c/z c/wk

michal88 / 195.117.57.* / 2007-12-29 15:28
Gdzieś przeczytałem że to najczęściej wykorzystywane wskażniki przez inwestorów.
Może ktoś mi powiedzieć jak najefektywniej wykorzystywać te wskażniki przy sprzedaży i zakupie akcji
Wyświetlaj:
CZARNOZLOTY / 213.134.151.* / 2008-03-26 16:00
TO PROSTE KUPUJESZ JAK SPOLKA MA C/Z MNIEJSZE OD 10 I C/WK MNIEJSZE OD 1.5

SPRZEDAJESZ C/Z WIEKSZE OD 20 I C/WK WIEKSZE OD 2.5

FASING MA C/Z 5 A C/WK 0.7

DOBRE RADY Z WATKU mocno przecenione spólki o dobrych fundamentach
http://www.money.pl/forum/temat,25,977177,977177,40,0,mocno;przecenione;spolki;o;dobrych;fundamentach.html

Znajomy dal mi taki patent na inwestycje dlugoterminowe w obecnej sytuacji:
Rozloz kwote na kilka miesiecy i co miesiac kupuj spolki produkcyjne o C/Z _mniejsze_od_ 15 i C/WK _mniejsze_od_ 1.5. Branze: przemysl ciezki, metalowy i produkcja dobr konsumpcyjnych pierwszej potrzeby. Sprawdz czy spolka za 2-3 ostatnie lata poprawia wyniki finansowe a zwlaszcza przychody i zyski z dzialalnosci operacyjnej i czy dobre wskazniki to nie efekt zdazen ksiegowych lub jednorazowych (przejecie innej firmy, sprzedaz majatku, rozwiazanie rezerw, wykup lub emisja akcji). Rozgladnij sie za firmami ktore juz zrealizowaly inwestycje lub restrukturyzacje i beda teraz czerpac profity z
zakonczonych inwestycji. Takie firmy nie zyskaja najwiecej jak bedzie dobra koniunktura,
ale przy zlej w dluzszym horyzoncie moga dac bardzo satysfakcjonujaca stope zwrotu.
Wybierz 3-5 spolek.
Daleko omijaj sektor finansowy (fundusze, banki i biura maklerskie), firmy
zagraniczne, surowcowe, firmy ktore realizuja duze inwestycje (w porownaniu do swojego
majatku) i firmy ktore zmieniaja branze. Nie kupuj spolek tanszych niz 1 zloty. Nie kupuj
spolek o ktorych duzo sie pisze na forach bankier i parkiet.
Co o tym myslicie? Moze jakies typy?

I OPINIA O FASINGU

FASING ma c/z niecałe 5, c/wk 0.7. W 2007 robił emisję spółki zależnej MOJ. Gdyby odjąć
wpływ z emisji to c/wk by się nie zmieniła, c/z by się pogorszył, ale dalej byłby z
zapasem poniżej 15. Sektor metalowy. Inwestycje w moce produkcyjne w Polsce i Chinach zakończone. Wcześniej zakończył restrukturyzację więc dynamika wyników superowa. Robi łańcuchy dla górnictwa i ma pozycję monopolistyczną. Jedyne co mu można zarzucić to tragiczny PR. Np oficjalnie nie informowali o rozpoczęciu produkcji w państwie środka, 0 wypowiedzi dla prasy, 0 prognoz itp.
!!!! / 77.113.53.* / 2008-03-27 10:40
ale z ciebie naganiacz tylko fasing i fasing przyznaj sie ileś umoczył w tej spółce
CZARNOZLOTY / 213.134.151.* / 2008-05-25 16:48
PO TWOJEMU MOZNA RZEC ZE DOPIERO ZACZYNAM UMACZAC
UMOCZYLBYM WIECEJ ALE WOLNYCH SRODKOW NA UMOCZENIE BRAK

C/WK = 0.66
C/Z = 4.5

TA PROMOCJA NIE BEDZIE TRWAC WIECZNIE
jdz / 83.10.192.* / 2008-03-21 13:15
Czy ktos moze dokladniej wyjasnic te kwestie?
Wiem, ze im nizszy wskaznik c/z tym lepiej, a jak jest z c/wk? Tez powinien byc niski?

Pozdrawiam!
melox / 83.18.31.* / 2008-01-04 10:22
te wskazniki moga Cie wpuscic w maliny, bowiem kiedy spolka jest na minusie, moze sprzedac np nieruchomosc do spokli corki, w ten sposob wykazuje zysk, ale niestety majatek firmy sie kurczy
ksiegowy amator / 193.120.116.* / 2008-02-02 11:39
wydawalo mi sie ze na poziomie sprawozdania skonsolidowanego (spolka matka i corka) zyski i straty osiagniete w ramach grupy sa wylaczane z RZiS. tak mi sie wydaje.
karkkkosik / 83.3.31.* / 2007-12-31 09:45
Jeśli nie znasz tych dwóch wskaxnikó to nie bierz się za zarabianie na giełdzie
andrew69 / 2008-01-04 19:17
Jeśli nie chcesz pomagać, tylko zniechęcać, to nie zaglądaj do tego działu.
BartoszCK / 149.156.124.* / 2008-01-04 23:06
wedlug mnie nalezy tych wskzanikow uzywac z rozwaga, np srednia c/wk w roznych branach jest bardzo zroznicowane, kwetia tez w jakim momencie cyklu znajduje sie rynek, co do c/z to tak jak pisal MELOX nalezy przesledzic zrodlo zysku (czy nie jest to jednorazowa transakcja sprzedazy nieruchomosci itp.) osobiscie odsylam do fachowych publikacji gdzie przeczytasz wiecej. Podstawy analizy fundamentalnej autor J. Ritchie albo poszukaj dobrych opracowan w internecie. pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy