Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Co szósty Polak żyje w ubóstwie. Polska bieda kosztuje 3,6 mld zł

Co szósty Polak żyje w ubóstwie. Polska bieda kosztuje 3,6 mld zł

Wyświetlaj:
Andrzej379 / 62.141.253.* / 2013-06-09 19:25
OD KIEDY STAŁY ZASIŁEK DLA BEZROBOTNYCH,PRZEPIS WINIEN BYĆ WPROWADZONY I OBOWIĄZYWAĆ W POLSCE A NIE JEST WPROWADZONY W POLSCE.
PAŃSTWO NIE WPROWADZA ZARZĄDZEŃ UNIJNYCH.
PRZYNAJMNIEJ DLA LUDZI DŁUGO PRACUJĄCYCH NA POCZĄTEK.
A NIE POMOC SPOŁECZNA>>>TO PONIŻENIE LUDZI PRACUJĄCYCH.
Andrzej543 / 62.141.253.* / 2013-06-09 19:19
Kiedy Rząd wprowadzi stały zasiłek dla bezrobotnych,gotowych do pracy.
W unii to działa a u nas nie.
Państwo zostawia nas na bruku.
Andrzej977 / 62.141.253.* / 2013-06-09 19:14
Człowiek 40 przepracowane wybrany zasiłek z urzędu pracy brak to i dochodu jakiegokolwiek dochodu.Wypłata na dwie osoby po opłatach 860zł na jedzenie i inne,czyli 430zł na osobę.Na wszystkie wydatki.Posiadam grupę ale ona nie upoważnia do niczego II stopień.
W pomocy jak powiedzieli nic mi się nie należy.
A co z latami przepracowanymi 40 lat.Inni przydupasy 15,20,25 lat pracy i pełna emerytura.Dziadostwo zarządzania do potęgi.
Powinien być stały zasiłek dla bezrobotnych którzy przepracowali tyle lat, a tutaj w Polsce zostawia ich się na bruku i bez jakichkolwiek dochodów.PO i PSL dbają o swoich robotnik polski ich nie interesuje,nie mają pomysłu na Polskę mogą ją tylko jeszcze sprzedać,na to ich stać.
churobaj / 2.206.0.* / 2013-01-22 20:46
Ja długo już chodzę głodny nie wiem co mam robić jeszcze popadłem na jakąś chorobę nie mam nic a głód mnie boli ...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
gabriela 00 / 2013-01-23 10:44
a czyja to wina? że co 6 Polak żyje w ubóstwie? bo wydaje mi się, ze nie obywateli a rządzących własnie!
legalna blondynka / 86.180.235.* / 2011-05-31 21:34
jak bedzie V RP Moherowa napewno bedzie jeszcze lepiej.
heniek14 / 89.204.137.* / 2011-05-29 19:42
Za to Tuskowi żyje się coraz lepiej.Stać go na latanie do domciu za nasze pieniądze.12mln.Każdy z nas musi się złożyć na wybryki Taniego Państwa.Dla mnie to jest zwykłe chamstwo.W kraju,gdzie dzieci przymierają głodem.
jakub2 / 46.134.74.* / 2011-05-28 18:28
A kogo to obchodzi i jeszcze na dodatek Obama przyjechał naciskać żeby żydom zrekompensować ich roszczenia w wysokości 60 mld dolarów , wszyscy mają w d..ie biedotę
robi ronald81 / 31.60.110.* / 2011-05-28 22:25
wszyscy szpenie z Zachodu mają tylko jedno na uwadze jak maksymalnie wydoić frajerstwo ze wschodniego zadupia. No i oczywiście jak ponownie skolonizować Afrykę i Arabstwo.
jake 1 / 93.105.64.* / 2011-05-27 16:12
Sami sobie w 2005 roku wybraliśmy prawicowych oszołomów PISulistów i POpulistów, więc teraz mamy. Całe szczęście, że SLD wprowadziło nas do Unii, więc można z tego burdelu swobodnie wyjechać.
robi ronald 81 / 212.14.47.* / 2011-05-27 14:54
Propaganda złego u sąsiadów oraz propaganda raju u siebie. W tej dziedzinie spadkobiercy Wydz. Propagandy KC PZPR pracujący w TVP, TVN i Polsacie są nie do pokonania.
robi ronald 81 / 212.14.47.* / 2011-05-27 14:52
bezrobocie = 13% z tego tylko 10% ma zasilek natomiast pozostałe 2 mln bezrobotnych są bez prawa do zasiłku, system przeznaczył ich do utylizacji, podobnie emeryci i renciśći. Tylko Nowa Nomenklatura ma się znakomicie, mają pełne koryto. Podobnie etatowe szczekaczki propagandowe, ci są opłacanie około 100 razy bardziej od tych z czasów PRL. To jest sila obecnego reżimu RP.
robi ronald 81 / 212.14.47.* / 2011-05-27 08:19
Oprócz ustawowej granicy ubóstwa, rozmiary biedy można oceniać według granicy ubóstwa skrajnego. W tym przypadku punktem odniesienia jest szacowane przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych minimum egzystencji. Za terminem tym kryje się zaspokajanie tylko tych potrzeb, których nie można odłożyć w czasie, gdyż inaczej może to doprowadzić do biologicznego wyniszczenia.

Od 1 stycznia 2011 minimalne wynagrodzenie wynosi 1386 zł brutto (1032,34 zł netto).
- Chodzi o sytuacje, w których człowiek ma kłopoty tym, żeby zaspokoić podstawowe potrzeby bytowe takie jak: jedzenie, mieszkanie, ubranie - tłumaczy dr Piotr Broda-Wysocki, adiunkt z Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych.

Przy tym wskaźniku odsetek ubogich jest mniejszy i wynosi 5,7 proc. Może być jednak znacznie wyższy jeśli za kryterium posłuży tzw. relatywna granica ubóstwa. To z kolei parametr według którego za ubogiego uznany zostanie ten, kto na utrzymanie przeznaczy mniej niż połowę średnich miesięcznych wydatków innych gospodarstw domowych. Przy takim przeliczniku zagrożonych ubóstwem jest aż 17,3 proc. Polaków.
Titanic_bul_bul / 178.235.211.* / 2011-05-26 19:28
Jaka bieda w Polsce?, platfusy łupią nam kieszenie aż szum idzie, przez ostatnie trzy lata zafundowali nam takie podwyżki i zadłużanie naszych wnuków jakich w historii nie było, a słupki poparcia im rosną. Widocznie wyborczy frajer lubi być okradany i posuwany w móżdżek. Przecież PO nie ukrywa, że to było preludium i prawdziwe podwyżki nastąpią np. komunikacja podrożeje o 100%, CIT od nowego roku też wzrośnie niekiepsko o innych szkoda gadać. Na pocieszenie zostaje, że to tylko 100% podwyżki a nie jak do tej pory nawet 1500% (patrz podwyżka bierutowskiego podatku od dzierżawy wieczystej, która dotknęła najbardziej najuboższych np. członków spółdzielni mieszkaniowych) Fakt, nie do wszystkich jeszcze dotarły, bo tego są miliony druków do wysłania ale spoko, dotrze do wszystkich, by Ryśkom żyło się lepiej. skoro jest poparcie, można portfele łupić, nawet trupom bo docelowo zabierają "pochówkowe". Ludzie przez całe życie na ZUS odkładali, skoro nie mogą z emerytury godnie wyżyć to przynajmniej liczyli na godny pochówek. ale to już historia. Złotousty cudotwórca i do nich się dobrał. Amen
njliber / 83.24.255.* / 2011-05-26 16:30
Nie ma kraju w którym co szósty obywatel nie żyje w "ubóstwie". Generalnie ekonomiści tak definiują "ubóstwo" aby tak wychodziło. W USA np 2/3 najbardziej ubogich rodzin ma minimum 2 samochody. "Ubóstwo" się nigdy nie kończy, podobnie jak DEBILIZM.
fanPO / 178.235.211.* / 2011-05-26 18:14
U nas też 2/3 najbardziej ubogich rodzin ma 2 samochody !!!
njliber / 83.24.255.* / 2011-05-26 16:33
Acha, wyjątkiem są jedynie kraje socjalistyczne, tam w ogóle nigdy nie ma żadnego ubóstwa.
njliber / 83.24.255.* / 2011-05-26 16:33
Też na tej zasadzie jest "niedożywienie". Wystarczy zdefiniować że dziecko jest zagrożone niedożywieniem jeden (sic) dzien w roku, i mamy "niedożywione" dziecko. I tak w stanach jest dość dużo "niedożywionych" dzieci bo akurat w ulubionym fast foodzie nie było ulubionego zestawu w danym dniu.
GłupocieStop / 178.235.211.* / 2011-05-26 19:30
Jakbym się wrócił do czasów komuny. to samo mówili.
życzliwy / 83.12.11.* / 2011-05-26 16:21
Tych bzdur nie da się czytać ,bez podniesienia adrenaliny.
Prowadzący działalność na własny rachunek zawsze płacili i ciagle płacą minimalne składki i nie mogą oczekiwać wysokich emerytur. Należało zadbać jak się prowadziło działalność o zabezpieczenie sobie emerytury inaczej. Dzieci powinny pomagać chorym rodzicom , a nie liczyć wiecznie na Państwo.
Osobiście to bym przycięła pomoc socjalną.Zdarzyło mi się ,że pracownik nie chciał podwyżki pensji bo lepiej opłaciły się wszelkiej maści socjale.Zona siedziała w domu z dzieckiem i głównym jej zajęciem było chodzenie za zapomogami. Znam też kilku takich co ślubu ie biorą , mieszkają razem , a kobieta bierze zapomogi jako matka samotnie wychowująca dzieci.
Czy nie rozumiecie ,że pensje mogłyby być wyższe , więcej pieniędzy można by przeznaczyć dla naprawdę potrzebujących gdyby nie rozdawano naciągaczom. Człowiek musi sam dbać o swój status finansowy a liczyć na Państwo , bo Państwo nie innych pieniędzy jak te które wpłacają obywatele. Nie ma pojęcia się należy - nic się nie należy za to że się żyje. Bez pracy nie ma kołaczy , a jak sobie pościelesz tak się wyśpisz. To nie jest bieda ,jak cie nie stać na wszystko. Z tym głodowaniem jest wiele przesady .Jaki głód , jaka bieda , śmietniki pełne przeterminowanego jedzenia i chleba. Chleb powinien kosztować 3 x tyle to może by go zaczęto szanować.
Moja babcia zawsze mnie upominała gdy chciałam wyrzucić kromkę niedojedzonego chleba ,,chleb trzeba szanować , bo na chleb się ciężko pracuje.Nas wykańcza marnotrawstwo i w gospodarstwach domowych w firmach i w urzędach , Do tego bałagan , brak organizacji i niechęć do pracy i biurokracja.Tony formularzy , które idą do spalenia,
tony sprawozdań z których nie ma wartości dodanej i to jest problem podstawowy .I nikt nie ma odwagi tak od serca temu narodowi tego wygarnąć , więc niniejszym to robię.
wtg / 2011-05-26 20:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Prowadząc działalność zatrudniałem od kilkunastu do kilkudziesięciu osób, za które ja nie ZUS wypłacałem zasiłek chorobowy, kiedy pracownik chorował do 30 dni. Często zdarzały się przypadki, że pracownik po kilku dniach pracy szedł na zwolnienie chorobowe. Mimo, że w dalszym ciągu odprowadzałem w jego imieniu składkę ZUS, to musiałem mu zapłacić z własnej kieszeni za okres choroby. Zatrudniając na ten czas na jego miejsce pracownika w zastępstwie, ponownie musiałem go ubezpieczyć itd...itd...
Z kolei gdy ja byłem chory, mimo płaconej składki na ubezpieczenie, ZUS do 30 dni zwolnienia nie płacił mi ani grosza za zwolnienie.
Z kolei jeżeli chodzi o kwestię emerytur, to łatwo jest dziś mówić o kwestii zabezpieczenia się wcześniej na starość. Niby jak w naszym kraju??? Przez te lata każda kwota uległa by takiej inflacji, że dziś nie starczyło by na ten Twój bochenek chleba. No i co z tego, że w dalszym ciągu mam majątek w postaci pokaźnej nieruchomości, jak nie mogę jej ani sprzedać, ani wynająć (taki jest rynek). A żeby nie uległa zniszczeniu koszty utrzymania są bardzo wysokie. Tak więc kwestia ubóstwa nie zamyka się w kręgu ludzi niezaradnych, a samo ubóstwo dotyka nie tylko tych, którzy w życiu niczego się nie dorobili. Posiadanie nie zawsze oznacza bogactwo.
Poza tym Ty również nie licz na emeryturę i mam nadzieję, że jesteś na tyle młody, że uda ci się doczekać mojego wieku i żyć bardziej godnie ode mnie.
Dodatkowo kwestia emerytury nawet dla mnie w/g obecnych przepisów to bardzo odległy czas i absolutnie na nią nie liczę. Ba mam ją nawet mówiąc krótko w dupie. Nie mogę jednak zrozumieć manipulacji przepisami tak, by ludzie chorzy w pewnych przypadkach nie dostali chociażby okresowej renty, podczas gdy nierobom, którzy udają że szukają pracy rejestrując się w urzędzie pracy serwuje się darmową opiekę i zasiłek. Ale dziś rządzi prawo dżungli: silny zrobił swoje - osłabł może umrzeć.
Ivv / 89.78.35.* / 2011-06-03 14:37
"Często zdarzały się przypadki, że pracownik po kilku dniach pracy
szedł na zwolnienie chorobowe"

A to oznacza, że płaciłeś tak małą pensję, że pracownikowi opłaciło się iść na zwolnienie. Gdyby zarabiał godziwie, to za dużo by na zwolnieniach tracił. Sam jesteś sobie winien.
wtg / 2011-06-03 20:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Takich bzdur, jeszcze nie słyszałem. Sprawa wygląda odwrotnie. Płaciłem tak godziwe pieniądze, że za 80% zasiłku opłacało mu się siedzieć w domu, niz pracować za 100%.
Nie sądź ludzi swoją miarą. Nie wszyscy pracodawcy sa nieuczciwi i nie wszyscy marnie płacą.
wtg / 2011-05-26 15:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mam przeszło 50 lat i dzieci dawno się usamodzielniły. Kiedyś prowadząc własny biznes i płacąc słone składki ZUS i podatku byłem dobrze sytuowanym człowiekiem. Teraz zwalony ciężką chorobą, żyję na skraju nędzy. Mimo przewlekłej choroby w/g obecnych przepisów renta mi nie przysługuje, a ponieważ dochód w rodzinie (ja+żona) przekracza o 7zł. kwotę od której mógłbym starać się o zapomogę, jedynie dzięki okresowej pomocy syna nie zdechłem jeszcze z głodu. O wykupie leków mogę tylko pomarzyć. Stan zdrowia nie pozwoli mi dożyć wieku emerytalnego, co może i ma ten plus, że widząc poczynania naszej szlachty - zapomnij o emeryturze. Ludzi w takiej, czy podobnej sytuacji jest w kraju niezliczona ilość. Co robić? Nawet okraść nie ma kogo, bo więcej złodziei niż nas do obkradania, a i zdrowie nie te. Niech nasz "kochany" rząd zalegalizuje eutanazję, bo i tak bez stosownego przepisu robi to z całym narodem.
PZPR2011 / 91.146.240.* / 2011-05-26 19:14
Takie ubóstwo że masz komputer i internet? Gdzie jest Polska Margaret Tacher? By to ścierwo lewicowo-biurokratyczne przepędzić!
wtg / 2011-05-26 19:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To uważasz, że po 30-stu latach uczciwej i rzetelnej pracy, oraz płacenia podatków i ZUS, dawaniu pracy wielu innym których zatrudniałem, posiadanie komputera jest luksusowym zbytkiem ? Jest to jedyne urządzenie, dzięki któremu posiadam jeszcze jakikolwiek kontakt ze światem, inaczej oglądał bym tylko sufit nad swoją głową i czekał śmierci.
AntyPOlonofob / 178.235.211.* / 2011-05-26 19:32
PZPR2011, dobrze się określiłeś.
Skąd na tym świecie biorą się takie psychole, które tylko opluwać Polaków jadem nienawiści POtrafią?
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy