone czego w Polsce nigdy w pełni nie było.

O!
ździcho / 87.205.168.* / 2010-09-27 11:24

Wśród tych zagrożeń wymieniono dominację PO. Gość Sygnałów Dnia w Polskim Radiu uważa, że mamy do czynienia z realnym zagrożeniem demokracji w Polsce.

Należy temu zapobiec poprzez odsunięcie PO od władzy i zastąpienie jej dyktaturą PiS. To uratuje demokrację...
EURO STUDENT / 2010-09-27 11:28
powiedział Ździcho i rozwalił towarzycho. Monopol nie jest korzystny. Zgadzasz się?
ździcho / 87.205.168.* / 2010-09-27 12:07

Monopol nie jest korzystny.

W takim razie należy zapobiec ekspansji PiS na objęcie władzy i wzmocnić władzę PO. To uratuje demokrację. Przy okazji: Należy odsunąć na bezpieczną odległość inne ugrupowania. Tylko te dwa mają się żreć o władzę. To gwarancja demokracji.
EURO STUDENT / 2010-09-27 12:10

Tylko te dwa
mają się żreć o władzę.


Coś Ci się pomyliło Zdzisiu z meczem piłkarskim. Oni mają Myśleć i Ułatwiać życie Polakom ! Dbać o finanse publiczne i tutaj przewaga i to znaczna po stronie PiS. Przykro mi że neguję nasze poglądy na partię PO ale wyniku (statystyka) nie kłamie ! POgrążymy się w długach !
ździcho / 87.205.175.* / 2010-09-27 18:58

Oni mają Myśleć i Ułatwiać
życie Polakom !


Coś Ci się pomyliło Zdzisiu z meczem piłkarskim.

Nic mi się nie pomyliło. Dla nich to jest właśnie mecz. To tylko my oczekujemy od nich Myślenia, Ułatwiania nam życia i Dbania o nasze finanse. Zgadnij GDZIE nas mają i jedni i drudzy...Pozdrawiam
Zdzisiu

Nie Zdzisio, tylko ździcho. Poza tym to nick. Mam na imię Paweł.
Botycki / 83.7.24.* / 2010-09-27 13:34
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
zbyszek52 / 94.254.216.* / 2010-09-27 11:33
No ale jeśli się nie da rządzić bo ma się prezydenta który blokuje wszystko co wykracza poza jego wyobrażenia, jeśli się ma koalicjanta który tez chce swoje ugrać. To też nie jest cacy drogi EURO STUDENCIE.
EURO STUDENT / 2010-09-27 12:02
Panie Zbyszek proszę mi podać która ustawa zablokowana przez Prezydenta była tak szkodliwa? Bo ja jedynie co słyszę to to że blokuje BUBLE. Nie słyszałem sprzeciwów ludzi neutralnych , ekonomistów że owe blokowanie było do podkreślenia swojej ranki ważności czy z podowu innego obozu politycznego. Proszę konkretnie (najlepiej z odnośnikiem)
zbyszek52 / 94.254.216.* / 2010-09-27 12:33
To nie ma sensu. Bo każda może być uznana za szkodliwą. Czy ktoś może coś poradzić na to co Ty slyszysz albo nie. I czy to, że Ty nie slyszaleś to znaczy, że sprzeciwów nie bylo. Neutralni wedlug twojej klasyfikacji? Jaki jest sens kierować coś do czlowieka który wiadomo, że będzie przeciw? Czy nie stwarzal wrażenia, że rząd chce zrobić narodowi kszywdę? A w ogóle to oni są czyimiś agentami. Czy ty uważasz, że w tej sytuacji Kaczyński byl gotowy na wspóllpracę? Rząd jest od tego,żeby rządzić. Rząd ponosi odpowiedzialność a nie prezydent. A jeśli ma się ponosić odpowiedzialność to trzeba mieć swobodę podejmowania decyzji.
Zachaczając tylko o ustawę zdrowotną. Lecznictwo musi być sprywatyzowane. Dla dobra zwyklych obywateli. W slużbie zdrowia musi być konkurencja. W zadnej dziedzinie ta nie zaszkodzila.
EURO STUDENT / 2010-09-27 13:14
to co piszesz to jest problem Polskiej Konstytucji. Gdzie w Europie jest sprywatyzowana Służba Zdrowia? Czy plan został przedstawiony społeczeństwu? jakie są wskazania ZA a jakie PRZECIW. Masz racje mnie osobiście nie podoba się to co robi ZUS, KRUS, NFZ ale trzeba porozmawiać z wszystkimi o tym. Podzielić się pomysłami i wspólnie podjąć decyzję.

Patrz PO-wski wytwór "Jedno Okienko" jeżeli tak ma działać Lecznictwo w wykonaniu PO to lepiej tego nie wprowadzać.
zbyszek52 / 94.254.216.* / 2010-09-27 13:27
Nie zgadzam się. Nic się wspólnie nie zrobi. Rząd wylaniany jest po demokratycznych wyborach. On musi podejmować suwerenne decyzje. Po czterech latach rozliczenie. Tak jak proponujesz ( mlodzieńcza naiwność ) nie tylko mojego ale i twojego życia by zabraklo, żeby wykonać jakiś ruch.
Daj spokój z tym jednym okienkiem. Kto dziala ten wie, że dzisiaj jest latwiej. Przy pomocy internetu też.
EURO STUDENT / 2010-09-27 13:52

Rząd wylaniany jest po
demokratycznych wyborach

.
Właśnie =) czyli w obecnym rządzie to PO-PSL, PiS i SLD mam na myśli żeby oni zrobili to wspólnie! Przedstawić plany społeczeństwi to jedynie zdobycie ich zaufania w nadchodzącej zmianie. Może i młodzieńcza naiwność a Ty nie czujesz się Naiwny wierząć w obietnice PO? Tyle złamanych deklaracji nie widziała jeszcze Polska. Liberalne Państwo, 3x15%, Minister finansów Pan Jacek w 2007 roku zapowiadał odbiurokratyzowanie, Druga Irlandia. A co mamy? Inflacja 2011, Ogromne Zadłużenie, Zapewnianie o zmianach ale dopiero po wyborach, Afery, Mataczenie Śledztwa w sprawie Smoleńska, Dziura w budżecie, Powódz, OCZERNIANIE WIZERUNKU OPOZYCJI ! i jedyne widoczne ziarenko prawdy z ust Tuska. ORLIKI
zbyszek52 / 94.254.216.* / 2010-09-27 14:55
Może to cyniczne ale te obietnice nie byly kierowane do mnie. One byly kierowane do tych analfabetów i malorolnch którzy uwierzyli w IVRP. walkę z ukladem, trzy miliony mieszkań itd. Chodzilo o to, żeby te tempaki zamiast glosowac na kaczorów glosowali na PO. Mówię o stosunkowo malej grupie ludzi. Po rządach PIS już bylo wystarczająco dużo tych co za żadne skarby świata nie zaglosują na PIS. A z tym sledztwem to co CI się tak śpieszy. To nie wyścigi. Coś mi podpowiada, że wyniki będą niekorzystne dla Kaczyńskich. Bo niby dlaczego pilot mial lądować jak wlaściwie nie mial szans wylądować. Z wlasnej woli?
Nie mieszaj wszystkiego. Powódź czy raczej walka z jej skutkami nie przynosi rządowi ujmy. Nieżle sobie radzą. Oczywiście rozumiejąc dramat tych ludzi ( mniej tych nieubezpieczonych i budujących na terenach zalewowych ) pomocy nigdy za dużo. Tylko to z naszych wspólnych. A te nie są nieograniczone. Ale np. niazadowoleni mogliby przeznaczać na powodzian swoje pieniądze albo nawet wystąpić o specjalny podatek na powodzian. Ciekaw jestem tylko co wtedy by powiedzieli wszystko kontestujący zwolennicy PIS.
EURO STUDENT / 2010-09-27 13:07
ja coś Ci powiem o moim zdaniu:

znam błędy PO i znam błędy PiS.
Jeżeli położyć te błędy na mojej wadze to PO waży 100 MLD ZŁ DŁUGU a PIS to błędy ciężkie ale są lżejsze od błędów PO. dlatego tak klasyfikuję obie partie. Jestem otwarty na propozycję. Nie krytykuję czy gloryfikuję nazwy Partii ale ich CZYNY ! Pewne osoby niestety po aferach też nie powinny być na takich stanowiskach. Takie zachowanie widać w PO. Koledzy sie wspierają na niekorzyść Państwa.
zbyszek52 / 94.254.216.* / 2010-09-27 13:47
Opanuj się na mily Bóg. Przecież to nie są inne Polski za PIS i PO, SLD i UW. To co dzieje się w danym momencie wynika z tego co się dzieje teraz i dzialo wcześniej. Przecież PO nie konstruowalo tych wszystkich ograniczeń które są. tych wydatków państwa które są a nie powinno ich być. Tego, że w Polsce jest strukturalne zadlużanie się państwa. To zostalo odziedziczone po poprzednikach i to nie tylko PIS ale wszystkich wcześniejszych. KRUSu nie wymyślila PO, mlodych emerytów też nie ale jeśli chodzi o przywileje górnicze to PIS już tutaj ma coś za uszami itd itp. A te przywileje są na kilkadziesiąt lat i nie da ich się znieść bez zgody zainteresowanych. A kto się zgodzi na to, żeby mu coś zabrać?W tej sytuacji jeśli się tego radykalnie nie przetnie to dlug ( do którego jesteś tak przywiązany ) będzie rósl i to coaraz szybciej Matematyka drogi EURO STUDENCIE.
EURO STUDENT / 2010-09-27 13:59
tego problemu nie było za kadencji PiS. Podsumuj mi tylko zalety 3 lat rządzenia PO. Orliki już wymieniłem. Afer nie było takich (była afera ministra sportu z PiS ale Gość zniknął z Polityki, chyba nazywał się Lipiec) nawet jak porozmawiasz z bezdomnym na ulicy to w rzeczy samej powie to co Ty. Że każdy kradnie ale najbardziej z tych wszystkich złodziejskich myków dopasowane jest do PO i SLD (Miler, Kwaśniewski, Oleksy) A za ludzmi o jest PiS. Nic mnie nie przekona jeżeli Ciebie to nie satysfakcjonuję to przepraszam. Ja nie muszę żyć w idealnym państwie. Ale chce żeby POLITYCY nie kradli NASZYCH WPŁACONYCH DO KASY PAŃSTWA PIENIĘDZY !
zbyszek52 / 94.254.216.* / 2010-09-27 15:25
Takie rzucanie oskarżeniami wypada prostakowi. Inteligentowi już nie przystoi. Ja się tym nie zajmuję więc nie jestem wiarygodny. Ale ly tam jakieś Nerz, Kaczmarki, afery gruntowe, Lipinski w pokoju Beger. To byla afera. Tam chodzilo o realną korupcję a nie miro rycho. Wspomniales o Lipcu. To wiesz pewnie, że pierwszą jego decyzją bylo wyrzucenie prof. Smorawińskiego który zbudowal i przewodniczyl komisji antydopingowej. Ta komisja zdyskwalifikowala Lipca za koksowanie się. A decyzja Lipca byla zemstą. I jakoś mimo, że wtedy byly glośne protesty nikomu w tej krysztalowo czystej i sprawiedliwej parti to nie przeszkadzalo.
ździcho / 87.205.175.* / 2010-09-27 19:04
zbyszek52 i EURO STUDENT. Wy się spieracie, a oni wszyscy maja ubaw po pachy, że głosowaliście na nich i grają Wam na nosach. Dziwi mnie, że dalibyście się pokroić dla ich karier. Pozdrawiam i więcej wiary w samych siebie (a nie w naszych ciemiężców) życzę.
EURO STUDENT / 2010-09-27 11:10
Każdy podatnik może być skontrolowany przez urzędników kontroli skarbowej. Najbardziej narażeni na kontrolę są jednak przedsiębiorcy, którzy wykazali stratę w deklaracjach podatkowych. Wielu z nich posiada bowiem zatajone dochody.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Fiskus-skontroluje-dochody-przedsiebiorcow-2215724.html
władzy trzeba patrzeć na ręce na nie na krzyż / 83.21.246.* / 2010-09-27 10:43
Nie widać aby demokracja była zagrożona - natomiast doskonale widać że PIS z Kaczyńskim jest nieudolną opozycją w której nikt nic nie znaczy oprócz starzejącego się i sfrustrowanego Kaczyńskiego.
Pesymizm i Strach to dobra diagnoza PISu.
EURO STUDENT / 2010-09-27 12:07
wspaniały okaz coraz rzadziej spotykanego WYPRANEGO MÓZGU PRZEKAZEM MEDIALNYM
Oszołomowaty / 83.14.48.* / 2010-09-27 10:38
Dla zastnowienia się - tekst z sieci:
"... wczorajszy program Rymanowskiego Kawa na ławę. Otóż wystąpiło tam pięciu polityków, Jacek Kurski, Ryszard Kalisz, Sławomir Nitras, Eugeniusz Kłopotek i Paweł Piskorski. Oczywiście wszyscy sobie dokuczali, i się, jak należy, nienawidzili, ale przy okazji nie pozostawili najmniejszych wątpliwości co do tego, że są idealnie skumplowani. A więc i był Jacek i Gienek i Rysiek i Paweł, i – jakże by inaczej – Sławek. Wszyscy – dosłownie wszyscy – kiedy tylko udało im się zapomnieć o konwencji programu, walili do siebie przez ty. Oni zachowywali się wszyscy, jak – nie przymierzając – pan prokurator z panem adwokatem i panią sędzią, kiedy wychodzą z sali rozpraw i idą wspólnie na ciasteczko.
Do czego zmierzam? Otóż, o ile się orientuję, wśród polskich polityków, jest jeden, do którego mówi się per ‘ty’ wyłącznie na bardzo szczególnych zasadach. Mówi się do niego w ten sposób, jeśli się jest dla niego osobą szczególnie bliską, z tym zastrzeżeniem, że aby stać się taką osobą nie wystarczy być jego kolegą z pracy. Mam tu na myśli Jarosława Kaczyńskiego. Ja sobie nie wyobrażam, żeby w studio TVN24, w niedzielne przedpołudnie zasiadł Jarosław Kaczyński (żeby w ogóle tam zasiadł) i żeby jakiś Kalisz zaczął do niego walić per ‘Jarek’, nie wywołując przy tym efektu uniesionych brwi. Kaczyński bowiem jest, o ile dobrze oceniam sytuację, jedynym polskim politykiem, który po prostu nie rozumie, w jaki sposób to, że on działa w polityce ma wpływać na jego życie osobiste w większym stopniu niż jest to konieczne. Kaczyński jest człowiekiem, który ma jeden jedyny cel – działać dla Polski i mieć satysfakcję z tego, że działa dla niej uczciwie i skutecznie. Ja sobie nie wyobrażam, żeby Kaczyński miał odebrać telefon od jakiegoś biznesmena, gdzie ten mówi do niego w stylu; „Jareczku, jest, k****, taka sprawa, że ostatnio widziałem się z Jackiem i on mi, k****, mówi, że są jakieś kłopoty”. Bez problemu umiem sobie wyobrazić w tej sytuacja na przykład Donalda Tuska, czy Aleksandra Kwaśniewskiego, czy Andrzeja Olechowskiego, ale nie Jarosława Kaczyńskiego. Dlaczego taka sytuacja jest nie do pomyślenia? Dlatego, że Jarosław Kaczyński, to nie jest ten kierunek. I to akurat wiedzą wszyscy. Nie jest też prawdopodobne, by zadzwonił do Kaczyńskiego jakiś jego zaprzyjaźniony współpracownik – powiedzmy Przemysław Gosiewski – i uderzył w ten sam ton. Bo, wszystko na to wskazuje, że Jarosław Kaczyński za taki numer nie miałby żadnego problemu z tym, żeby Gosiewskiego ze swojego otoczenia wyrzucić. A że go na różne, niestandardowe gesty stać, pokazał jasno na przykładzie Ludwika Dorna.
Chodzi o to, że Jarosław Kaczyński właśnie taki jest i zdają sobie z tego doskonale wszyscy. Wszyscy, którzy mają głowy, a w tych głowach oczy i uszy, wiedzą, że on jest prawdopodobnie jedynym polskim politykiem, którego nie da się ani skorumpować, ani oszukać, ani – co najważniejsze – wystawić do wiatru. Bo Kaczyński jest silny, inteligentny, uczciwy i skupiony w sposób naturalny wyłącznie na sprawach ważnych. A, z jego punktu widzenia, wśród tych spraw nie ma ani domu na Florydzie, ani nawet szwajcarskiego zegarka za 100 tys. czegokolwiek. Co najwyżej, mama, brat, kot i Polska. I, jakkolwiek będziemy się z tego chcieli śmiać, fakty są nieubłagane. Jarosław Kaczyński, dla III RP i jej przedstawicieli nie jest żadnym partnerem. On jest kimś, z ich perspektywy, z innego świata. Więc, jeśli ktoś chce z nim współpracować, ma przyjąć jego zasady i nie liczyć na cuda. A jeśli ktoś chce z nim walczyć, to może oczywiście walczyć, ale pamiętając przy tym, że tu na cuda liczyć jest jeszcze bardziej głupio.
Ale oczywiście walczą. Walczą na śmierć i życie. Bo wiedzą, że Jarosław Kaczyński jest jedyną przeszkodą na drodze do pełni szczęścia. Że jest przeszkodą poważną i niezgłębioną. A przy tym przeszkodą, której żaden z nich nijak nie może dotknąć. Zatrudnili cały przemysł medialny, całą kulturę popularną, wszystkie możliwe służby. I nic. Nie potrafią go dotknąć. Ani Rysiek, ani Grzesiek, ani Sławek, ani Andrzej. Bo co do niego podejdą, to widzą poważną twarz człowieka, który nie musi nic, ale chce bardzo wiele. I doskonale wie, jak to zrobić.
I też stąd ta furia..."
~Kris / 2010-09-27 11:14 / Tysiącznik na forum)
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum..
EURO STUDENT / 2010-09-27 11:26
najpierw zniszczymy kłamstwo i korupcję (bo to niszczy najbardziej) późnie budować !
zbyszek52 / 94.254.216.* / 2010-09-27 11:12
To , że nie ma domu na Florydzie, zagarka, nie odbiera telefonu od tego czy tamtego to mają być wystarczające kwalifikacje do rządzenia krajem. To by znaczylo, że latwo mieć takie kwalifikacji. Wystarczy nic nie robić. A mentalność, a równowaga psychiczna a wizja państwa. A mania budowania jakiejś nowej ojczyzny. Ścigania wszystkich którzy mogą być podejrzani tylko dlatego bo mają więcej niż przeciętni. To nie ma znaczenia? W tym swoim grajdole jednego widzisz uczciwego czlowieka? Innych nie ma? I nie ma dlatego, że Ty tak sobie wykombinowaleś? A ktoś kto odmawia wspólpracy prezydentowi to ma papiery na wladzę w państwie? A może to jest wada zdolność do wspólpracy. Dla ciebie przyklad Dorna jest jasny. Dla mnie też. Tylko ja inaczej interpretuję.
I jeszcze jedna uwaga. Kaczyński do mnie i innych mi podobnych nie kieruje tych swoich bzdur. On z Warszawy, ja z Warszawy. Nas się na plewy nie bierze. Brzuch Kaczyńskiego pewnie boli ze śmiechu jak widzi, że są tacy co kupują te jego kabareciarskie numery.
szakee / 79.185.70.* / 2010-09-27 10:48
Masz rację jeśli chodzi o to, że faktycznie jest uczciwy jako człowiek i na pewno łapówek nie weźmie i nigdy nie pozwoli na takie działania. Też mam takie wrażenie. Ale to jest za mało jak dla mnie, ponieważ ekonomicznie, gospodarczo jego metody to socjalizm w czystej postaci. Tego nie można wspierać bo to prowadzi do bankructwa! Konkretów nie będę pisał jednak jeśli masz ochotę na lekturę obowiązkową jak dla mnie to przeczytaj Dobry "zły" liberalizm S.Michalkiewicza.
~Kris / 2010-09-27 10:05 / Tysiącznik na forum)
A ja pamiętam pokazowe procesy i telewizyjne egzekucje wykonywane przez panów Ziobrę, Kamińskiego, i Engelkinga.
Za szybko próbujecie wrócić, panowie. Poczekajcie jeszcze ze 20 lat.
zbyszek52 / 94.254.216.* / 2010-09-27 09:43
Proponuję nie komentować wypowiedzi Blaszczaka. Zbyt nachalnie wlazi prezesowi w pewną część ciala. Taki to "mężczyzna". Nie ma sensu. Może wywolać torsje.
WYBORCA007 / 83.26.49.* / 2010-09-27 09:28
Lepiej jak mamy demokracje jaka jest - byle nie pis-dyktaturę...
dgen / 2010-09-27 09:04 / Tysiącznik na forum
za tefałen24:

Logo i nazwa mazurskiego miasta Pisz znalazło się w TVP na cenzurowanym - twierdzi "Rzeczpospolita", przywołując ocenę mieszkańców miasta. Uważają oni, że telewizja publiczna ukryła logo miasta, bo kojarzy się z... Prawem i Sprawiedliwością. TVP odpowiada: Nie chodzi o politykę.
Logo mazurskiego miasta funkcjonuje od 12 lat i do tej pory nie miało większych problemów z
politycznymi skojarzeniami. Te pojawiły się niedawno, podczas nagrania programu "Jaka to melodia"
dla TVP. Wśród publiczności znalazła się grupa piszan w koszulkach z logo 20-tysięcznego miasta z
Mazur. - Promujący miasto mieszkańcy otrzymali polecenie - koszulki muszą być włożone tył na przód
albo wywrócone na lewą stronę. - Żeby napis był niewidoczny - mówi "Rzeczpospolitej" jeden z
mieszkańców Pisza.
zbyszek52 / 94.254.216.* / 2010-09-27 09:55
Jeśli może takie logo kojarzyć się z PIS, a w przyszlości jakieś inne, z inną partią to nie ma sensu puszczać na wizję. To jest program lekki, żeby nie powiedzieć leciutki i zastanawianie się czy to jest czy nie jest logo partii może ludziom popsuć zabawę. Nie widzę w tym nic zlego, wierząc jednocześnie, że TVP będzie mierzyla jedną miarą. Oni tam w TVP mogli zresztą tak ustawić kamery, że tej grupy i tak by nie bylo widać
.,* / 84.38.95.* / 2010-09-27 08:51

W sobotę Rada Polityczna Prawa i Sprawiedliwości przyjęła uchwałę o zagrożeniach dla polskiej demokracji.

No tak, a jak całość władzy była w łapach PiS, to nie bali się o demokracje??? Świetne!!!!!!!!!
Sprawdza się powiedzenie, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Anonim z manufaktury / 87.251.238.* / 2010-09-27 09:09
..
Tak, amnezja totalna!

Nic nie szkodzi , my za to pamiętamy, ten wspaniały rozkwit rodzinnej demokracji w tym czasie.

Pozdrawiam

Najnowsze wpisy