Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Chiny się chwieją. To początek końca komunistycznego mocarstwa?

Chiny się chwieją. To początek końca komunistycznego mocarstwa?

Wyświetlaj:
Zzi / 91.206.65.* / 2012-11-17 13:45
Jeżeli ktoś ma jeszcze wątpliwości jak wygląda “polityka jednego dziecka” w Chinach to ma teraz dowód. Mamy do czynienia z prawdziwym ludobójstwem, które dokonuje się w kraju, który kupił sobie uznanie w oczach świata. Do niedawna jedynie czytaliśmy o zbrodniczym reżimie rządzącym w „kapitalistycznym raju”. Teraz mamy namacalny dowód.
Według obrońców życia kobieta, której martwe dziecko znajduje się w wiadrze z wodą, została siłą poddana aborcji w 9 miesiącu ciąży. Dziecko płakało przed śmiercią, spowodowaną utopieniem. Reggie Littlejohn z Women’s Rights Without Frontiers, która walczy z polityką jednego dziecka w Chinach ( przypomnijmy, że jeden z multimilionerów wpadł na pomysł by wprowadzić ją w zachodnim świecie) podkreśla, że to zdjęcie pokazuje chińską rzeczywistość. „Czasami kobiety umierają podczas przymusowej aborcji, razem ze swoimi dziećmi. Przymusowe aborcje to wojna chińskiego rządu przeciwko kobietom”- mówi. "Późna aborcja polega na wstrzykiwaniu dzieciom w główkę trucizny i topienie dzieci w wiadrze"- opowiada.

Zdjęcie oburzyło użytkowników chińskiego "Weibo", które ma 260 milionów użytkowników. „W szpitalu kilku osiłków zaciągnęło kobietę na stół operacyjny i nie puszczali jej dopóki nie dostała zastrzyku. Jednak ta kobieta była bliska porodu! Jej rodzina nawet nie wiedziała, że ją porwano.”- opowiada współpracownik LSN w Chinach. Niedawno na światło dzienne wyszły zeznania jednej kobiet, która zeznawała przed Human Rights Commission w Izbie Reprezentantów w październiku 2009 roku. Wujian w 2004 roku dowiedziała się, że jest w ciąży. Niestety była to ciąża bez zgody władz. Kobieta musiała się więc ukrywać. „Każdego dnia odczuwałam strach i samotność, jednak poczucie, że będę miała dziecko wszystko zmieniało”- mówiła przed komisją. Władze dowiedziały się jednak o ciąży. Nie mogąc jej znaleźć aresztowali jej ojca, którego poddano torturom by wyznał gdzie ukrywa się córka. Kobieta bojąc się o życie ojca oddała się w ręce urzędników. W szpitalu Wujian spotkała kolejne ciężarne kobiety. “Czekały jak świnie w rzeźni. Szybko zaciągnięto mnie do pokoju i bez mojej zgody podano mi tlen. W pokoju było kilka innych mam” - relacjonuje kobieta, która dodaje, że pokój był pełen kobiet, którym właśnie „wyrwano dzieci z łona”. Część płakała, część krzyczała, inne jęczały. Jedna z nich turlała się z bólu po podłodze. Kobieta błagała by pielęgniarka, która zbliżała się do niej z 8 centymetrową strzykawką pozwoliła jej uciec. „Mówiłam jej, że zniknę i nie powiem nikomu, że ona mnie puściła. Pielęgniarka nie reagowała”- zeznawała kobieta, która powiedziała pielęgniarce , że jako lekarz powinna pomagać ludziom a nie zabijać ich. Ta stwierdziła w nerwach, że w poprzednim roku w kraju było ponad 10 tysięcy przymusowych aborcji. ”Byłam zszokowana jej słowami. Uświadomiły mi one, ze moje dziecko było traktowane jak zwierze. W końcu wbiła strzykawkę w główkę mojego dziecka. Myślałam, że to koniec świata” - relacjonuje. Następnego dnia Wujian trafiła na stół operacyjny. Na ścianach zobaczyła krwawe odciski palców innych kobiet. “Lekarz powiedział mi, że sprawiam kłopoty bowiem dziecko samo powinno wypłynąć ze mnie po zastrzyku. Zatem postanowili pokroić moje dziecko nożyczkami i wciągnąć zwłoki specjalnym odkurzaczem. Słyszałam dźwięk nożyczek, które cięły ciałko mojego dziecka. Chciałam umrzeć”- pisze kobieta. Następnie pielęgniarka pokazała kobiecie stópkę jej nienarodzonego dziecka. „Nigdy nie pozbyłam się widoku stópki mojego dziecka. Nigdy nie podniosłam się z tego psychicznie i duchowo”- czytamy w zeznaniach kobiety. Łukasz Adamski, fronda kwiecień 2012
T. / 81.190.61.* / 2012-11-15 21:31

Wczoraj w Chinach rozpoczął się zjazd Komunistycznej Partii Chin,

W Chinach też krzyczą na ulicach "precz z komuną", tak jak jeszcze zdarza się to w naszym kraju mimo,że komuny nie ma u nas od ponad 20 lat?
czytelniczka734 / 95.160.196.* / 2012-11-15 11:03
ależ to zmyłkowy tytuł skoro np. "rezerwy walutowe przekroczą w tym roku astronomiczną kwotę 3,3 biliona dolarów. Dla porównania rezerwy całej strefy euro są ponad trzykrotnie mniejsze".
rer / 82.143.164.* / 2012-11-11 09:14
Tekst OK. Tytuł beznadziejny - akwizycja dawno zmielonych kotletów. Wniosek - Chiny są stabilne, chwieje się magnes.
drewno suche / 212.14.47.* / 2012-11-10 10:11
Kto ci zaplacił za taki tytuł o drugiej gospodarcfe Świata? Chyba Wydz. Propagandy Parlamentu Europejskiego. Chwieje się to Eurokomuna, wszędzie na Pd. UE zamieszki lub wręcz wojny domowe, ludność chce się uwolnić z objęć Eurokomuny tymczasem rządy i parlamenty tych krajów tłumią policyjnymi pałami te bunty spoleczne i trzymają te kraje w tej upadającej strukturze policyjno - militarno - społecznej czyli w UE. Z tego kręgu nie ma wyjścia to nie RWPG że poszczególnym krajom pozwolono wyjść z bloku to reżim który prędzej zruinuje gospodarczo dany kraj niż pozwoli mu wyjść ze strukrtur Eurokomuny.Chcieliśta to mata bezrobocie , wiek emerytalny 67 lat i mozecie podrużować za 1500 zł miesiecznie które zarabiacie [ jak macie szczęście mieć pracę],ale tylko oglądając podróze w TVP. Ale was wydymaly cwaniaczki od obietnić, oni mają wszystko a wy gó..o.
Agis IV / 2012-11-14 19:34
dokladnie wolność za 1500 kupa śmiechu ale poparcie rośnie obłęd
hefajstos / 89.70.85.* / 2012-11-10 09:18
o rety a co będzie jak się okaże,że komnistyczna gospodarka jest silniejsza od kapitalizmu?powstanie nwa solidarność?
gosc z zagranicy / 87.57.221.* / 2012-11-09 14:34
trzeba przypomniec z jakiego pulapu gospodarczego Chiny startowaly.. to tlumaczy en wysoki wzrost gospodarczy.. ale teraz bedzie coraz bardzimi Chiny osiagna zachodnioeuropesjski poziom zycia..jesli w ogole go osiagna.. Nadal w samych Chinach sa olbrzymie kontrasty spoleczno-ekonomiczne. No i czy chinczycy beda chcieli zyc dalej pod dyktando KPCH
Adam222 / 77.88.138.* / 2012-11-09 13:33
Boją się złodzieje kapitaliści Chin oj boją. Szybciej upadnie przegniły i złodziejski kapitalizm niż Chiny.
hipek / 87.204.87.* / 2012-11-12 12:34
Wyobraź sobie, że w Chinach jest większy kapitalizm, niż w eurosojuzie.
Aragorn1974 / 193.239.102.* / 2012-11-09 13:16
Wg mnie to początek jeszcze szybszego rozwoju. Po pierwsze Chiny nie miały popytu wewnętrznego, więc Chińczycy nie byli konsumentami. Biorąc pod uwagę ilość ludzi Chiny teoretycznie są w stanie wyżywić się same. Nierówności w społeczeństwie? Owszem są, ale coraz mniejsze. Po ostatnim chińskim Nowym Roku brakowało ok. 10 mln pracowników, którzy nie wrócili z północy, więc firmy idą za nimi to powoduje, że różnice powoli stają się mniejsze. No i najważniejsze Chiny kontrolują rynek surowców np. miedzi, nie mówiąc o pierwiastkach ziem rzadkich ( stosowanych np w świetlówkach), co spowodowało wzrost cen świetlówek w ostatnim czasie nawet o 30%. Więc nie ma obaw. Każdy argument sterowania gospodarką jest po ich stronie. A poza tym przestańmy się podniecać procentową wartością PKB. Wszystko zależy ile wypracują żywej kasy. przecież 2% z 1000 to więcej niż 5% ze 100
bla bla / 95.51.12.* / 2012-11-09 13:11
Kolejność jest taka:
1. Zaczynamy od totalnej biedy
2. Bazując na biedzie, niskich stawkach, nadpodaży siły roboczej budujemy siłę Państwa przez wiele lat do czasu, aż wzrost się osłabi
3. Zbroimy się, nie reformując poza tym nic
4. Osiągamy punkt, w którym nasz kraj przestaje się rozwijać a finansom państwa grozi katastrofa
5. Wywołujemy wojnę z sąsiadami i okradamy ich z ich dorobku
6. Ciągniemy tak przez kilka lat, traktując podbite narody jako tanią siłę roboczą
7. Rozpoczynamy od pkt 2 i tak parę razy nawet przez wiele lat
8. Wewnętrzne kłótnie powodują, że przestajemy mieć kontrolę nad całym syfem którym sami zrobiliśmy
9. Następuje powolny rozkład i stajemy się podatni na ataki z zewnątrz
10. Ktoś się w końcu odważy, albo sami się poddamy, i kraj przestaje istnieć, zastępuje go coś innego
Z. / 196.3.50.* / 2012-11-09 21:38
Mówisz o USA? Tyle, że ich ataki nie ograniczają się do sąsiadów.
Artekm72 / 217.17.33.* / 2012-11-09 13:52
Najgorsze jest to, że możesz mieć rację. Ja mam nadzieję jednak, że w takim kierunku nie pójdą, chociażby mogli.
Eryk22 / 2012-11-09 15:02 / Bywalec forum
Spokojna głowa partia komunistyczna chin , wie jak sobie poradzić, ma już lata , tfu dekady doświadczenia w jaki sposób spacyfikować w razie czego lud!!
i to by było na tyle / 83.10.190.* / 2012-11-09 13:18
A na którym etapie MY jesteśmy? Na pierwszym?
precz z chińskim badziewiem / 79.186.72.* / 2012-11-09 13:10
Niedługo upadną np.ja bardzo skrupulatnie sprawdzam metki i ze względu m.in. na drastyczne
traktowanie zwierząt(np.obdzieranie żywcem ze skóry psów czy gotowanie żywych kotów we wrzątku) nie kupuję nic z tego nieludzkiego kraju mam nadzieję że świadomość będzie rosła i podobnie jak ja będzie postępować więcej osób
przemo888 / 83.21.78.* / 2012-11-09 12:05
Teraz mi przejmiemy ich rolę i z roku na rok jak tam będą zarabiać coraz więcej to produkcja z roku na rok będzie więcej u nas... już jesteśmy chinami Europy
Eternit z Azbestu / 2012-11-09 12:03 / Tysiącznik na forum
To dzięki polityce jednego dziecka w Chinach nie ma bezrobocia i biedy.
Unowocześnianie gospodarki powoduje spadek zapotrzebowania na robotników i albo spada populacja albo rośnie bezrobocie.
Łysy 25 / 81.219.167.* / 2012-11-09 12:22
Bieda to może i jest ale ta polityka uchroniła Chiny przed scenariuszem Bangladeszu.

Ciekawostka:
W Chinach pomimo owej polityki mamy średnio 1.7-1.8 dziecka na kobietę.
W Polsce takiej polityki nie ma ale mamy poniżej 1.3 dziecka na kobiete.
khkh / 188.37.225.* / 2012-11-09 23:34
bo jak jest bieda i nie ma co robisz to robisz dzieci. nawet w chinach ;)
spokój grabarza / 87.96.37.* / 2012-11-09 11:30
ten pisany na zamówienie artykół to jeden wielki bełkot.
Bełkot nr 1 - ważne kogo w Chinach wybiorą. Kiedy my byliśmy w komunizmie, mówiono że PRL jest krajem nieprzewidywalnym. Tak wciąż jest z Chinami. Znamy kandydatów ? Mają jakieś programy ? Nikt nic nie wie, ale jak widać bzdur można pisać wiele.
Bełkot nr 2 - Chiny muszą odejść od tanich produktów. Ekonomia mówi jasno - jak chcesz sprzedawać dużo musisz to robić tanio. Jak będziesz robić coś drogiego, ilość kupujących będzie znacznie mniejsza. Czyli dla Chin kwadratura koła. I tu dochodzimy do miłego sedna. NIE MA NOWOCZESNEJ GOSPODARKI BEZ DEMOKRACJI. Chinom zostaje tylko eksploatacja niewolników.
Łysy 25 / 81.219.167.* / 2012-11-09 12:29
Problem w tym, że noweczesne gospodaki Z DEMOKRACJĄ własnie się rozlatują.
njliber / 79.185.160.* / 2012-11-09 11:25
Jeżeli Chiny mają rzekomo ambicje aby prześcignąć USA, to tym bardziej Białoruś może mieć takie ambicje, bo jak na razie PKB na mieszkańca w Białorusi jest wyższe niż w Chinach.
Pyclik / 2012-11-10 15:16 / Tysiącznik na forum
http://kopalniawiedzy.pl/Foxconn-fabryka-Chiny-USA,16957
Wzrost gospodarczy Chin powoduje ciągły wzrost płac. W jego wyniku chińscy pracownicy stają się coraz mniej konkurencyjni i coraz więcej firm szuka możliwości przeniesienia fabryk do innych krajów.
W ciągu ostatnich dwóch lat koszty wynagrodzeń wzrosły u nas o niemal 50 procent - stwierdził w ubiegłym roku Charles Hubbs z Guangzhou Fortunique, która produkuje sprzęt medyczny dla największych amerykańskich firm. Trudno jest obecnie utrzymać pracowników, a przyciągnięcie nowych jest bardziej kosztowne. Doszliśmy do punktu, w którym szukamy alternatyw. Myślę, że w ciągu kilku lat wyprowadzimy się stąd - dodał.
Na świecie pozostało jednak niewiele miejsc, gdzie można przenieść produkcję i liczyć na tanią siłę roboczą o odpowiednich kwalifikacjach. Można ją znaleźć jeszcze w Indiach, Laosie, Kambodży i Wietnamie. Dlatego niektóre firmy, jak np. Wham-O, rezygnują z Azji i wracają z produkcją do USA.
Jeszcze w roku 2000 średnia chińska płaca wynosiła 36% średniej płacy amerykańskiej. W roku 2010 wzrosła ona do 48%, a jak przewiduje Boston Colsunting Group, w roku 2015 będzie to 69%.
W okresie krótkoterminowym Chiny są atrakcyjne, ale ich przewaga pod tym względem się zmniejsza. Obecnie w kręgach biznesowych dyskutuje się nie tyle o zamykaniu produkcji w Chinach, co o tym, gdzie budować nowe fabryki - mówił przed rokiem Hal Sirkin z BCG.
Źródło: Guardian
Dołóż do tego dane na temat zarobków w Polsce w relacji do USA to Ci może wyjść ,że chiński "komunizm" jest lub bardzo niedługo będzie lepszy dla ludzi niż polska "rzekoma demokracja"
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy