Forum Forum emerytalneOFE

Co oznacza zamknięcie otwartego rachunku w Funduszu i czy łączy się to ze stratami ?

Co oznacza zamknięcie otwartego rachunku w Funduszu i czy łączy się to ze stratami ?

perzyna / 2010-07-07 11:04
Nordea OFE ok. 2 miesiące temu przyslała mi pismo, iż w związku z faktem, że do dnia dzisiejszego nie uzyskała z ZUSu potwierdzenia mojej rejestracji w Nordea to dokonuje zamknięcia mojego otwartego rachunku w Funduszu, oraz wycofuje zgłoszenie rejstracji mojej umowy w Centralnym Rejestrze Członków OFE
- co to oznacza, ja już nie nadążam, bo zapisałem się do AMPLICO, potem przeobraziło się w Sampo, a teraz jakaś Nordea ?
- kto tu zawinił ?
- czy poniosę duże straty w związku z tym faktem ? CO TERAZ MAM ZROBIĆ ?
szklarek / 2010-07-07 20:01
Sampo przejęło Norwich Union bodaj w 2001 r,Nordea rzeczywiście przejęła Sampo na przełomie 2005 i 2006 r. Dziwne więc jest, ze zapisałeś się w Amplico, bo ono pod tą nazwą występuje od września 2009 r., wcześniej jako AIG. Więc już to "kupy się nie trzyma".
Przede wszystkim odszukaj tę pierwszą zawartą umowę z towarzystwem (no właśnie- którym). Polecam telefon do Nordei po wyjaśnienia. Odpowiedź na dalsze pytania zależy też od tego, czy od momentu zapisania się, były odprowadzane za Ciebie składki do ZUS ( pracowałeś, prowadziłeś DG ) i czy należysz do rocznika, który do OFE miał obowiązek przystąpić.

Najnowsze wpisy