Forum Polityka, aktualnościKraj

Bukmacherzy nie chcą ustawy hazardowej

Bukmacherzy nie chcą ustawy hazardowej

skomentuj
Wyświetlaj:
michalwasowski / 193.109.225.* / 2009-11-18 04:02
Sportowy jest tylko z nazwy. Już bardziej sportowe są zakłady bukmacherskie lub poker. Z jednej strony rozumiem szczytne ideały naszego rządu mające na celu walkę z hazardem. Z drugiej strony nie rozumiem dlaczego pozwoli się na funkcjonowanie podmiotu, którego nazwę podałem w tytule. Przecież to też jest hazard w najczystszej postaci. O wygranej decyduje losowanie. Ludzie wydają na to niewyobrażalne kwoty, prawdopodobnie większe niż na zakłady bukmacherskie czy pokera. Wystarczy spojrzeć tylko na kumulacje. Czemu nikt z tym nie będzie walczył? Czemu kupon lotto może wysłać dziecko i nikt mu tego nie zabroni?
Czarna Chmura... / 83.9.95.* / 2009-11-18 07:27
wydaje się, że w całym zamieszaniu chodzi o to, żeby przywrócić monopol firm założonych przez ubeków. Po przecież gdyby rządowi zależało na walce z hazardem to zlikwidowałby go całkowicie. To tak samo jakbyśmy chcieli walczyć z pijaństwom tworząc koncesjonowane punkty sprzedaży alkoholu. Jednocześnie wprowadzenie koncesji ma chyba na celu stworzenia kolejnego źródła korupcji, mimo że w słynnej debacie pana Tuska z panem Kaczyńskim, pan Donald Tusk powiedział mniej więcej tak: nie chodzi o to żeby stwarzać korupcjogenne przepisy, a potem walczyć z korupcją, po działamy wtedy, jak strażak, który najpierw podkłada ogień, a potem gasi pożar, ale o to żeby nie tworzyć przepisów wywołujących korupcję.
A więc można by teraz wystąpić z apelem do pana Donalda Tuska i PO: NIE RŻNIJCIE GŁUPA.
ObywatelX / 83.24.18.* / 2009-11-17 22:08
Może nie potrzeba, aż tyle hazardu - lepiej mieć dobry przemysł niż wspaniały hazard ...

Sam oceń i zagłosuj w wolnym sondażu http://polskie-partie-polityczne.appspot.com/ - zobacz wyniki tej polityki - Polacy głosują dość racjonalnie.
skomentuj

Najnowsze wpisy