Forum Forum finansoweBanki

Budżetowanie w dostępie przez internet

Budżetowanie w dostępie przez internet

NowyMariusz / 87.207.22.* / 2008-09-17 21:08
Zdaję sobie sprawę, że to o co pytam, to wymysł. Ale może jakiś bank to ma?

Chodzi o taką funkcjonalność:
1. Z początkiem miesiąca część środków przelewam od razu na z góry ustalone cele (czynsz, itp.).
2. Pozostała część środków będzie wydawana stopniowo w ciągu miesiąca (jedzenie, zaplanowany dentysta, zaplanowany zakup np. mebli, rozrywki typu kino, kawiarnia, itd.).
3. Osobiście mam odczucie, że jeżeli nie zapiszę sobie na początku miesiąca ile chcę wydać na poszczególne cele, tj. nie zdefiniuję sobie jakie mają być na nie budżety, wtedy rozrastają się one bardziej, niż jest to uzasadnione.
4. Czy nie ma może banku, który w dostępie internetowym umożliwiałby "zamrażanie" ustalonych kwot i podpisywanie ich "na meble", "na kawiarnię", itp. ?
5. Wtedy:
- widziałbym, jaka zostaje kwota wolna po zamrożeniu wszystkich kwot (tj. po ustaleniu wszystkich budżetów),
- przed możliwością wydania pieniędzy musiałbym część wybranego budżetu "uwolnić" do puli środków wolnych.

To daje 100% kontrolę nad wydawanymi pieniędzmi. Wiem, ze można to robić oddzielnym oprogramowaniem (typu MoneyDance czy QuickMoney), ale dla mnie ich używanie jest zbyt czasochłonne, zbyt oderwane od systemu bankowego.
Wyświetlaj:
NowyMariusz / 87.207.22.* / 2008-09-28 20:03
Chyba nie tylko ja zauważyłem problemy z budżetowaniem w dzisiejszych czasach. Dawniej umieszczało się pieniądze w kopertach. Każda stanowiła budżet na inny cel. Dziś tak się nie da. Patrzysz na bankomat: widzisz 1200zł, ale ile z tego to środki wilne, ile z tego będziesz potrzebować na koniec miesiąca żeby spłacić jakiś rachunek? Niby każdy myślący człowiek powinien pamiętać takie sprawy, w praktyce jednak nie jest to proste.

Zauważył to także ten człowiek:
http://www.youtube.com/watch?v=oJg5liycImo

poleca założenie kilku kont bankowych. Ja mam multikonto, oraz ostatnio odkryte konta w Getin Banku. Jedno internetowe - zupełnie darmowe i elastyczne, a drugie oszczędnościowe - też super, bo przelewy na rachunek w getinie jest darmowy (nawet drugi i kolejne w miesiącu).
krzysztofsf / 2008-09-19 10:32
Sprobuj Eurobank online.
Zakladasz przelewy przyszle na wszystko co potrzebujesz, a na karcie debetowej ustawiasz limit miesieczny w wysokosci srodkow planowanych do wydania na ten miesiac.

Wzglednie mBank - 4-y konta emax+ - mozna dowolnie opisywac - maja jedna bezplatna wyplate w miesiacu. Rowniez mozna ustawic limit na karcie debetowej.
Rułek / 87.207.22.* / 2008-09-24 22:23
A może jakiś bank zagraniczny to ma?

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: