Forum Forum inwestycyjneFundusze

BPH Akcji Dynamicznych Spółek

BPH Akcji Dynamicznych Spółek

studior / 2007-06-27 09:57
Mam do zainwestowania 10000 na któtki okres 6 miesięcy.
Czy warto zaryzykować i zainwestować w ten fundusz ?
Fundusz ciągle przynosi zyski, w ostatnim półroczu podad 53%
Czy w kolejnym półroczu może być podobnie?
Proszę o opinie i radę.
Wyświetlaj:
kiniu11 / 87.105.6.* / 2007-07-13 09:44
Proszę o odpowiedz. Kupiłem dwa tygodnie temu dwa fundusze po 2500 , wybrałem oczywiscie te naj z naj wyż stopa zwrotu patrzac na trzy miesią i leci mi wszystko na dół a wczoraj jeszcze dokupiłem za 4000 tys czy ta korekta to juz bedzie do zimy czy to tylko tydzien taki, ci ktorzy maja fundusze prze długi okres to pewnie wiedza, co radzicie
Fundusze to pzu miss, legg ,bph ds,dws50 Wykresy nie mówia dużo
Autsajder39 / 2007-07-13 10:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a jak może Ci lecieć do góry jak na giełdzie ostatnio były spadki a Ty w portfelu masz tylko fundusze akcyjne?
jeśli rozpocząłeś inwestycje w takim okresie i masz taki skład portfela, to o jego efektywność możesz się niepokoić po 2 latach, a nie po 2 tygodniach
TaS / 2007-07-13 10:29 / Tysiącznik na forum
:) swoja drogą, nie było mądrzej kupić te fundusze na kilka razy, np. po 500 zł tygodniowo?

eh... ludzie ludzie - najpierw wyslimy potem robimy :)

aha 3 miesieczna stopa zwrotu to kiepski sygnał kupna :)
pero1979 / 87.205.223.* / 2007-07-30 23:00

aha 3 miesieczna stopa zwrotu to kiepski sygnał kupna :)


święta racja - szczególnie jeśli mówimy o funduszach akcyjnych - to jest tak jak wspominanie po40 jak to fajnie było na studiach...
Autsajder39 / 2007-07-04 11:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
na 6 miesięcy raczej nie ładuj całej kaski w fundusz akcyjny, szczególnie teraz, chyba że jesteś ryzykantem... BPH Dynamicznych Spółek to bardzo dobry fundusz, ale na tak krótki termin lepiej podziel kwotę inwestycji i zbuduj sobie bardziej zrównoważony portfel, z maksymalnym udziałem funduszy akcyjnych na poziomie 20%
bo inaczej na wypadek głębszej korekty przez 6 miesięcy nie zdążysz nawet odrobić strat
tylko akcyjne / 86.157.249.* / 2007-07-05 10:19
nie prawda, mialam zrownowazony portfel i przeszlam wylacznie na akacje, na zrownowazonych mialam wieksze straty niz na akcyjnych, bo malo zarabiaja a jak traca co wiecej, tak naprawde trzeba sie przygladac pojedynczym funduszom, sa lepsze i gorsze i to widac po wynikach i jak sie wybraniaja w okresie korekty ja przygladalam sie temu codzi9nnie przez bardzo dlugi czas i mam juz swoja opinie, zrownowazone portfele to marketingowa gadka dobra dla nic nie widzacych.osobiscie mam duzo wiecej i tylko w akcjach i nie boje sie korekt, wyparcowalam wlasna strategie.warto uczyc sie samemu, ja teraz zarabiam najwiecej po tym jak sama sobie zlozylam portfel
Autsajder39 / 2007-07-05 10:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
co do uczenia się i złożenia sobie portfela - zgoda, ja również twierdzę, że świadome zbudowanie własnego portfela i wypracowanie własnej strategii przyniesie największy sukces, a na pewno pozwoli zdobyć wiedzę i doświadczenie niezbędne do swobodnego poruszania się po rynku
ale co do posiadania tylko funduszy akcyjnych to porozmawiamy po poważniejszej korekcie:)
obecnie wszystkie fundusze zarabiają, a korekty są minimalne, węc trudno stracić, ale kiedyś to się zmieni...
Marczi11 / 2007-07-03 15:57
Moim zdaniem warto spróbować,kup jednostki w mBanku nie mają prowizji i całą kaske zamienią na funty
TaS / 2007-06-27 10:15 / Tysiącznik na forum
ja wsadziłem w niego kaske przed grudniowa minikorektą i po tygodniu byłem na -10% :)

poczekałem i teraz jestem +50% termin umorzenia lato 2008 :)


ale tobie odradzam... za krótki termin za duże ryzyko :)


Czy mozę byc podobnie? grrrr poczytaj forum, a potem pytaj...
TERKA / 193.238.200.* / 2007-07-04 19:08
wlasnie wrocilam z banku BPH i ogromnie sie zdziwilam poniwaz zaiwestowalam w Akcje Dynam. Spolek 15.000i za miesiac zyskalam 84 zl jak myslicie chyba to bardzo malo !!!!!!! a na innych akcjach napewno wiecej bym zyskala A JAK WY UWAZACIE CZEKAM NA OPINIE
TaS / 2007-07-04 22:50 / Tysiącznik na forum
a wzielas poprawke na to,ze w banku zaplacilas prowizje za zakup?

Boze Swiety ludzie pomyslcie zanim cos napiszecie...

zalamuje rece :(
Autsajder39 / 2007-07-05 09:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
czasem brak słów na ludzką naiwność... niektórzy wpłacają swoje własne pieniądze i nie sprawdzają gdzie włacają, po co, na co i ile za to zapłacą...
pozdrawiam Cię TaS i życzę więcej cierpliwości niż ja mam:)
TaS / 2007-07-05 12:32 / Tysiącznik na forum
nie wiem czy 39 oznacza Twoj wiek, ale zauwazam,ze cierpliwosc mozna wycwiczyc i fundusze swietnie ja cwicza, np podczas korekty :D
Autsajder39 / 2007-07-05 12:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
39 nie oznacza wieku, mam ciutkę mniej:)
a co do cierpliwości to chodziło mi o cierpliwość do odpowiadania na kolejne takie same posty, bo cierpliwości do inwestowania mi nie brakuje:)
TaS / 2007-07-05 12:41 / Tysiącznik na forum
aha :)

to lol, przepraszam za podwójnie zła interperetacje ;)
Autsajder39 / 2007-07-05 12:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie ma problemu :)
podziwiam Cię za Twoją działalność edukacyjną w dziedzinie funduszy bo ja czasami ludziom odpisuję, ale jak po raz 10 danego dnia ktoś pisze: "mam kwotę X, chcę ją zainwestować i otrzymać conajmniej 100% zwrotu po 1 miesiącu, co mam kupić?" - to mi się odechciewa" ;)
Egzorcysta / 2007-07-06 04:32 / portfel / "Farciarz na giełdzie"
Ja wlasnie sie pozbylem BPH Dynamicznych wczoraj. Za tydzien odsprzedam PZU Misia bo korekta w tym sektorze bedzie niedlugo wedlug mnie. Mysle tez nad wyjsciem w ogole na jakis czas z funduszy ( mam jeszcze AIG Akcyjny ) i kase potrzymac bezpiecznie na koncie do czasu korekty i po niej wejsc aby liczyc zyski na nowo ;)
TaS / 2007-07-06 11:08 / Tysiącznik na forum
hmmm więc teoretycznie jest to jakaś koncpcja, ale...

na funduszach wchodzisz i wychodzisz z kilkudniowym opoznieniem (zauwazylem,ze na korekcie dluzej...). Rodzi się więc pytanie: skąd będziesz wiedzieć, że korekta skończy się za trzy dni? :) to nie jest takie proste. czesto są sprzeczne sygnały. Gdybyś mówił o papierach w czystej postaci - oka, ale fundami to ja bym nie grał.

Oczywiście nie zmienia to faktu, że świetym i nienaruszalnym prawem inwestora jest realizacja zysków :)
Autsajder39 / 2007-07-06 11:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
to samo miałem napisać co Ty, TaS :)
łapać na fundach górki i dołki nie za bardzo się da, ze względu na opóźnienie rozliczenia
a TFI ma 7 dni na rozliczenie transakcji i w czasie korekty skwapliwie z tego korzysta, więc jakby co to po rozliczeniu zlecenia sprzedaży może być już pozamiatane

podobnie przy końcu korekty - gdy dostrzeżemy jej koniec i złożymy zlecenie kupna jednostek to może się okazać, że po kilku dni wzrostów z rozliczeniem załapaliśmy się już na całkiem solidną górkę...

zawsze można zrobić jak Egzorcysta i sprzedaż wcześniej fundy akcyjne i czekać na korektę, tylko czy jeżeli w trakcie tego oczekiwania będą wzrosty to nie stracisz więcej niż samej na korekcie?
TaS / 2007-07-06 11:45 / Tysiącznik na forum
na bankierze czytałem kiedys artykuł o tym ,ze CU pozwalało składac konwersje w ramach ubezpieczenia miedzy fundami za pomocą faksu i...
jesli wysłałeś faks do 14 to konwersja następowała tego dnia, jesli po 14 to następnego.
dodatkowo trzeba było jeszcze do 3 czy 7 dni osobiscie lub poczta potwierdzic podpis.

Jest tam opisana chistoria gościa, który codziennie ok 13.45 patzryl na gpw patrzyl na inne gieldy skaladal konwersje, ato gotowkowy, a to akcyjny... oczywiscie czasem po 14 nastepowala zmiana trendu i wtedy sie mylil, ale nie potwierdzal wtedy podpisu i operacja byla anulowana...

brzmi to wszystko abusurdalnie i jak bajka, ale jak znajde artykuł to tu linka wkleje :)

finał jest w sądzie, bo przy wypłacie CU nie uwzględniło mu tylu ruchow (gosc wyciagnal ze 200% rocznie) i gosc stwierdzil,ze zlamoano umowe...
Autsajder39 / 2007-07-06 11:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
słyszałem o tym w tv:) podobno gość ma dużą szansę na wygraną w sądzie bo wykorzystał lukę w regulaminie CU i nie było to niezgodne z prawem
gdyby takie konwersje można było robić na fundach to szybko byśmy się wzbogacili :)
anka30.. / 83.19.98.* / 2007-07-10 18:49
naprawde nie ma co nad tym łamac głowy,samo sie ułozy
anka30.. / 83.19.98.* / 2007-07-10 18:54
chłopakiii,ja też wsadziłam jakies tam pieniązki na dynamiczne bph i nie dostaje p******** złośliwego jak one spadają...spadaja bo taka już ta giełda jest ...raz jest tak raz inaczej.Więc Panowie przestańcie trząś portalami,bo to przeciez nawet nie wypada.Giełda niestety nie jest dla nerwowo chorych!!!
TaS / 2007-07-10 23:45 / Tysiącznik na forum
Aniu, spokojnie panowie w kitelkach juz idą - ubierz grzecznie kaftanik.

strach to dobra rzecz - naturalnie chroni przed niebezpieczenstwem :)
esksk / 83.25.3.* / 2007-07-12 10:56
no i po wczorajszym dniu jestem na minusie, ciekawe, czy będzie jeszcze gorzej...
esksk / 83.25.9.* / 2007-07-12 23:07
kurde, co się dzieje z tym funduszem, spadł znowu najwięcej, czy to możliwe, że nie dają sobie rady????
blazek999 / 2007-07-12 23:50 / Bywalec forum
esksk
trzeba się liczyć kupując dynamiczne fundusze z ich szybkim wzrostem i "dynamicznym" spadkiem :), ale zachowaj spokój odrobią co straciły bo prognozy giełdowe są optymistyczne. poza tym akcje tego typu są dla wytrwałych i w dłuższych okresach z reguły notują progres....
TaS / 2007-07-13 00:26 / Tysiącznik na forum
bph ma nadmiar kapitału... i czkawke ale wierze,ze mu przejdzie :)
Egzorcysta / 2007-07-13 02:26 / portfel / "Farciarz na giełdzie"
Dygacze powoli wychodza z niego wiec powinno byc wkrotce lepiej ;)
esksk / 83.25.19.* / 2007-07-13 12:27
zobaczymy, czas pokaże...
ale dygaczem aż takim nie jestem. tlyko jak on teraz traci, to co dopiero podczas korekty :(
legg mason akcji też ma dużą aktywę i jakoś sobie radzi, może bph ma za słabą kadrę na taką aktywę??
TaS / 2007-07-13 13:07 / Tysiącznik na forum
"aktywę"? chyba "aktywa" :)

w grudniu poleciał o całe 10% :) będzie wiec wesoło :)
esksk / 83.25.19.* / 2007-07-13 15:58
>>"aktywę"? chyba "aktywa" :)

o co Ci chodzi??

Źle odmieniłem słowo aktywa??
TaS / 2007-07-13 16:16 / Tysiącznik na forum
tak, a ja jestem czepialski to sie czepiam :)
Disapointed / 156.17.180.* / 2007-07-14 00:57
A ja w mijającym tygodniu wycofałem wszystko z BPH DS, bo juz mnie wk.....o , jak spada aż na minus w skali miesiąca. Wróciłem do PZU MiS - gdybym z niego nie wychodził 3 miechy temu , to miałbym 10 % więcej niż w BPH DS :( Cos dziwnego sie dzieje z tym fundem. Ja tam wolę innego MiSia :)
macias / 83.8.228.* / 2007-07-29 16:42
masz racje zmienili sie zarzadzajacy i bphds jest do dupy
nehema / 2007-07-17 21:14 / portfel
ehh ja tez dzis zlecilam dyspozycje pozbycia sie bph ds przez ostatni miesiac krok do przodu dwa w tył a teraz to zaczyna sie turlikac w dół ...
Autsajder39 / 2007-07-18 09:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ech ludzie ludzie...
a jak mógł nie lecieć w dół jak giełda leciała, a misie w szczególności? zastanówcie się
nehema, pytałaś się tyle razy, mówiłaś że wszystko rozumiesz, a teraz złożyłaś zlecenie umorzenia jednostek w największym dołku??? po miesiącu "inwestowania" w fundusz akcyjny?
uczcie się cierpliwości
Observer / 156.17.180.* / 2007-07-18 11:14
Nie wiem, jak nehema, ale ja codzień wnikliwie analizuję wyniki interesujacych mnie funduszy i jak widze, ze BPH jest coraz gorszy w okresach 1,2,3 i 6 miesięcznych ,to REAGUJĘ szybko, a nie czekam że "może za pół roku będzie lepiej". O kasę trzeba dbać i starać się przewidywać jej przyszłe losy :)
Autsajder39 / 2007-07-18 11:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
według rocznej stopy zwrotu bph ds jest trzeci wśród funduszy akcji i ma prawie 100%, więc jeśli ktoś inwestuje długoterminowo to ma godziwy zysk...
natomiast trudno żeby w każdym okresie - tygodniu, miesiącu - dany fund był najlepszy
a zwróciłeś uwagę, że kiedy startował to przez pierwsze tygodnie miał -12%? ci co wtedy w panice sprzedali tracąc kapitał po roku chyba trochę się zdziwili, że gdyby byli cierpliwi mogli już podwoić swój kapitał...
pisałem do nehemy, bo w innym wątku zadawała wiele pytań, na które z TaSem cierpliwie odpowiadaliśmy, mówiła że rozumie, a potem zrobiła coś zupełnie odwrotnego - sprzedała fundusz na spadkach...
ale cóż, kobieta zmienną jest ;)
Observer / 156.17.180.* / 2007-07-18 19:02
Te 98% zysku BPH w skali roku istnieje jeszce tylko dzięki ostrej zwyżce od września zeszłego roku, kiedy to BPH DS przestał inwestować w spółki amerykańskie i "przerzucił" się na Miśie. Istotniejsze wg mnie jest to, że w ostatnich zwłaszcza 6 tygodniach jego wyniki szybko topnieją. Wystarczy porównać poszczególne okresy tu na notowaniach funduszy w money.pl.
sebastian.drutowski / 2007-07-18 21:59 / "Uznany doradca inwestycyjny"
Poza tym BPH dynamiczny nie jest typowym miśkiem, bo bazuje głównie na mwig 40 i stąd ta obsuwka. Ja raczej się wystrzegam takich funduszy, bo widać że ich wzrost w dużej części był spekulacyjny. Bezpieczniejsze są tradycyjne miśki. One mają w swoim portfelu zwykle nie tylko spółki z mwig 40, ale także z SWig80 i WIRR. To zapewnia może trochę mniejszy wzrost, ale jest on pewniejszy i bardziej zrównoważony.
nehema / 2007-07-18 15:21 / portfel
hehe no tak przyznam ze decyzja o sprzedazy byla pod wplywem impulsu ale jakos tak jakby nie bylo po malych przetasowaniach moj portfel to w 70% akcyjne i teraz patrze jak z dnia na dzien wypracowany zysk topnieje
a co do trzeciej pozycji la bph ds to fakt takowa jest ale jak poobserwowalam sobie przyrosty z ostatniego okresu to stwierdzilam ze jakos pełzał - zobaczymy co bedzie dalej.. bede probowac okiełznac emocje
Egzorcysta / 2007-07-18 11:45 / portfel / "Farciarz na giełdzie"
Legg Mason to samo czeka. Juz ma za duzo pieniedzy do inwestowania. Kolezanka z placowki Deuche Bank rozmawiala z jakims kolesiem co siedzi u gory i powiedzial jej, ze nie maja juz za bardzo co kupowac - polecil zrownowazony jako alternatywe.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy