Forum Forum emerytalneInne

Byli esbecy średnio stracą po tysiąc złotych

Byli esbecy średnio stracą po tysiąc złotych

Wyświetlaj:
Zbych2 / 213.156.122.* / 2009-06-06 19:24
Proponuję również zabranie 50% świadczeń materialnych dla wszystkich posiadaczy Prawa Jazdy. Kierowcy to mordercy, zabijają ludzi na drogach - często pod wpływem alkoholu.
man13 / 2009-03-16 20:06 / Tysiącznik na forum
A tajni współpracownicy SB/UOP, w sutannach problem rozwiązalidefinitymnie i teraz uczą religii młode pokolenie duraków
Wapniak / 2009-03-16 19:47 / Tysiącznik na forum
..."Przywileje do obecnych emerytur będą mogli zachować funkcjonariusze, którzy w PRL-u pomagali demokratycznej opozycji"... - polskiego idiotyzmu ciąg dalszy!!!
Panowie Oficerowie i nie tylko! Należy służyć Ojczyźnie w rozkroku... Na dwie strony. Teraz i zawsze. Nigdy nie wiadomo z której strony coś wpadnie albo spadnie. Na łeb czy do kieszeni?... Jaki stąd wniosek? Nic nie robić. Robić swoje!...
Pilsener / 2009-03-16 21:40 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A co będzie dalej? Niskie emerytury dla tych, co nie poszli do wybory? 50% emerytury dla tych, co nie chodzą do kościoła? Zaraz dojdziemy do tego, że trzeba będzie się przepisywać z partii do partii nie tylko by zachować stołek, ale i emeryturę! Jaka to wolność i demokracja? I jeszcze może przyjedzie partyjny komisarz, zrobi wywiad, zważy mnie, zmierzy, obejrzy zęby i stwierdzi: "Panu emerytura się nie należy! Było się zapisać do partii!".
Pilsener / 2009-03-16 16:01 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Przywileje do obecnych emerytur będą mogli zachować funkcjonariusze, którzy w PRL-u pomagali demokratycznej opozycji. " - i niech mi ktoś powie, że w polsce nie dostaje się emerytury z klucza partyjnego? Większą będę miał emeryturą jak składkę na ZUS przepije a na starość odłożę butelki - z tych butelek wyjdzie mi dwa razy tyle, co z ZUS'u. A dlaczego? Bo moje polityczne plecy są za małe, nie byłem w żadnym UB, WRON ani nawet PFRON - jestem zwykłym człowiekiem i muszę pracować na emerytury innych: rolników, górników, mundurowych.

Czy naprawdę istotne jest KTO jest uprzywilejowany? A może by tak w **** wszystkie przywileje i niech każdy będzie równy i dostaje taką emeryturę, jaką wypracował? Dlaczego ciągle muszę się dzielić swoją emeruturą jak nie z byłym ubekiem, to pacholęciem Tuska albo funkcjonariuszem kościoła.
issael / 89.108.213.* / 2009-03-16 16:31
dlatego musisz sie dzielić, bo jesteś glebą, na której rosna przywileje innych, ty masz rodzic, wydawac plony, kamic tych wszystkich uprzywilejowanych, za to dostaniesz spora porcje demagogi, ogłupiajacej wszechobecnej indoktrynacji, podleja troche twoja tendencje do pieniactwa głupoty, rozbudzą co w tobie brzydkie abys miał ochote na nieustanne igrzyska i stale był podatny na urabianie.
a to wszystko po to,aby nie przyszło ci do głowy samodzielnie pomysleć, samodzielnie dostrzec ze jesteś kiwany z kazdej strony.
a to wszystko po to abys wydawał plony które zbieraja uprzywilejowani.
magik / 84.253.94.* / 2009-03-16 15:53
to daje okolo 160mln.zl i to chyba w wymiarze miesiaca wiec na place dla IPN pewnie cos sie znajdzie.A jesli chodzi o sprzataczki to watpie aby dostaly emerytury po przeliczniku SB!!!!
PrawdaKtóraBoli / 217.147.104.* / 2009-03-16 15:49
Co ich poswtrzymywało? kryże, karski a może wassermann?
PrawdaKtóraBoli / 217.147.104.* / 2009-03-16 16:20
no tak, zapomniałem o tej mniejszości w ówczesnym sejmie :)
ajdgd / 85.222.86.* / 2009-03-16 15:30
Nawet sprzataczki w MSW musialy sie zapisac do SB,zeby miec dostep do swoich miejsc pracy.
To samo informatycy z Pesel czy Konstruktorzy z dzialow technicznych.Dlaczego teraz maja byc poszkodowani???
Mnostwo cywilnych osob musialo sie formalnie zapisac do SB,mimo ze nie bli oficerami i nawet nie byli dopuszczani do prac operacyjnych.
czy funkcjonariusz sprawdzajacy przepustki przy wejsciu tez ma miec obcieta emeryture???
kazda glupota powinna miec jakies granice.
Andre7 / 2009-03-16 15:37 / Tysiącznik na forum
no ale sprzątaczki czy informatycy nie powinni byc liczeni (nie byli ??) po preferencyjnej stawce dla pracownikow operacyjnych
Archie Risk Arbitrage / 83.15.2.* / 2009-03-16 15:27
"W dodatku IPN ma mało czasu na przygotowanie takich oświadczeń - cztery miesiące.

Instytut Pamięci Narodowej obliczył, że do pracy przy wydawaniu takich zaświadczeń będzie potrzebował nawet 50 archiwistów, co pochłonie kilka milionów złotych.
"

50archiwistów x 4 miesiące x 5000zl = 1000000zł
Jeden milion a nie kilka ! A chyba nie zarabiają 5tysiaków?
cobithree / 2009-03-16 17:22
no a łapa za każde zaświadczenie? Dolicz 160-180 tysięcy x pindziesiąt złoty
A.T. / 194.73.38.* / 2009-03-16 16:47
Pamietaj, ze koszty to nie tylko place, ale takze wynajem budynku, prad, meble, podatki itp.

W firmie zwykle place to ok.40% kosztow. Oczywiscie to bardzo silnie zalezy od branzy
maz / 82.210.186.* / 2009-03-16 16:45
zarabiaja tyle a nawet wiecj. W ipn maja naprawde duze pensje i to nawet na najnizszych stanowiskach. To takie nowe rozdanie partyjne

Najnowsze wpisy