Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Co czwarty szpital do zamknięcia

Co czwarty szpital do zamknięcia

Money.pl / 2006-10-04 07:33
Komentarze do wiadomości: Co czwarty szpital do zamknięcia .
Wyświetlaj:
pielęgniarka / 83.8.212.* / 2006-10-12 20:06
Myślę, ze jest to bardzo zły pomysł, bo ludzie w małych szpitalach mają przyjazną atmosferę, miły klimat i to jest najwazniejsze. W dużym szpitalu każdy zdany jest sam na siebie. Krótki pobyt i liczą się tylko punkty za pacjenta i idące za nim pieniądze. Ale minusem małych szpitali są nędzne zarobki personelu ok 700 zł netto.
Andrzej B / 83.175.144.* / 2006-10-05 21:53
Czas to zrobić i to jak najszybciej. Jestem przekonany, że likwidacja niemal wiejskich szpitali (nie ubliżając wsi) jest konieczna. Powiatowe szpitale nierzadko z prymitywną aparaturą i niedouczonym personelem przejadają jedynie środki. W ich miejsce powinny powstać zespoły ratunkowe i w wyznaczonych centrach duże, dobrze wyposażone jednostki szpitali i klinik. I tak ludzie z małych miejscowości tracą energię i pieniądze na załatwienie miejsca w szpitalu wojewódzkim, a najlepiej w klinicznym. Rozbudowa potencjału tych ostatnich pewnie miałaby pozytywny wpływ na nowe, młode kadry. To zarys, szczegóły mogą przysparzać problemów, ale jak się porządnie (nie na łapu capu) i profesjonalnie podejdzie do sprawy jest to do ugryzienia .
x / 195.238.245.* / 2006-10-04 11:50
Zbigniew Religa chce zakazać sprzedaży alkoholu nocą. Każdego, nawet piwa. I wszędzie, nawet na stacjach benzynowych - pisze "Fakt".
bizon / 83.17.143.* / 2006-10-04 07:33
No tak jakie to proste, personel medyczny w zaniku, bo opuścił nasz kraj to łatwiej będzie pozamykać małe szpitale, by ludzie z małych miejscowości szybciej umierali ze względu na brak pomocy medycznej i nie będzie trzeba wypłacać emerytur.
Nareszcie wiem co miało znaczyć hasło "tanie państwo"
x-trade / 194.4.130.* / 2006-10-04 15:53
Zamykanie złych i nieefektywnych szpitali jest dobre. Pozwala skoncentrować środki na lepszych. Poza tym coraz wiecej ludzi wybiera prywatną słuzbę zdrowia.
jliber / 212.180.147.* / 2006-10-04 09:33
Akurat w tym przypadku cos ten minister robi aby zwiekszyc efektywnosc sluzby zdrowia. Co za bzdury, odkad to brak szpitala w kazdej wiosce mialby doprowadzic do tego ze ludznie nia maja opieki medycznej?

Najnowsze wpisy