Forum Forum finansoweKarty

chargeback - ile mamy czasu na zlozenie reklamacji od daty transakcji.

chargeback - ile mamy czasu na zlozenie reklamacji od daty transakcji.

maro72jg / 2008-08-05 23:22
Witam, mam pewien problem dotyczący zakupu przy pomocy karty kredytowej Visa wydanej przez mBank, a mianowicie dokonałem zakupu biletów w zagranicznym sklepie internetowym w grudniu ubiegłego roku. Zakup dotyczył biletów na Euro 2008 a wiec imprezy która odbywała sie w czerwcu br. Niestety zostałem jak wielu Polaków przez owa firmę oszukany i w ubiegłym miesiacu za pośrednictwem mBanku zlozylem reklamacje- chargeback. Osoba przyjmujaca zgloszenie poinformowala mnie ze cala procedura zajmie troche czasu wiec cierpliwie czekalem. Ale w dniu dzisiejszym dostalem pismo z banku , w ktorym poinformowany zostalem iz uplynal zbyt dlugi termin od momentu transakcji i bank nie ma mozliwosci wszczecia procedury reklamacyjnej. Wyjasnienie Cytuje. ,, Uprzejmie informuje , iz zgodnie z Rozdz. XI pkt 1 Regulaminu wydawania i uzywania kart kredytowych w mBanku ,, Posiadacz rachunku powinien zglosic mBankowi kazda niezgodnosc salda Rachunku , powstala na skutek uznania lub obciazenia Rachunku zwiazanego z uzytkowaniem karty , najpozniej w terminie 30 dni od dnia zakonczenia biezacego cyklu rozliczeniowego.
Niezgloszenie reklamacji w powyzszym terminie uznaje sie jako potwierdzenie prawidlowosci wyciagu. ’’ ’’

Takim obrotem sprawy jestem co najmniej zaskoczony bo wiem ze wiele takowych reklamacji z tytułu miedzy innymi - niedoszłych urlopów czy przelotów samolotem , które również zamawia się kilka miesięcy wcześniej jest uwzględnianych a osoby obiegające się o zwrot pieniędzy je otrzymują. I tu prośba o pomoc – czy zostałem zbyty przez mBank czy mam jednak jakąś realna szanse na odzyskanie moich pieniędzy.

Najnowsze wpisy