Forum Forum dla firmDotacje

Bruksela zaostrza przepisy. Więzienie dla bankierów?

Bruksela zaostrza przepisy. Więzienie dla bankierów?

Wyświetlaj:
przechodzien / 83.26.108.* / 2011-10-18 14:47
Pan Barroso i jemu podobni piastuja urzedy dzieki pieniadzom kapitalu-tez tych bankierow.A kto placil za ich kampanie wyborcze?Pospolstwo?A dzieki komu siedza na posadach i uchwalaja kolejne bzdurne prawa dla korzysci najbobatszych.
Jeśli Barroso naprawdę tak myśli to powinien zacząć się bać / 46.112.166.* / 2011-10-18 11:28
Kochane lemingi, to tylko taki pic, żebyście myśleli, że to naprawdę.
"Ewolucja ta trwała dziesięciolecia. Miała ona kilka kamieni milowych. Pierwszym z nich było w ogóle utworzenie Stanów Zjednoczonych (przy wydatnym udziale masonów). Kilka pokoleń trwała budowa wpływowych klanów finansowo-przemysłowych, aż do zdobycia przez nich całkowitej kontroli nad gospodarką i polityką. Drugim kamieniem milowym było utworzenie bandyckiego FED-u. Momentem zwrotnym w USA było zabójstwo Kennedy’ego. Przyczyną “likwidacji” Kennedy’ego był wydany przez niego rozkaz wykonawczy E.O 11 110, który faktycznie odbierał FED-owi monopol na tworzenie pieniędzy (pamiętajmy – z niczego). Po zabójstwie Kennedy’ego żaden polityk zachodni nie próbował i nie próbuje podważyć istniejącego podporządkowania polityki bankierom, a tym bardziej złamania monopolu banków na okradanie całego świata. Wie czym to grozi…"
http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1204&Itemid=89
k aczordonald / 2.96.32.* / 2011-10-18 12:46
he he he no i zabierz im teraz swiat ktory posiadaja uwiazany na kredycie.A Barroso wieczorem pojdzie po instrukcje i dowie sie jaki medialny ochlap ma rzucic kolejnego dnia, aby uspokoic protesty oburzonych przeciwko kapitalizmowi :::)))))

pora wrocic do domu i wziasc sie doroboty, bo to my bedziemy musieli za ten caly kryzys zaplacic.Znajda jakiegos kozla ofiarnego(kolejnego Madoffa) I tlum zadny krwi sie uspokoi, myslac ze odzyskal wladze, a winni zostanli ukarani.

idzcie ludzie do domu:::)))))
Roby12 / 2011-10-18 13:56
W końcu!! Każdy musi odpowiadać za swoje czyny!!
k aczordonald / 2.96.32.* / 2011-10-18 11:15
"juz po ptokach"

zawsze sa takie gadki po fakcie.Kolesie ktorzy pomnozyli swoje majatki przez ostatnie dziesiec lat z 10 do 20 milardow dalarow, musza teraz rowno parskac smiechem, czytajac takie wypowiedzi.Panowie pala teraz cygarka po 1000 dolcow sztuka i relaksuja sie na swoich jachtach.Kazdy z nich ma spokojna glowe bo nie wybudowal zadnej fabryki. Cel zostal ustalony dawno temu i oczywiscie osiagniety.
A o tym ze interes nie bedzie trwal wiecznie doskonale wiedziano.
A teraz z ta kasa pojawia sie kolejne mozliwosci jej pomnazania.

Za 20 lat jakis kolejny Barosso bedzie krzyczal TAK NIE MOZE BYC, a tlum podpalal smietniki na ulicach.
podczs gdy panowie na jachcie............
Rynek spekulantów / 212.160.118.* / 2011-10-18 11:04
Tu nie chodzi tylko o sektor bankowy. Owszem totalnym idiotyzmem jest że powierzając swoje pieniądze bankowi muszę jeszcze za to płacić jakieś opłaty. W końcu to ja im daję pieniądze by zarabiali, ale tak właśnie wygląda dyktat korporacji. A prezesi zgarniają grubą kasę za sam fotel. Innym przykładem jest durna reklama. Wszyscy widzimy jak Majewski ośmiesza PKO BP (dostał 3 mln zł to mu nie zależy), wprowadzili durne konto za 0 a dla stałych klientów podnieśli opłaty za konta i operacje - czy o to chodzi .... .
Sektor bankowy jest tylko jednym elementem tej układanki. Faktycznym problemem są wciąż rosnące ceny produktów nie mające nic wspólnego z ich faktycznym kosztem wytworzenia. Ceny w sklepach są o ponad 60% wyższe niż ich koszty wytworzenia. Zarabiają głównie pośrednicy, celebryci w reklamach, banki i spekulanci. To jest największy problem - oderwani rynku od rzeczywistości i stworzenie rynku spekulantów. Ale kto to ruszy. Kiedyś Pawlak proponował podawanie cen (kosztów wytworzenia na produktach) - został wyśmiany, ale pomysł polegał na tym by uświadomić ludziom za co płacą. Pomysł upadł bo naraził się właśnie lobby pośredników, bankierów, celebrytów od reklam, spekulantów. Ludzie potrzebują faktycznej informacji o tym kto na nich zarabia, ale to są za duże siły i za duże pieniądze do utraty by to ujawnić. Dlatego mamy właśnie rynek spekulantów. Szkoda więcej pisać.
olej w głowie / 84.10.67.* / 2011-10-18 10:10
Wsadzajmy polityków do więzienia za nieodpowiedzialne decyzje, długi, korupcję i hipokryzję. Co Wy na to?
guast / 83.30.197.* / 2011-10-18 10:05
Baroso stoi pierwszy w kolejnosci do p******.
Natter2 / 2011-10-18 09:50 / Tysiącznik na forum
Taka decyzja jest spóżniona co najmniej o 10 lat.Plebs za kradzież 250 zł idzie na pół roku do aresztu prezesi banków z pensją 10 mln Euro czy 20 mln $ rocznie kradną jeszcze drugie tyle na bonusy.W przypadku niewypłacalności banku dostają do tego kasę z budżetu.Kto ustalił takie zasady ?Że nadejdzie kryzys to było do przewidzenia ,nie przewidzieli tego ekonomiści i politycy.Niestety wolny rynek się skończył ,finanse uratuje tylko powrót w pewnym sensie centralizacja rynku finansów .Lepsze to niż globalne niezadowolenie .
qwasjk / 83.12.119.* / 2011-10-18 10:17
a ja widzę drogę przeciwną nie centralizacja a podzielenie wielkich korporacji na mniejsze firmy, które konkurują ze sobą a nie narzucają reguły z racji swojej wielkości. Po drugie nie tylko prezesi czy dyrektorzy banków powinni odpowiadać kryminalnie ale i politycy czy też prezesi takich firm jak KNF. Dlaczegóż to zgodzono się na sprzedaż BZ WBK do Santandera wiedząc, że to hiszpański bank a Hiszpania ma ogromne kłopoty. Obniżono rating Hiszpanii tym samym poleciały w dół ratingi Santandera a teraz jesteśmy zdziwieni, że jeden z przodujących banków w Polsce ma obniżony rating. Czy jeszcze ktoś na samej górze ma pojęcie co się dzieje na świecie???
Natter2 / 2011-10-18 10:46 / Tysiącznik na forum
To już się nie da zrobić i tak jest już zbyt dużo banków.Tu nie może być konkurencji.Powstały by nowe pomysły na tak zwane produkty które są po to by oszukiwać klientelę.Piszę o tym od kilku lat że te płace bankierów rozłożą sytem .Dla przykładu Prezydent USA zarabia 300 tyś $ a prezesi banków 30 mln. to jest chory system
fx / 91.188.3.* / 2011-10-18 09:30
oj chyba pan B.to zakrutki jest na to

Najnowsze wpisy