Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Budżet Unii Europejskiej wzrośnie o dwa miliardy. Priorytetem miejsca pracy i wzrost gospodarczy

Budżet Unii Europejskiej wzrośnie o dwa miliardy. Priorytetem miejsca pracy i wzrost gospodarczy

Wyświetlaj:
piools734 / 2014-06-11 16:21
Za 2mld euro można zatrudnić za płacę minimalną 400tyś osób, ale zakładając, że cała suma nie trafi do Polski, na nasz kraj przypadnie powiedzmy 40tyś nowych etatów, czyli 127 etatów na powiat, lub 16 osób na gminę. Zawsze to coś.
piools734 / 2014-06-11 16:23
Znając realia, gminy zlikwidują swoje etaty w zamian za etaty europejskie. Tak więc bilans będzie zerowy.
crystaldragon / 83.4.69.* / 2014-06-11 15:43
Budżet powinno się zmniejszyć i obniżyć podatki jak i zasiłki. Znieść regulacje. Bo to przedsiębiorcy daja pracę a nie UE. Maoiści i socjaliści z Komisji tego nie są w stanie pojąć, i częściowo są także przekupieni przez lobbystów aby wywalali miliardy EURO na usługi i rynek prywaciarza
Floyd / 2014-06-11 16:23 / Tysiącznik na forum

Bo to przedsiębiorcy daja pracę a nie UE.

Dawanie pracy, to o wiele za mało.
Niewolnicy mieli tyle pracy, że się przez 24 godziny nie mogli wyrobić.
Liberałowie mają na to tylko jedną śpiewkę: To zostań pracodawcą.
Jasne, wszyscy będą pracodawcami, a kto będzie pracował?
Na szczęście ludzie, to nie woły które można zapędzić do kieratu i nawet się nie buntują.
W super liberalnym systemie nawet trudno było by winić pojedynczych ludzi, tak jak w niewolnictwie trudno by było winić każdego właściciela niewolników, bo każdy chcąc się utrzymać na powierzchni musi się dostosować do rozwiązań systemowych i konkurencji.
Mam nadzieję, że liberalny system proponowany przez niektórych nam nie grozi.
crystaldragon / 83.4.69.* / 2014-06-11 17:09
Przykro mi że nie rozumiesz na czym liberalizm polega. w latach 20 XX przeciętny robotnik zarabiał 7 $ dziennie i było go stać na utrzymanie 5-osobowej rodziny i mógł odłożyć sobie jeszcze na forda T. Dziś nadal pracujesz jak dziki wół ale na nic cię nie stać. Dlatego że to państwo obciąża ciebie i pracodawcę regulacjami i podatkami.
Uważanie że jak będzie neoliberalizm to ludzie bedą pracowac za kilka groszy jest dowodem ignorancji i braku wiedzy na temat wolnego rynku
Floyd / 2014-06-11 17:43 / Tysiącznik na forum

Uważanie że jak będzie neoliberalizm to ludzie bedą pracowac za kilka groszy jest dowodem ignorancji i braku wiedzy na temat wolnego rynku

Ja nie uważam, ja wiem.
Wolny rynek, to jak bieg w zawodach sportowych. Jest ktoś pierwszy, jest ktoś ostatni i nie da się inaczej.
W sporcie organizatorzy dbają jednak aby i ci ostatni godnie zarobili.
W proponowanym liberalizmie każdy ma sam się troszczyć o siebie, a ci na końcu, to znaczy, że są to: nieudaczniki, nieroby lub pijacy i problem z głowy.
Ta Twoja troska o innych jest szyta grubymi nićmi, bo to Ty się masz nachapać, a inni to jak Bóg da. Gdybyś nie widział w liberalizmie własnego interesu, to byś palcem nie kiwnął w jego obronie.
A z tym robotnikami w USA, to też coś nie tak. O strajkach nie słyszałeś? A i święto 1 maja wywodzi się z tamtych okolic.
Jakoś trzeba ludzi jednak mamić, żeby zagłosowali, a potem, to jak mówi w chwilach szczerości guru liberalizmu, niejaki Korwin Mikke:
"Blokady? Jakie blokady? Za mojej władzy żadna nie utrzymała by się dłużej niż 5 minut. Blokadę bym rozwalił, chłopom poobijał mordy, a ciągniki spalił!"
crystaldragon / 83.4.69.* / 2014-06-12 06:34
Przykro mi ale tylko kiedy panował neoliberalizm w USA biedny człowiek mógł się ciężko pracą dorobić dziś to niemożliwe. Protesty są dlatego że panuje u nas socjalizm ludzie mało zarabiają ponieważ państwo zabiera im 50 % dochodów !. Pracodawca płaci jeszcze za to że zatrudnia pracownika i w konsekwencji producent sprzedaje 2 razy droższy produkt konsumentowi (jest on obłożony podatkami itd.) przy jednoczesnych niskich płacach pracownika. Przed wielkim kryzysem i keynesizmem nie było takich protestów !
Im wyższe podatki i regulacje tym gorzej rozwija się przedsiębiorczość i rośnie bezrobocie !
Jak komuś podwinie się noga to pomogą mu fundację które powstaną jak grzyby na deszczu. Społeczeństwo będzie bogatsze to ludzi będzie stać na cele charytatywne.

Najnowsze wpisy