Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Centralne Biuro Antagonizuje koalicjantów

Centralne Biuro Antagonizuje koalicjantów

Money.pl / 2006-08-11 08:23
Komentarze do wiadomości: Centralne Biuro Antagonizuje koalicjantów.
Wyświetlaj:
rozważny / 83.15.229.* / 2006-08-15 16:47
Radzę poczytać tę ustawę, są tam zapisy za daleko idące: CBA ma interesować się m.in. cytuję: "poglądami filozoficznymi" obywateli, płatników Skarbu Państwa. Nie studiowałem filozofii ale proszę zadać sobie pytanie: ile w tej chwili jest Wydziałów Filozoficznych oraz ile osób żyjących kończyło takie studia ? I dalej: na jakiej zasadzie metodologicznej CBA będzie określało co to są "poglądy filozoficzne" ? Oraz, które z nich są "prawidłowe" lub nie. Dla mnie jest oczywiste, że jest to zapis przeciwny i do Europejskiej Karty Praw i Swobód i do Deklaracji Praw ONZ. Należy też zadać pytanie: co za debile za nasze pieniądze projektowali ustawę o CBA - gdy większość nauk tj. matematyka, fizyka, astronomia, logika, metodologia miała, ma i będzie mieć założenia filozoficzne ! Wystarczy poczytać rozmowę Tagorego z Einsteinem, czy największego filozofa k. XX w. Fayerabanda /"Przeciw metodzie"/, Poppera, Tarskiego, Chalmersa lub największego po Einsteinie fizyka XX w. Feynmana /"Six easy pieces"/. Wniosek: ustawa jest przeciwko nauce jako takiej, filozofii jako takiej i poglądom obywateli jako takim. Quod demostrandum est. Co było do udowodnienia.
"V" / 83.25.222.* / 2006-08-12 15:12
Fakt platforma zatonela-nie ma nic do zaoferowania. jest maksymalnie mdla.
a powinna byc wyrazista szczegolnie ze tym krajem rzadza nieudacznicy ze sloma w butach, bez szczypty wyobrazni i nawiedzeni komunisci spod koscielnch oltarzy.
ale po to ludzie cienie i tylko tacy pozostana.
jb / 84.10.103.* / 2006-08-12 21:09
Może tak napiszesz, jaki masz pomysł na taką sytuację? Z Twojej wypowiedzi jest tylko jeden wniosek: lubisz czepiac się wszystkiego, nie mając żadnych rozwiązań problemu.
obserwator / 83.20.186.* / 2006-08-11 20:44
Doradzam Samoobronie daleko idąca powściągliwość, bo nadmiar stosunkowania się może zaszkodzić, mam tu na myśli samograniczanie apetytu, nawet miłość wymaga poświęceń >> łaska wyborców na pstrym koniu siedzi, może nie starczyc cierpliwości wyborcom i głosowanie może zaskoczyć niemile >> koń by sie uśmiał jakby tak sie stało, ale zycze samoobronie jak najlepiej, bo platforma zatonęła a nie jest okrętem podwodnym, teraz jest Platformy mniej >> czyzby cisza przed burzą wyborczą. Lider na liderami jest rodzynkiem uznanym , nie kwestionowanym, zazdroszczą politycy skuteczności, takze tego że słoma z papci nie wyłazi a wylazić miala.
Liberał / 83.27.91.* / 2006-08-11 13:06
To jest jeynie straszak albo chęć wymuszenia nowych stanowisk. Wiadome było od początku, że Samoobrona nie pozwoli na spokojna pracę rządu, jest opzycją w rządzie, ale to dobrze. Jak ten "układ" się rozpadnie to Kaczyński będzie mógł się chwalić rozbiciem kolejnego układu w polityce.
jliber / 212.180.147.* / 2006-08-11 12:52
Niesamowite do czego to doszło. Nie spodziewałem się że Samoobrona stanie się głównym głosem rozsądku w moherowym rządzie.
1-szy obserwator / 212.244.73.* / 2006-08-11 13:39
Z tym "głosem rozsądku" to przesadziłeś! Zdaje się, że nie zwróciłeś uwagi na jedną drobną kwestię, że SO nie ma sztywnego kręgosłupa ideowo-politycznego. Nawet sam Mistrz Andrzej, wtedy gdy trzeba mówi, że jest liberałem, a innym razem mówi, iż on jest lewica lewicy. Jedynym celem SO jest wsiąść w siodło i jak najdłuzej się w nim utrzymać. Dlatego w zalezności od wiatru dziejów raz z Millerem, raz z Kaczyńskich, podchwytują hasła głoszone przez innych, tyle, że mają teraz możliwość artykułowania ich poprzez media. Ot prosta cwaniacka metoda na życie, pewnie jak większości tych, którzy na nich głosują.
TKMSpieprzajDziadu / 141.76.1.* / 2006-08-11 11:07
Strasznie się zmartwiłem. Czyżby bizony Średniego Wodza podlegały kontroli CBA?? Tragedia. A może Średniemu Wodzowi przeczytano ustawę dopiero po jej uchwaleniu?
"Kto mieczem wojuje od miecza ginie". Wielki Wódz też powinien o tym pamiętać.
Choć wielu niewinnych też zostanie unicestwionych. W imię wyższej konieczności oczywiście. Typowe hasło wszystkich dyktatorów.
tatko / 2006-08-11 11:40 / Tysiącznik na forum
Po nowych wyborach parlamentarnych opozycji może nie być.PiS może nie wejść, jeśli teraz się zbłaźni.Będzie powtórka z AWS.
a / 80.48.97.* / 2006-08-11 09:42
nie może istnieć bez wszechwładnej policji politycznej.
Na nowe wybory do parlamentu opozycji ma nie być. Taki jest cel wyznacony przez najwyższe czynniki.
A bajki o tym, że uczciwi nie mają się czego bać, świadczą o budyniu w głowie.
Bo niby dlaczego historia tej dyktatury ma być inna niż wszystkich jej podobnych
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-08-11 10:22
Opozycja będzie, tylko PiS będzie głosy liczył. Po tej hucpie oglądanej przez nas podczas dopasowywania ordynacji wyborczej pod PiS - to przestało być tylko żartem, a zaczęło być przestrogą.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-08-11 08:34
"Nie chcieliśmy przedłużać dyskusji, chodziło o to, żeby w ogóle ustawę przyjąć, a potem wprowadzić poprawki” - mówi Filipek.
Chłopek roztropek myśli, że ktoś mu uwierzy... Podobnie było ze zmianą ordynacji, dopiero na drugi dzień opozycja wytłumaczyła Lepperowi, jak się dał zrobić w balona.
:-))))
Kero / 2006-08-11 08:23 / -
No to mam nadzieję, że i rolnicy będą kontrolowani przez CBA na co wydają unijne dotacje wszak to pieniądze publiczne.
Jak już wspominałem po pierwszych wypłatach dotacji na wsiach wystąpił wysyp aut osobowych, które nie są narzędziem do produkcji rolnej a jedynie wożeniem tyłka do kościoła.
Felek / 195.238.245.* / 2006-08-11 10:24
A co zazdrościsz?
tatko / 2006-08-11 12:26 / Tysiącznik na forum
Tu nie chodzi o zazdrość, tu chodzio nasze pieniądze,których i ten rząd nie szanuje.
1-szy obserwator / 212.244.73.* / 2006-08-11 10:44
Właściwie nie ma czego. Różnicę tylko robi fakt, że dopłata unijna ma służyć wyrównywaniu szans nierentownej produkcji rolnej, a nie konsumpcji. Jeżeli rolnik kupuje za pozyskane unijne pieniądze np. samochód, dowodzi tym, że jego produkcyjna rolna jest dochodowa, bo nie musi łatać dziur w swoich dochodach pieniędzmi z Brukseli. Najwyraźniej paru cwaniakom, którym nie chce się pójść po kredyt do banku, przydałby się zimny prysznic w postaci kontroli, egzekucji zwrotu wypłaconych środków i dożywtniego odebrania dopłat.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-08-11 10:56
W tym wypadku zupełnie nie masz racji...
Te pieniądze na dotacje nie rosną na drzewach w Brukseli. Skoro zgodziliśmy się na ten eurosocjalistyczny kolektywizm to polska racja stanu wymaga, aby tych pieniędzy wyrwać z powrotem jak najwięcej, bo:
1. może dupnie ten eurosocjalizm prędzej - jak się biurwy w Brukseli połapią (oni nie chyba jeszcze nie doceniają potencjału Polaków w kombinowaniu)
2. rolnik, nawet jeśli pieniądze przeznaczy niezgodnie z przeznaczeniem to i tak najczęściej zwiększy popyt wewnętrzny z korzyścią dla gospodarki.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-08-11 12:25
nie dodałem, bo myślałem, że to oczywiste, że polskiej - w końcu to my mamy dogonić standardem życia tzw starą Unię.
1-szy obserwator / 212.244.73.* / 2006-08-11 12:52
Nie chcę się sprzeczać, ale intryguje mnie ile z dóbr konsumpcyjnych dostępnych na polskim rynku jest produkowane w PL? Zatem te pieniądze zdaje się wracają poza granice PL.
mko / 213.25.181.* / 2006-08-16 13:56
Wpływ na popyt wewnętrzny i tak jest, nawet jeśli dobro nie jest produkowane w kraju. Zostanie kasa u pośrednika, jakiś dealer/handlowiec zarobi itd. A nawet jeśli np. nasz przysłowiowy rolnik pojedzie po przysłowiowe auto do przysłowiowych Niemiec, to i tak za chwilę zaczną na nim zarabiać stacje benzynowe, blacharze, serwisy itd.. Zawsze się opłaca :)
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-08-11 13:34
Ja tylko tyle usiłuję przekazać:
Skoro już musimy płacić tę socjalistyczną zrzutkę na UE, to nie bądzmy frajerami i starajmy się z niej jak najwięcej odzyskać.
A co potem za te pieniądze kupujesz - to Twój wolny wybór. W tym głowa polskich producentów, byś wybierał ich produkty.

Najnowsze wpisy