Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Brytyjczycy obawiają się kolejnej recesji

Brytyjczycy obawiają się kolejnej recesji

Money.pl / 2010-09-07 12:34
Komentarze do wiadomości: Brytyjczycy obawiają się kolejnej recesji.
Wyświetlaj:
koyot.gamma / 77.255.63.* / 2010-09-07 15:27
Słowacy podwyższają VAT, Brytyjczycy też to robią... nic dziwnego. Kryzys nie był przewidziany, szacowano PKB na wysokich poziomach. Zobowiązania pieniężnie zaciągnięte przed kryzysem, muszą być teraz spłacane, nie ma z czego, to trzeba podnieść podatki.

Większość ludzi nie rozumie jednak podstawowych zasad ekonomii, widząc w podnoszeniu podatków grabież i zło, jak za czasów monarchii, gdzie podatki były jedynie na króla i wojsko.

Państwo to bardzo złożony mechanizm i szkoda, że tak wielu ludzi ogłasza sądy ze stu procentową pewnością, gębami wykrzywionymi ze złości, nie rozumiejąc przy tym nic, a będąc przekonanymi że to wszystko jest proste i mają najlepsze pojęcie.

W kryzysie widzę szansę, bowiem wymuszone oszczędności zmuszą władzę do chociaż częściowego wycięcia państwowego raka.. biurokracji.
Stańczyk / 89.79.31.* / 2010-09-07 16:49
A ja widzę coś takiego: dziś emeryt ma średnio około 55 lat lub trochę więcej. A mi się proponuje, żebym pracował do 70-ciu lat. I na tych obecnych emerytów mam pracować i płacić podatki. Poza tym pozwolisz, że moje pieniądze chciałbym wydawać osobiście a nie za pomocą rządowych ministerstw. Sam je wypracowałem i sam chcę decydować, jak je wykorzystać. I nie obchodzą mnie ekonomiczne teoryjki rodem z socjalizmu.
eljot84 / 204.79.90.* / 2010-09-07 12:34
genialnie, pierwszy myslacy premier rzadu.
mam nadzieje, ze za jego przykladem pojda kolejne kraje, bo za kilka lat bedzie druga grecja w kazdym kraju.
jey84 / 83.12.5.* / 2010-09-07 14:48
Polska zawsze ma najwyższe aspiracje, już niedługo będziemy lepsi od Grecji...

Najnowsze wpisy