Forum Forum prawnePracy

Ciężarna na zasiłku dla bezrobotnych

Ciężarna na zasiłku dla bezrobotnych

bunkierka / 2010-03-06 02:55
Jestem w 3 miesiącu ciąży. Jestem kobietą bezrobotną zarejestrowaną w urzędzie pracy z prawem do zasiłku do kwietnia 2010. Jakie prawa mi przysługują w związku z ciążą ,porodem i urlopem macierzyńskim. Czy należy mi się przedłużenie zasiłku do czasu porodu i urlop macierzyński płatny? Jakie warunki muszę spełnić? Będę wdzięczna za odpowiedz.
wiwan / 2010-03-06 10:38
Odpowiadając tylko na część pytań.
W związku z tym, że urodzi Pani później niż miesiąc po ustaniu zasiłku niestety nie przysługuje Pani jego przedłużenie w żadnym wymiarze.
Przysługuje Pani "becikowe".
Poza tym (już po urodzeniu dziecka) bezrobotny rodzic, który samotnie wychowuje co najmniej jedno dziecko do lat 7, może ubiegać się o refundację kosztów opieki nad dzieckiem, jeżeli podejmie zatrudnienie lub inną pracę zarobkową lub zostanie skierowany przez urząd pracy na staż, przygotowanie zawodowe dorosłych lub szkolenie. Warunkiem uzyskania prawa do refundacji jest osiąganie z tego tytułu miesięcznie przychodów nieprzekraczających minimalnego wynagrodzenia za pracę ( o ile będzie Pani samotną matką ).
Poza tym w zależności od dochodu w rodzinie zasiłek rodzinny, dodatek z tyt. urodzenia dziecka- ale to już od MOPS-u.

Poz

Najnowsze wpisy