Forum Forum prawnePracy

Co robić, gdy zdaży się wypadek w pracy

Co robić, gdy zdaży się wypadek w pracy

Money.pl / 2011-03-24 15:24
Komentarze do wiadomości: Co robić, gdy zdaży się wypadek w pracy.
Wyświetlaj:
edyta5555 / 188.33.243.* / 2012-05-23 16:34
Witam miałam wypadek 3 lata temu w pracy zmiażdzyło mi nogę, potem miałam 4 operację i zero poprawy na tą chwilę moja noga jest cała w bliznach, mam zwyrodnienie kręgosłupa i wiele innych schożeń spowodowanych błedami lekarzy a mam dopiero 24 lata!!!! Zostałam zeszpecona na zawsze postanowiłam walczyć o swoję i pozwałam firmę i lekarzy do sądu o odszkodowanie. Ale tu zaczeły się schody mój Adwokat olewał sprawę i z tego co się później okazało chciał przywłaszczyć większą sumę dla siebie. Chciałam wszystkich ostrzec przed oszustami którzy na cierpieniu innych ludzi czerpią korzyśc. Przypadkowo trafiłam na P. Malwinę która okazała mi współczucie i na prawdę pomogła mi odzyskać to co moje co mi się należało a oczym nie wiedziałam. W tej chwili dostałam pieniądze z zakładu pracy, ponieważ P.Malwina natychmias zajeła się tą sprawą teraz jestem w trakcie walki o pieniądze z Zusu. Polecam każdemu kto nie wie co ma ze swoją sprawą zrobić P. Malwinę mi pokazała że warto walczyć o swoje jeśli ma się wsparcie dla wszystkich zainteresowanych zostawiam numer 534 580 981 mam nadzieje że wy również chociaż taką korzyść za cierpienie dostaniecie... Pozdrawiam Edyta
Med Polonia / 178.37.184.* / 2012-01-30 08:55
Szanowni Państwo,

Stan psychofizyczny pracownika, obniżający bezpieczeństwo podczas wykonywanego zajęcia, jest jedną z częstych przyczyn tak wysokiej ilości wypadków. Grupa profesji, która powinna poddawać się testom uprawniającym do wykonywania danego zawodu, jest spora. Są to między innymi pracownicy służb ratowniczych czy straży miejskiej, osoby pracujące na wysokościach i z ciężkim sprzętem. Dużą grupą zobowiązaną do badań są też kierowcy pojazdów służbowych. Dlatego ważne, by nie tylko ci zawodowi, ale także osoby, które na co dzień korzystają z samochodów służbowych, poddali się kontrolnym testom. Wśród tej grupy znajdują się także przedstawiciele handlowi, którzy dziennie przemierzają dziesiątki kilometrów. Badania takie dla nich są niezbędne, potrafią bowiem wykazać, jak cechy psychofizyczne wpływają na określone zachowania związane z prowadzeniem pojazdu. Testom takim muszą poddać się także między innymi instruktorzy i egzaminatorzy nauki jazdy, motorniczy oraz kolejarze. Na badania takie możemy zostać również skierowani przez policję ze względu na jazdę w stanie nietrzeźwości, przekroczenie 24 pkt. karnych lub spowodowanie wypadku z rannymi lub ofiarami śmiertelnymi.

Zespół Szpitala i Przychodni Med Polonia Poznań
ździcho / 62.244.157.* / 2011-03-27 18:33
Co robić? Trzeba wtedy szukać sobie nowej pracy, a z byłym pracodawcą nie zadzierać, bo może zdarzyć się następny wypadek...
Wapniak / 2011-03-27 00:32 / Tysiącznik na forum
Nauczyć się pisać i szykować kasę. Najlepiej...dużo.
megi1802 / 80.238.64.* / 2011-03-27 00:12
i nie udzielił pomocy ratunkowej poszkodowanemu pracownikowi. Pracodawca po powzięciu informacji o wypadku przy pracy nie powołuje zespołu powypadkowego, nie ustala przyczyn i okoliczności wypadku przy pracy, nie zabezpiecza miejsca wypadku, nie sporządza protokółu powypadkowego? A w sądzie sprawa leży kilka lat...... I nic się nie dzieje. Sąd chroni przestępców karnych i gospodarczych. Ofiara nagle podczas wypadku przy pracy podczas wykonywania czynności pracy - po urazie głowy i mózgu utraciła świadomość ma luki w pamięci, traci pamięć. Nieuprawnieni pełnomocnicy wypowiadają pokrzywdzonej przestępstwem skutkowym kwalifikowanym warunki umowy o pracę. inspektor PIP zataja przed poszkodowaną wypowiedzenie - twierdząc, że w aktach kadrowych poszkodowanej są same porozumienia warunków umowy o pracę. Inspektor PIP zataja, że w aktach kadrowych poszkodowanej znajduje się zgłoszenie wypadku przy pracy. Inspektor PIP zataja, że pokrzywdzona przestępstwem skutkowym pracownica dopuszczana jest do wykonywania pracy przed i po wypadku bez badań kontrolnych, bez szkolenia, bez kwalifikacji wymaganych ustawą. Prokuratura umarza postępowanie..... Chroni przestępców..... Ofiara wypadku jest całkowicie niezdolna do pracy, niepełnosprawna, ma stwierdzone zaniki korowe, czołowe i móżdżku po urazowym wypadku przy pracy. Przed wypadkiem przy pracy pokrzywdzona przestępstwem skutkowym kwalifikowanym ciągłym ma najlepszą frekwencję w Spółce i Grupie Kapitałowej. Po wypadku przy pracy przewlekle choruje. Zatajono zdarzenie wypadku, bo wypadek nastąpił po przejęciu Spółki przez Koncern (sprzedaż drogą prywatyzacji pośredniej) Właściciel przejął majątek, zadania, pracowników i klientów Spółki. Niepełnosprawna kobieta dyskryminowana jest w dochodzeniu roszczeń, bo Sąd, Prokuratura chromi Ministra Skarbu Państwa, który niewłaściwie z przepisami ustawy wykonywał nadzór nad prywatyzowaną, restrukturyzowaną Spółką i źle prowadził jej prywatyzację. Odpowiedzialni złamali umowę prywatyzacji i są bezprawnie chronieni przez Sąd i Prokuraturę!
polonista / 46.254.79.* / 2011-03-25 10:51
Wypadki się nie "zdażają". Co robić, gdy zdarzy się błąd ortograficzny w tytule artykułu?
Botycki / 178.42.14.* / 2011-03-25 11:12

Co robić, gdy zdarzy się błąd
ortograficzny w tytule artykułu?

To też wypadk przy pracy, zatem procedurami następczymi po momencie wypadku są przede wszystkim zgłoszenie faktu o zdarzeniu oraz zabezpieczenie miejsca wypadku. Pracownik powinien natychmiast zawiadomić pracodawcę o wypadku, a świadkowie incydentu mają obowiązek poinformować przełożonego o wydarzeniu, ich zgłoszenie powinno być dostarczone niezwłocznie w formie pisemnej przełożonemu poszkodowanego. Pracodawca ma obowiązek zabezpieczyć miejsce wypadku i zapewnić pierwszą pomoc poszkodowanym. Ponadto musi on podjąć działania mające zredukować do minimum możliwość powtórzenia się tej samej sytuacji. Po otrzymaniu zgłoszenia o wypadku przy pracy powołuje się zespół powypadkowy, którego zadaniem jest zbadanie okoliczności, przyczyn oraz związku wypadku z pracą. Skład takiego zespołu jest zależny od pracodawcyjednakże najczęściej można wyróżnić poniższą strukturę:
pracownik kierujący komórką służby BHP oraz zakładowy społeczny inspektor pracy, pracownik służby BHP oraz oddziałowy społeczny inspektor pracy - przy pozostałych wypadkach, pracodawca lub pracownik zatrudniony przy innej pracy, któremu pracodawca powierzył wykonywanie zadań służby BHP, albo specjalista spoza zakładu - u pracodawcy, który nie ma obowiązku tworzenia służby BHP, przedstawiciel pracowników posiadający aktualne zaświadczenie o ukończeniu szkolenia w zakresie BHP zamiast społecznego inspektora pracy - w przypadku pracodawcy, u którego nie działa społeczna inspekcja pracy. Zadowolony?
Specjalista ds bhp Mirosław Dobrzański / 62.87.208.* / 2011-03-25 08:47
Błędnie wprowadzono informację, że zgodę na wznowienie prac i uruchomienie maszyn wydaje społeczny inspektor pracy !!
Dz.U.09.105.870 z 1 lipca 2009 r. pargraf 3 punkt 2 " Zgodę na ...... wyraża pracodawca w uzgodnieniu z SIP i tak dalej
zyban / 83.23.37.* / 2011-03-24 21:55
Kandydować na Prezydenta! W nadzieji, że przejdzie bez bulu.
kuba2 / 83.143.164.* / 2011-03-24 17:05
Jasiu jak piszesz "zdaży" a Może i dobrze!!!!!!?????
theredel123456 / 83.4.89.* / 2011-03-24 16:54
Proponuję jako jeden z testów kwalifikacyjnych dla kandydatów wprowadzić dyktando, bo z takimi bykami, to jesteście po prostu śmieszni...
gosc 2 / 83.13.75.* / 2011-03-24 16:17
Cza spożondzić protokuł
stary ubek / 46.45.107.* / 2011-03-24 16:14
Haha !Prezio uczy się od dziennikarzy!
Ajwona / 89.75.145.* / 2011-03-24 16:08
błąd ortograficzny na dzień dobry w tytule-o matko!!!!!! wstyd!!!!
filon_tmp / 85.222.3.* / 2011-03-24 15:37
Iść douczyć się ortografii
Goldencjusz / 84.10.16.* / 2011-03-24 15:34
A tak fajnie jest się pośmiać z prezydenta... Nie śmiej się dziadku...
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy