co radzicie?

bartc1 / 90.156.49.* / 2008-11-21 01:05
Bardzo proszę o radę .W styczniu br dokonałem konwersji z funduszu zrównoważonego do ochrony kapitału (arka) chcąc przeczekać zły okres :) ( jak to dzisiaj brzmi) ale i to jak dzisiaj spoglądam nie jest w pełni bezpiecznym rozwiązaniem - powolne spadki.Dlatego jeśli mogę proszę o podpowiedź co "robić" - czekać, przenieść na lokatę...zainwestować w inne narzędzia? Jestem w sprawach inwestowania laikiem.Chodzi o kwotę 100 tys zł na okres około 2 lat moze nieco wiecej.Piękne dzięki za podpowiedż
Pilsener / 2008-11-21 22:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak na dwa lata to śmiało w lokatę - zarobisz 8-9% rocznie bez ryzyka, natomiast bardzo wątpliwe jest, by w dobie recesji giełda rosła więcej niż 10% rocznie, a musiałaby ze 20, bo przecież wszystkiego w akcje nie włożysz, prawda? Spokojny sen też się liczy. Możesz ewentualnie to podzielić - powiedzmy 60-80 tysięcy w lokatę, a resztę w akcje - w ten sposób zapłacisz mniejszą prowizję, a wyjdziesz na tym podobnie, co na funduszu ochrony kapitału czy zrównoważonym. Jak zdecydujesz się na fundusz akcyjny, to kupuj transzami przez najbliższe pół roku starając się wybierać lokalne dołki - w ten sposób uśrednisz cenę jednostek, jednak na dwa lata jeśli chodzi o akcje to jestem sceptyczny - co prawda raczej na tym dużo nie stracisz , ale czy zarobisz więcej niż na lokatach?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy