Forum Forum prawnePracy

urlop wypoczynkowy przy nienormowanym czasie pracy - nauczyciel akademicki

urlop wypoczynkowy przy nienormowanym czasie pracy - nauczyciel akademicki

Marzena5 / 2010-03-07 10:43
Dzień dobry,

Pracuję jako nauczyciel akademicki i jestem zatrudniona na 1/3 etatu. Z mojej umowy o pracę wynika, że mam nienormowany czas pracy i jego długość zależy od zadań powierzonych mi przez kierownika mojej jednostki. Kierownik mojej jednostki każe mi przebywać w katedrze codziennie (od pniedziałku do piątku) w godzinach 9-13. Dodatkowo do moich obowiązków należy prowadzenie zajęć dydaktycznych, które często są w innych godzinach niż wymienione powyżej ( w tym również odbywają się weekendy ). Z mojej umowy o pracę wynika również, że przysługuje mi 36 dni urlopu w ciągu roku, natomiast z ustawy o szkolnictwie wyższym wynika, że urlop wylicza się proporcjonalnie do wymiaru zatrudnienia, czyli w moim przypadku pozostaje mi 12 dni wolnych od pracy w roku. Moje pytanie jest takie, w jaki sposób przelicza się urlop w przypadku nienormowanego czasu pracy? Wiem, że jeśli czas pracy jest normowany, urlop przelicza się na godziny. Na uczelni dowedziałam sie, że mam tylko 12 dni i trudno przeliczyć go na godziny, bo to jest nienormowany czas pracy. Czy rzeczywiście przysługuje mi jedynie 12 dni wolnych w ciągu roku?

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź!
Pozdrawiam serdecznie!
kwestor / 178.56.162.* / 2011-04-30 01:31
wymiar urlopu 12 dni, ilość dni wolnych od pracy 36.

Najnowsze wpisy