Forum Polityka, aktualnościKraj

Bukiel: PO będzie odpowiadać za chaos

Bukiel: PO będzie odpowiadać za chaos

Money.pl / 2007-12-14 13:14
Komentarze do wiadomości: Bukiel: PO będzie odpowiadać za chaos.
Wyświetlaj:
Tuskolamacz / 89.78.15.* / 2008-02-16 15:26
TUSKLIZNA TOCZY POLSKI NAROD ZYWCEM:
Obecny rząd wie co to są `ważne reformy'. Nawet jeśli nie wie TO JE WYMYSLI !!!

W ostatnich godzinach mamy cały festiwal igrzysk. `Umyślnie uszkodzony' laptop Ziobry - o czym zaćwiąkał ćwinister, odebranie ochrony Kaczyńskiemu (dlaczego nie całej?) i `zagłuszanie' telefonów. W tej ostatniej sprawie ciekawym był tytuł - `Rząd zagłuszał pielęgniarki' - choć w niusie wyraźnie napisano, że był to pomysł Kaczmarka.
Trzeba napisać `rząd'. Po prostu trzeba. Potem - wzorem szczura, zmienia się tytuł na bardziej `podchodziaszczy'. Widocznie po zdaniu sobie sprawy bólu spowodowanego własną głupotą. Tak czy inaczej - gawiedź ma temat do `używki', którą wdycha jak z torebki z Butaprenem, osiąga nirvanę absurdu - połączoną z krwiożerczym instynktem ludożercy.
Rozszalałe media naśladują Onana w temacie serwowanych nam igrzysk a fora grzmią, w wizjach godnych złotego strzału, o Trybunale Stanu.

A tymczasem całkowitym milczeniem niemal milczeniem pomija się parę naprawdę istotnych faktów. Pierwszym z nich jest 5 dymisji w rządzie Don Alda. Z powodu `kłopotów lustracyjnych'. Nie zauważyłem `zaniepokojonych doniesień' o IPN-ie szukającym haków ani sążnistych postów o nocnych pracach borowców, bo na rano `trzeba uwalić koalicjanta'.
`Kłopoty lustracyjne' - czyli co? Esbeccy kapusie w rządzie Tuska? Media nie szaleją `w temacie'. Gierkowszczyzną aż z dala śmierdzi - o rządzie albo dobrze albo wcale.

Z całkowitym brakiem histerycznego zawodzenia `wolnych' i `niezależnych' mediów spotkała się informacja o umorzeniu prawie pięciuset milionów kary na spółkę J&S.
Wiadomo - teraz rządzi `normalne'. Padło pytanie - dlaczego Pawlak umorzył a nie skierował sprawy do ponownego rozpatrzenia, skoro sam stwierdził, że doprowadzi do wyjaśnienia sprawy kto odpowiada do doprowadzenie do sytuacji, że nałożona kara była nieskuteczna? Nie czytał opinii prawników? Po co. `Normalne' rządzi. Nie trzeba czytać.
Trzeba dać ludowi igrzysko. Laptopa.

Nastąpiła reaktywacja pana Dobrzańskiego. Polecam opinię `Staszek chciał spróbować swoich sił w biznesie'. I kontrowersje wokół współpracy z SB. A teraz mamy normalkę z pytaniem czy: 'Dobrzański kręci energetyką?' doradzając posłowi Buremu?
Teraz mamy igrzysko. Zagłuszanie. Nie czas na doniesienia o reaktywacji. Mało ważna.

Pan Minister Boni (znany jako TW Znak - choć, jak twierdzi, palił ale się nie zaciągał) zajmuje się (jak mówi):' Razem z innymi ekspertami opiniujemy strategiczne plany gospodarczo-społeczne, w tym systemowe rozwiązania dotyczące sektora zdrowia'.
Ten sam pan minister przez lata całe pracował dla pewnej firmy, która skupowała długi polskich szpitali. Teraz będzie opiniował strategiczne plany. Wcześniej firma, dla której robił (jako ten od niby zasobów ludzkich) silnie lobowała za umożliwieniem otwierania prywatnych aptek. Pomysł słuszny. Firma pana Boniego otwiera sieć aptek. 10 milionów dolarów. Pan Boni to tylko doradca ds. zasobów ludzkich. Wiedział do których `zasobów' dotrzeć? A może teraz te `zasoby' wiedzą, że dotrzeć do pana Boniewo - stratega prywatyzacji służby zdrowia?
Mamy igrzysko zamiast chleba naiwna gawiedzi.
przedsiębiorca prywatny / 217.11.139.* / 2008-01-04 14:42
Za chaos w służbie zdrowia to głównie odpowiada pan Bukiel.
Podobno jest lekarzem , kiedy leczy , bo ciagle go widzę w telewizji jak opowiada bzdury.
Panie Bukiel szantażowanie ludzi chorych , rodziny chorych dzieci nie jest godne tego zawodu.
Niech Pan obejrzy dokładne informacje i statystyki ile zarabia w tym kraju pracownik zatrudniony w przemyśle ten, który wypracowuje całe PKB.Godność człowiek ma w swoim sumieniu nie żołądku.
Zacznijcie płacić Wy podatki od wizyt w swoich prywatnych gabinetach to będzie więcej w budżecie
dla Was. Mało zarabiacie - to dlaczego można w tym kraju bez problemu załatwić wizyte domową dla kota czy psa , ale nie dla chorego małego dziecka i starego niedołężnego człowieka. Mówię oczywiście o wizycie prywatnej płatnej i nie pytam o ceny , zapłacę ile trzeba . Służba zdrowia to studnia bez dnia , każde pieniądze wydacie i bedziecie niezadowoleni.Tysiące ludzi płaci składki , a chodzi wyłącznie prywatnie do lekarzy , płaci za prywatne badania to wcale nie jest mała grupa.Zakłady wykupują
abonementy dla pracowników , płaca za badania okresowe , mimo,że płacą tez składki weźcie to też po uwagę , bo to też są pieniadze pompowane w służbę zdrowia , których sie nie bierze pod uwage w statystykach.
Sprawiedliwy / 82.210.171.* / 2008-01-15 19:18
Społeczeństwo ma takich lekarzy, na jakich zasługuje. Wiele lat zarabiali grosze, wiele lat robili po 80 godzin tygodniowo, wiele lat robotnik był ważniejszy od lekarza (lekarz - 6 lat bardzo ciężkich studiów plus lata specjalizacji; robotnik - 4 lata zawodówki)... to teraz niech robotnik zdycha, jak go nie stać na dobrych lekarzy.
?! / 2008-01-09 14:26 / Tysiącznik na forum

Za chaos w służbie zdrowia to głównie odpowiada pan Bukiel.

DOKŁADNIE!!! Kiedy wreszcie do tych związkowych pajaców to dotrze?
man13 / 2007-12-17 15:05 / Tysiącznik na forum
,,, to jedyne rozwiazanie drogiej opieki medycznej.
larson41 / 2007-12-15 15:41 / Bywalec forum
a ja mysle ze za ten chaos beda pdpowiadac dr Radziwill(tak, tak z tej rodziny ksiazat Radziwillow) i dr Bukiel dranie i oszolomy!!!!!!!!!!!!!!!!
nauczyciel34 / 62.233.185.* / 2007-12-14 13:33
panie Bukiel a gdzie konstytucyjna równość i brak dyskryminacji ?
Ja, jako socjolog po studiach też domagam się 5 tys zł. Po doktoracie - 7,5 tys. zł.
Mój kolega - geograf , też by chciał.
Poza tym zawsze pan chciał urynkowienia służby zdrowia. A rynek oznacza , że pana usługa jest warta tyle ile za nią zapłacimy.
Ja na przykład wyżej oceniam pracę pana Waldka który mi robił glazurę niż mojej lekarki z przychodni, która nie rozpoznała anginy.
pozdrawiam
cara / 195.205.254.* / 2007-12-14 14:55
to sie zatrudnij w firmie ktora ci bedzie tyle placic, ty nie masz po studiach obowiazku pracy dajmy na to w GUS za smiesznie pieniadze tylko po to aby nie stracic prawa wykonywania zawodu. co wiecej jak zalozysz sobie prywatna firme badajaca nastroje spoleczne czy cokolwiek to zadna panstwowa firma nie bedzie podkopywac twojej pozycji rynkowej poprzez zanizanie cen (oferowanie ich za darmo, tyle ze gorszej jakosci jak to jest w medycynie).
exxel / 85.255.177.* / 2007-12-15 01:14
Nie ma problemu , zwróć za studia .. jedne z drozszych , i masz wolne.

To co proponują tzw srodowiska lekarskie to wybitny przezytek socjalizmu .. chcieli by płacy za posiadanie dyplomu a nie umiejetności.

Nie mam nic przeciwko wysokim zarobkom,

ale dla tych którzy sprawdzają sie w zawodzie nie dla nieudaczników,

dlaczego wszyscy maja zarabiac po równo?

Chociaz kto wie, moze to i dobre ?

Zasada czy sie stoi czy sie lezy 5000 sie nalezy .. trzeba tylko miec dyplom uczelni medycznej.

Podobna zasadę stosowano w PRL-u , z jakim skutkiem?

Wielu to jeszcze pamięta.
man13 / 2007-12-17 15:02 / Tysiącznik na forum
Jaki zwrot i za jakie studia, padlo na glowke i z braku lekarzy nie mozna sie wyleczyc?
Tuskolamacz / 89.78.5.* / 2007-12-14 13:31
Zmagania z "politycznym gorsetem" czyli TUSKOWE OMAMIANIE NARODU.
Po hurtowej wymianie "politycznych" (w tym bezpartyjnych) urzędników państwowych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, ABW i prokuraturze, premier Donald Tusk dał do zrozumienia, że przyszedł już czas na kolejny etap "odpolitycznienia" państwowych etatów. Czas na czystki w radach nadzorczych i zarządach spółek z udziałem Skarbu Państwa. Według premiera, w przeszłości, działacze rządzących partii instalowani byli na etatach w państwowych firmach, przez co stały się one polityczne. Donald Tusk zapowiedział jednak rychłe radykalne uzdrowienie sytuacji.
- Tam, gdzie uznamy za stosowne niezbędne zmiany kadrowe, tak aby uwolnić te spółki od tego "politycznego gorsetu", będziemy podejmowali takie decyzje - zapowiedział premier.

I rzeczywiście! Wiatr przemian szybko dało się wyczuć. Dął z taką siłą, że państwowa Agencja Rynku Rolnego nawet nie zdążyła zrobić konkursu na stanowisko prezesa Państwowych Magazynów Zbożowych "Elewar", a na lukratywne stanowisko powołany został zupełnie apolityczny kandydat, czyli... Andrzej Śmietanko, polityk PSL.
Rząd dopiero rozpędza się w dziele "naprawy kraju"! Być może źle zinterpretowaliśmy obietnice Donalda Tuska... Premier obiecał "odpolitycznienie spółek państwowych", ale nie sprecyzował jeszcze, jak miałoby ono wyglądać. Czy rzeczywiście, na stanowiska w spółkach Skarbu Państwa nie będą już mieli szansy żadni działacze partyjni? Ani ci z legitymacjami PiS, ani ci z legitymacjami SLD, ani z legitymacjami... no właśnie! Panie Premierze, czy z państwowych spółek powyrzucani będą też działacze PO i PSL?
jliber / 212.180.147.* / 2007-12-14 14:00
Jedyny sposób na odpolitycznienie państwowych spółek to ich sprywatyzowanie. I za ewentualne zaniechania prywatyzacji będzie Tusk odpowiadał przed swoimi wyborcami za 4 lata. Jeżeli zrobi to co obiecywał, za 4 lata państwowe powinny zostać tylko drogi, wojsko, policja i sądy. I dopiero wtedy skończą się ukochane przez socjalistów z PiS czy SLD ciepłe synekury w państwowych firmach.
dareg / 62.233.185.* / 2007-12-14 14:14
ta liberalna teoria zakłada że nowy właściciel będzie kierował się tylko ekonomią a nie innymi argumentami.
Np. Gazprom jeśli kupi PGNiG, wg ciebie nie będzie nas szantażował odcięciem dostaw albo wysokimi cenami w celu uzyskania korzysci politycznych.
Przykro mi błędna teoria, nawet niemcy i amerykanie mają ograniczenia w sprzedaży państwowych spółek obcemu/prywatnemu kapitałowi
pozdrawiam
jliber / 212.180.147.* / 2007-12-14 14:43
Odciecie dostaw spowodowaloby to jedynie ze uniezaleznilibysmy sie od Rosji. Pamietaj ze wolny rynek to nie tylko prywatyzacja ale tez wolna konkurencja. To nie wsrod Niemcow i Amerykanow sa socjalisci tacy jak ty nie dowodzi ze socjalizm jest fajny.
KAP / 2007-12-14 14:06 / Tysiącznik na forum
absolutnie tak, inaczej beda rosnac tylko parapodatki...
ddddd / 217.153.180.* / 2007-12-14 14:52
Zacytuje coś z mojego "paska":
razem wynag. i inne przych: 2907,56
-składka emerytalna 254,50
-składka rentowa 91,26
-składka chorobowa 63,89
-kasa chorych razem 197,81
...
potrącenia razem 1143,46

Za takie pieniądze płacone wpłacone na fundusze inwestycyjno-ubezpieczeniowe mógłbym sie leczyć w dowolnej klinice w europie i miałbym godziwą emeryture. A tak to socjalistyczne państwo okrada mnie a w zamian daje strajkujących partaczy ze słuzby zdrowia. A emeryture to będę miał gwizdaną...
Sprywatyzujcie w końcu tą bandę i przestańcie mnie okradać, sam będą się leczył prywatnie lepiej i odłoże sobie na emeryture !!!!!!!!!!!!!!!
miruś / 62.233.185.* / 2007-12-14 13:29
a Bukiel myślał że Tusk mu da kasę, jeszcze będzie płakał za Kaczyńskim
man13 / 2007-12-17 15:04 / Tysiącznik na forum
Za Kaczorami placze episkopat z Rydzoniem na czele. I to wystarczy w temacie lez.
dareg / 62.233.185.* / 2007-12-14 13:24
Ludzie, przecież PO reprezentuje ludzi zamożnych, a ci z reguły leczą sie prywatnie.
Resztę - jak to okteślił Bartoszewski - bydła, niech zdycha.
Ważne ile szpitali upadnie i ile z tego da się przejąć za bezcen.Potem te spółki-szpitale niekoniecznie podpiszą umowy z NFZ. Ludzie do bezpłatnych , "państwowych" szpitali będą jeździć po 100 km. Tak jak to jest już z niektórymi lekarzami -specjalistami.
By żyło się lepiej......
Czas zacząć kręcić lody
prywatny przedsiebiorca / 217.11.139.* / 2008-01-04 14:56
Jak bogaci leczą sie prywatnie to więcej kasy zostaje dla innych i to dużej , bo bogaci płacą wysokie składki na kasę chorych. Tyle nedznych szpitali ile jest w Polsce to nigdzie w Europie , po co komu szpital gdzie nie ma wyposażenia , lepiej jechać 100 km do dobrego szpitala . Lekarze walczą o szpitale , bo to ich posadki , jak w szpitalu nie ma czym leczyć to sie nie napracuje i może prywatnie dorabiać. Poleżeć na diecie można w domu , nie trzeba w szpitalu. Nasłucha sie jeden zdrugim komunistycznej propagandy i powtarza bzdury , weż sobie sam taką rudere ze starym nieużytecznym sprzetem za ten bezcen i zrób z niego nowoczesny szpital .
KAP / 2007-12-14 14:09 / Tysiącznik na forum
krecenie lodów stalo sie ulubionym motywem wypowiedzi PiSowczyków . Czyzby podswiadome marzenie o Dodzie? nono ale coz sie dziwic ze Zoliborski kawaler przelal swoje najskrytsze idee na owieczki...:)
smakowałobosięoblizujesz? / 83.24.185.* / 2007-12-14 22:01
no nie bądź taki rozgoryczony, zapewne skapało i trochę tobie z konDonka, no nazwijmy to eliksirem miłości.
jliber / 212.180.147.* / 2007-12-14 13:57
Według twojej socjalistycznej logiki aby państwo zapewniło najbiedniejszym chleb, musi koniecznie mieć państwowe "bezpłatne" piekarnie. Dlaczego niby prywatne jednostki służby zdrowia miałyby nie podpisywać umów z NFZ dających im przecież biznes? Gdzie masz przykład tak absurdalnego działania? No ale oczywiście, według pisiurów prywatny przedsiębiorca to podejrzany przestępca tylko czychający aby dokopać biednym, nawet jeśli miałby na tym stracić. Walczyliście z PRLem nie dlatego że był socjalistyczny, ale dlatego że to nie wasi kolesie byli przy żlobie waszych ukochanych państwowych firm. Bo wiecie dobrze że na prywatnym wolnym rynku wasze umiejętności pozwolą wam jedynie kopać doły.
sosnowiczanin / 62.233.185.* / 2007-12-14 14:09
jiber nie masz racji
oto przykład wg ciebie absurdalnego działania: sosnowiec, woj. śląskie, 240 tys. ludności , brak lekarzy specjalistów z kilku specjalności (ostatnio szukałem ortodonty dla dziecka) którzy leczą w ramach kontraktu z funduszem, potwierdził mi to NFZ.
Pacjent płaci albo dojeżdza 15 km np. do katowic. I co z tego że płacę składki ?
tak samo może być ze szpitalami
jliber / 212.180.147.* / 2007-12-14 14:23
Wszystko jest kwestią ceny. Jeżeli NFZ nie stać na opłacenie wystarczającej ilości specjalistów, to ich oczywiście nie będzie, nieważne czy szpitale będą państwowe czy prywatne. Specjaliści nie będą pracować za grosze tylko dlatego że istnieje państwowa służba zdrowia, chyba że wrócilibyśmy do państwa totalitarnego PRL, co pewnie większości pisiorów sie marzy tylko w swojej roli jako dyktatorzy. Oczywiście brak pieniędzy w NFZ wynika ze śmiesznie małych składek, być może zbyt małych dotacji państwa, a także z marnotrastwa w państwowym w końcu NFZ. Z tym że prywatne usługi zawsze bedą dużo efektywniejsze niż państwowe, więc najwięcej za swoje składki uzyskasz kupując w sektorze prywatnym.
marekr / 2007-12-14 13:22 / portfel
Panie Bukiel! I trzeba było tak zwalczać poprzedni rząd? To "masz babo placek"
KAP / 2007-12-14 14:11 / Tysiącznik na forum
spokojnie. Pan Bukiel jest zwiazkowcem. Walczy o swoje postulaty z kazdym rzadem. Problem polega na tym ze najpewniejsza droga walki o podwyzki jest strajk.
radiomaryjowiec? / 83.24.185.* / 2007-12-14 22:03
z każdym rządem? również i tym?, moher zapewnie jakiś, czy cóś!
jliber / 212.180.147.* / 2007-12-14 13:14
Rząd PO będzie jedynie odpowiadał przed swymi wyborcami za 4 lata jeżeli pozostanie jakakolwiek własność państwowa w sferze ochrony zdrowia. Płace i warunki płacy lekarzy powinny być decydowane przez wolny rynek, tak jak w reszcie wolnej gospodarki.

Najnowsze wpisy