Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Chłop żywemu nie przepuści

Chłop żywemu nie przepuści

Money.pl / 2006-08-29 08:30
Komentarze do wiadomości: Chłop żywemu nie przepuści.
Wyświetlaj:
AntyPO-pulista / 212.244.189.* / 2006-08-30 10:18
Trzymam za słowo i proszę o naprawdę solidny komentarz do budżetu (bez nachalnego POpulizmu) bo my "szaraczki" nie mamy do niego szerszego dostępu, a i czasu do analizy również szerokiej.
Artykuł powyżej zgrabny, trzeba przyznać, będący konstatacją faktów, prawie bez komentarza - i takie powinno być prawdziwe dziennikarstwo, komentarz powinien należć do czytajacych.
zx / 83.16.202.* / 2006-08-29 14:48
Nie sądzę aby obecne partie były bardziej na zawsze od swoich poprzedników. W końcu ktoś kiedyś głosował na SLD dając jej zwycięstwo, o skali takiej o jakiej PiS póki co tylko może pomarzyć. Ci sami ludzi w dużej części ostatnio głosowali na PiS jak również na Samoobronę. Nie ma zatem powodu żeby nie zmienili swoich upodobań poraz kolejny. Obecna niezła sytuacja jest skutkiem splotu kilku pozytywnych okoliczności, które nie trwają wiecznie. Co by nie mówił zapałem rewolucyjnym nie uda sie napełnić garnków gdy przyjdą gorsze czasy, a przyjdą na pewno. Nie sądzę aby obecnie w Polsce istniała siła polityczna, która byłaby w stanie pchnąć kraj na tory takiej modernizacji gospodarki, która przeorałaby naszą rzeczywistość na taką skalę, na jaką miało to miejsce w UK po rządami M.Tacher. Zapominamy, że nasza gospodarka jest bardzo odtwórcza i w gruncie rzeczy naszą główną przewagą konkurencyjną są koszty pracy co oznacza, że globalnie konkurujemy o podobne inwestycje do tych lokowanych w Chinach i innych strefach niskich kosztów pracy. Prawdę powiedziawszy zbyt wielkiej przyszłości w takim kierunku konkurencji nie widzę. To, że król jest nagi udowodnione zostanie gdy strumień środków z UE zostanie zredukowany (przecież nie będziemy dostawać w nieskończoność takiej dużej pomocy) i gospodarka światowa nieco przysiądzie. Dotychczas w konfrontacji z rzeczywistymi problemami nie było mocnych w naszej klasie politycznej i jeżeli chodzi o obecną ekipę, to w sprawach gospodarczych jestem spokojny o to, że nie czeka nas żadne pozytywne zaskoczenie. Jak się skończy kasa to skończy się również poparcie i elektorat narodowo-katolicko-socjalny, zmieni się w elektorat lewicowo-socjalny, zależnie od tego czyje obietnice napełnienia garnków będą brzmiały bardziej wiarygdnie. Myślę, że pisanie jakichś długoterminowych scenariuszy dla naszych partii politycznych jest zajęciem dość karkołomnym z uwagi na krótki okres półtrwania samych zainteresowanych. To nie jest demokracja brytyjska gdzie tories i labour wiodą swoje spory od czasów kiedy w tej części Europy żyły jeszcze dinozaury. Od rozwiniętych demokracji dzieli nas cywilizacyjna przepaść i żadne przemalowanie fasad tutaj niczego nie zmieni, a czynników zmiany tej sytuacji póki co nie widac na horyzoncie.
DA / 195.225.71.* / 2006-08-29 18:50
To ze dzieli nas przepaść od Europy to fakt, ale zupełnie nie zgadzam się z zx jeśli chodzi o jego proroctwa dotyczące zmienności elektoratu. To zjawisko zdecydowanie będzie ograniczane. Demokracja wymaga lat na ustabilizownanie i spolaryzowanie poglądów. A nie ma wątpliwości, że wahania te są coraz mniejsze. Nie przewiduję więc tak katastroficznych wizji i powrotu do lewicowo-socjalnch dominacji na arenie politycznej.
kapper / 83.15.97.* / 2006-08-29 11:09
wyciągają rękę do państwa. Ci ostatni są podatni na populizm w wykonaniu Jędrka. Jednak Jędrek wcale nie jest mistrzem w zdobywaniu tych co to rękę wyciągają. Są od niego lepsi. Leppera stworzyli postkomuniści aby PSL-owi nosa utrzeć. PSL ma nos utarty, więc Lepper albo będzie zneutralizowany albo będzie tańczył jak mu duet zagra. Trzeciego wyjścia dla Leppera nie ma bo postkomuna już nie ma takiej siły w ochranianiu tegoż Leppera.
mkapusta9 / 83.7.0.* / 2006-09-02 18:29
Jest trzecie wyjście dla Lepera "GŁĘBOKIE SPOJŻENIE KACZYNSKIEMU W OCZY
rafal wojcikowski / 212.51.211.* / 2006-08-29 12:23
wg mnie teoria naciągana - ale nawet jesli założyć że jest prawdziwa to wnioski które Pan wyciągnął nie wynikają z założeń

1) "postkomuniści" nie są w stanie już mieć wpływu na cokolwiek, a po lustracji i dekomunizacji oraz regorganizacji specsłużb jeszcze bardziej ich wpływy sie zminimalizują

2) Andrzej Lepper liczy na poślizg rządu (gospodarczy) i wie ze demografia i emigracja mu sprzyja... pozycja obercna daje mu świetne mozliwosci do walki o prezydenture w 2010 roku
MN / 80.51.231.* / 2006-08-29 12:53
Teoria Kappera jest znana i powtarzana. Lenina też wysłali Niemcy do Petersburga, ale się sukinsyn uniezależnił a jego spadkobiercy podzielili Niemcy na pół. Lepper może przeżyć swoich twórców, bo jeżeli nie bezpośrednio to pośrednio jest płodem SLD. Pochłonął część elektoratu SLD i po podzieleniu się SLD rozdaje karty.
NIe wierzę jednak w długookresowe przewidywania autora. Lepper jest wytworem chwili. Po prostu Tymińskiemu się nie udało, a jemu tak.
A jeżeli już mamy winić kogokolwiek za Leppera to wińmy siebie, bo bez naszych wyborów nie byłoby warunków do zaistnienia pana AJ.
viper / 2006-08-29 12:30
chba nie bedzie az tylu naiwnych
Marqus / 217.8.162.* / 2006-08-29 09:37
dlatego jednym ze sposobów walki z nim może być JOW , ale tylko jeden na cały kraj.
Sabre / 2006-08-29 08:30 / Tysiącznik na forum
PiS rywalizując z Samoobroną dawno już zaczęli przekraczać wszelkie granice. Premier Kaczyński właśnie ekshumował nekromantę Podkańskiego, by rzucić go do walki z Lepperem.
LPR, a raczej resztki nie pożarte przez Pis, dogorywa. Stąd wszystkie te błazeńskie pomysły maturzysty honoris causa, który za wszelką cenę stara się zaistnieć.
Jak dotąd Lepper wychodzi chyba najlepiej. Jego szastanie forsą, mimo iż kosztowne, ciągłe żądania, mimo iż nieskuteczne, przynoszą rosnące poparcie.

Najnowsze wpisy