Budopol i Próchnik

nonname / 2006-03-06 23:17
Chyba pani Elbieta od początku zaczyna zabawę na tych spółkach jestem ciekawy do jakiego pozomu :) Szczerze mówiąc zastanawia mnie tylko poziom do którego ma zamiar windować ceny :) Wieksze szanse na wzrost ma Budopol :) ale to tylko moje osobiste zdanie. Piatek nalezał do Budopolu , poniedziałek do prochnika jutro wiec czas na Budopol życze miłej zabawy :)
Wyświetlaj:
nonname / 2006-03-07 18:23 / Bywalec forum
a oto stary artykuł dlaczego MED wyszedł z Budoplu a teraz powraca mysle że nadal ma ochote na zarabianie kasy. Pozaatym wydaje mi sie ze Med zaczyna znow skupowac Budopol sami zobaczycie

Oto ten artykuł :


WIADOMOŚCI

07:22 21.02.2006 Nr 2968, kolumna 3
Budownictwo | Oczekiwanie na kolejne NWZA Budopolu
MED wróci?
Krzysztof Woch

Mostostal Export DOM (MED), do niedawna największy

akcjonariusz Budopolu Wrocław, pozbył się (z zyskiem) akcji budowlanej spółki. Mimo to kurs przedsiębiorstwa wciąż

utrzymuje się wysoko. Czyżby inwestorzy czekali na powrót MED?

Wczoraj giełdowa spółka poinformowała, że MED sprzedał 14 lutego ponad 412 tys. akcji spółki, zmniejszając swoje zaangażowanie z 9,19% do 0,02%.

Z 50% do zera

Przypomnijmy, że pod koniec grudnia MED, jeszcze jako spółka zależna Mostostalu Export, był właścicielem prawie 50% akcji Budopolu Wrocław. Papiery te otrzymał od spółki matki aportem w ramach podwyższenia kapitału. MED (razem z większościowym pakietem Budopolu) został następnie sprzedany Elżbiecie Sjöblom i Krzysztofowi Kosiorkowi.

Po tych roszadach kurs Budopolu zaczął rosnąć. Zwyżka nabrała tempa, gdy na wniosek Mostostalu Export (wówczas właściciela jeszcze ponad 10% akcji spółki) zwołano NWZA wrocławskiej firmy. Miało przegłosować emisję 9 mln nowych akcji, co oznaczałoby trzykrotne zwiększenie kapitału zakładowego.

W międzyczasie MED zmniejszał zaangażowanie w Budopolu. Początkowo kroki te mogły być odbierane jako dostosowanie się do obowiązujących przepisów (MED, po wyjściu z grupy Mostostalu Export, powinien był ogłosić wezwanie na akcje Budopolu w liczbie pozwalającej mu osiągnąć 66% w ogólnej liczbie głosów lub zejść poniżej progu 33%). Okazało się jednak, że MED wykorzystał korzystny rozwój sytuacji (czyli utrzymujący się wysoki kurs Budopolu) i sprzedał niemal wszystkie posiadane papiery. Zrobił to w tygodniu poprzedzającym NWZA (od 8 do 14 lutego), czyli w czasie, kiedy inny znaczący akcjonariusz Budopolu - Karol Antkowiak (9,99%) - zablokował swoje akcje na walne zgromadzenie (MED swoich nie zarejestrował). Ostatecznie uchwała o emisji nowych akcji nie przeszła.

Zarobili krocie

Firma Krzysztofa Kosiorka i Elżbiety Sjöblom na inwestycji w Budopol zarobiła krocie. Prywatni inwestorzy kupili MED od Mostostalu Export za 2 mln zł. Zysk ze sprzedaży walorów Budopolu mógł sięgnąć nawet około 12,5 mln zł. Odejmując od tego 19% podatku, zostaje około 10 mln zł "na rękę".

Jak się dowiedzieliśmy (są to niepotwierdzone informacje), inwestorzy mogli zapłacić Mostostalowi Export za MED już po upłynnieniu akcji Budopolu. Tak więc rozpoczynając inwestycję, nie musieli nawet posiadać wspomnianych wcześniej 2 mln zł.

Jednak emisja? Jeśli tak,

to kiedy?

Inwestorzy Budopolu, którzy początkowo nerwowo zareagowali na nieprzegłosowanie uchwał o emisji (od ubiegłego wtorku do czwartku kurs stracił łącznie 19%), ze spokojem przyjęli późniejsze komunikaty o sprzedaży akcji przez MED. Wczoraj akcje zdrożały o 4,4%, do 4,25 zł.

Niewykluczone, że wiąże się to z oczekiwaniami na powrót akcjonariusza do spółki. Mogłoby się to odbyć w drodze emisji akcji, z wyłączeniem prawa poboru, skierowanej do MED. Jeśli liczba nowych akcji i ich cena emisyjna będzie taka sama jak w pierwotnych założeniach (9 mln sztuk po 1,05 zł), ich objęcie będzie oznaczać wydatek rzędu 9,45 mln zł (MED dysponuje taką kwotą).

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że właśnie taki scenariusz był rozważany. Wniosek o zwołanie kolejnego NWZA może złożyć akcjonariusz lub grupa inwestorów, którzy dysponują łącznie co najmniej 10% kapitału. Zważywszy, że Karol Antkowiak ma taki pakiet (bez jednej akcji) i może współpracować z właścicielami MED (K. Antkowiak i E. Sjöblom są również znaczącymi akcjonariuszami giełdowego Ganta), zwołanie walnego zgromadzenia nie powinno stanowić problemu. Do zarządu Budopolu nie wpłynął jednak jeszcze taki wniosek.
nonname / 2006-03-07 18:31 / Bywalec forum
a ot potwierdzenie powrotu budopolu :


Komunikaty spółek
wszystkie komunikaty tej spółki »

BUDOPOL:
kupno pakietu akcji
(Emitent - PAP - czwartek, 2 marca 17:00)

Podstawa prawna: Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji

Raport bieżący nr 25/2006

Zarząd Spółki "Budopol-Wrocław" S.A. informuje, iż otrzymał od Zarządu "Mostostal-Export-DOM" Sp. z o.o. zawiadomienie o następującej treści: "Działając w trybie art. 69.1.1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych, Zarząd "Mostostal-Export-DOM" Sp. z o.o. informuje, że w dniu 28.02.2006 r. kupił 449 999 (słownie: czterysta czterdzieści dziewięć tysięcy dziewięćset dziewięćdziesiąt dziewięć) akcji spółki "BUDOPOL-WROCŁAW" S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Przed kupnem "Mostostal-Export-DOM" Sp z o.o. nie posiadał akcji "BUDOPOL-WROCŁAW" S.A. Obecnie "Mostostal-Export-DOM" Sp. z o.o. posiada 449 999 (słownie: czterysta czterdzieści dziewięć tysięcy dziewięćset dziewięćdziesiąt dziewięć) akcji/głosów "BUDOPOL-WROCŁAW S.A. co stanowi 9,99% kapitału zakładowego i 9,99% ogólnej liczby głosów."
nonname / 2006-03-07 19:13 / Bywalec forum
Jezeli emisja akcji w celu podwyzszenia kapitału zakładowego dojdzie do skutku to Budopol wyjdzie całkowicie ze strat przy dobrym zarządzie może zacząć sie bardzo dobrze rozwijać wiec panowie wyczekujmy ze spokojem . PS jak jutro sie okaże od rana ze MED dokupił akcji to panowie wsiadajcie do windy w góre i pamietajcie że MED nigdy nie traci kasy tylko zarabia a pani Elbieta wie jak się to robi doskonale
oszo / 2006-03-07 22:30
kurcze ale ja z lubawą siedze.... :) chyba ze wyskocze na 1 dzien :) no nic zobacze tomoroł. thx za info
nonname / 2006-03-07 23:23 / Bywalec forum
nie wyskakuj brn boze z Lubawy nie rob tej glupoty
oszo / 2006-03-08 08:34
nie no tak sobie glosno myslalem....bo do czwartku 2 dni...kurcze.. :) mialem nigdy wiecej spekuly ! Nie wyskakuje :) bede Ci gratulował i zazdrościł sukcesów na budku :.
nonname / 2006-03-07 17:48 / Bywalec forum
dzis nastapi jeszcze przekazanie raportu zobaczymy co z niego wyniknie
nonname / 2006-03-07 18:05 / Bywalec forum
Raport juz jest opublikowany
Skonsolidowany raport roczny SA-RS 2005
http://gielda.onet.pl/117,1274167,komunikaty.html
nonname / 2006-03-07 18:37 / Bywalec forum
przeanalizowałem ten raport i uwazam ze jest zdecydowanie lepszy od zeszłorocznego :)
nonname / 2006-03-06 23:21 / Bywalec forum
Jestem ciekawy czy w piatek przy takim duzym wolumenie udalo sie dokupic MED kolejne akcje najblizsze dni pokaza osobiscie uwazam ze tak :)
nonname / 2006-03-06 23:18 / Bywalec forum
PS Co do prochnika to nie mam przekonania ale Budopl już mam po cenie niższej od MED-u czekam z ciekawościa na jutrzejszy dzień :)
oszo / 2006-03-07 07:42
haha a nie kupujesz spekuli na noc :> ojoj....łamiesz zasady )
nonname / 2006-03-07 09:19 / Bywalec forum
czasem trzebe cos nagiąc i pzrygiąc aby mieć coś
oszo / 2006-03-07 13:51
kurde bylo sie trzymac zasady....cos dzis spekuly ani widu ani slychu i wsio na czerwono....ja spylielm ciut lubawy...zeby...no :)....a potem odkupilem o 10 gr taniej...plus prowizja :) hmmm....doplacilem do zabawy.....
nonname / 2006-03-07 16:35 / Bywalec forum
nie baw sie juz lubawa wiec mozesz stracic niz zarobic trzymaj do splitu a pozniej sprzedawaj po najlepszej cenie
nonname / 2006-03-07 14:05 / Bywalec forum
z lubawa juz nie warto kombinowac a co do budopolu to zobaczysz jaki jutro bedzie komunikat :)
nonname / 2006-03-07 14:06 / Bywalec forum
PS zrobiłem realizacje po kosztach na budopolu i uzyskałem to:

wczoraj mialem kupione po srednim kursie 4,35 i tu byla stopa zwrotu
dzis mam po srednim 3,70 i stope zwrotu mam na 4,1 :)
nonname / 2006-03-07 14:07 / Bywalec forum
PS Budopol wlasnie odpala w gore :) do zobaczenie kolo 4 zł
oszo / 2006-03-07 15:32
moze powinienem go ciut kupic skoro taki tani :) hehe...ale mam stracha bo moze byc tanszy....
nonname / 2006-03-07 16:34 / Bywalec forum
moj pakiecik jest juz napakowany a te ceny sprzedazy byly po to aby straszyc i skupowac miedzy 3,65 a 3,7 wiec sie nie martw o jutrzejszy dzien tylko nie zaspij :) a bedzie dobrzez :)
popekjr / 2006-03-07 17:24 / Bywalec forum
myslisz ze lubawka poleci w dol po 10 marca?
nonname / 2006-03-07 17:30 / Bywalec forum
mysle ze w piatek po podziale jak bedzie zrost powyzej 30 % to bedzie na niej spora realizacja najlepiej z niej wyjsc tym bardziej ze sytuacja polityczna i finasowa staje sie coraz bardziej niepewna wiec chyba nalezy schowac kase do porfela i czekac na lepsze czasy

Najnowsze wpisy