Forum Forum podatkowePIT

Brak danych z KPiR do rozliczenia rocznego

Brak danych z KPiR do rozliczenia rocznego

Flava83 / 62.89.119.* / 2011-04-14 22:40
Witam,

W zeszłym roku wraz z wspólnikiem prowadziłam sklep z materiałami budowlanymi. Spółka została rozwiązana gdyż wspólnik okazał się nieuczciwy. Stało się to pod koniec zeszłego roku. Firma była na stratach i to dużych, jednak do tej pory nie mogę uzyskać od byłego wspólnika Księgi Przychodów i Rozchodów który rzekomo ją prowadził. Spółka już została zamknięta, ja potrzebuję jedynie ostatecznej kwoty do rozliczenia rocznego. Niestety wspolnik odpowiada że jak chce to mogę sobie przyjechac do niego do domu ( bo taki adres został podany w US jako miejsce przetrzymywania dokumentów firmowych) co jest mało wygodne bo 1. droga daleka ( 120 km!) 2. Mogę być narażona na róznego rodzaju nieprzyjemności, gdyż atmosfera rozstania nie była miła.
Moje pytanie: Czy były wspólnik ma prawo i odmówić przesłania pocztą,mailem KPiR lub chociaż samej kwoty końcowej strat?
Co w tej sytuacji może US jesli zgłoszę problemy z uzyskaniem KPiR? Czy może się zwrócić do US właściwego dla działania firmy lub wspólnika aby uzyskać potrzebne dane?

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odpowiedź!
Andrea

Najnowsze wpisy