Forum Forum finansoweInne

Co to jest lokata strukturyzowana?

Co to jest lokata strukturyzowana?

jacjac / 83.23.204.* / 2008-05-21 19:55
Czytałem o lokatach strukturyzowanych z gwarancją 100% kapitału lub mniej. Kuszą wysokimi zarobkami! Ale trzeba mieć kapitał "na wejście" i cierpliwie poczekać kilka lat! A co będzie jak będę potrzebował wypłacić mój wkład wcześniej - ile mogę stracić?? Jeśli już, to jaką lokatę i gdzie wybrać? Proszę o opinie :)
Wyświetlaj:
ptrstf / 89.77.128.* / 2008-06-07 13:57
struktury - jak zwykło się zwać te lokaty - są dostępne w subskrypcjach, umowy trwają po 3-5 lat. płynność nie jest walorem tych produktów, to fakt, ale nie można mieć wszystkiego - struktury gwarantują nader wysoki poziom bezpieczeństwa przy perspektywie dość wysokich zysków. jak to wyjdzie w praktyce, będziemy wiedzieć za kilka lat, gdy zaczną się kończyć pierwsze z dostępnych powszechnie subskrypcji.
Co polecić? Trzeba szukać. Ze swej strony zrobiłem stronę pierwszego produktu strukturyzowanego PZU Życie: http://struktura.netiz.pl - ta subskrypcja jest czynna do 27.VI; jest to produkt dość krótki, na 3 lata.
Naturalnie są też inne, trzeba szukać :-)
mas / 89.76.174.* / 2008-05-21 20:49
sprawa jest prosta. część pieniędzy jest na lokacie oprocentowanej np 5%. produkt jest 5 letni. po 5 latach ta pierwsza część razem z odsetkami da ci dokładnie tyle ile wpłaciłeś. druga część jest jest inwestowana dość agresywniei. może ona coś zarobić a może stracić. w najgorszym wypadku możesz po 5 latach dostać tyle ile wpłaciłeś.

to co ja bym polecił to produkty strukturyzowane, opakowane w ubezpieczenie. większa część środków inwestowana jest w obligacje (np5 lat na 5% co daje gwarancje zwrotu kapitału) druga część jest inwestowana w opcie. można zarobić nawet do 60% opakowanie ubezpieczeniowe zapewnia brak podatku belki przy wypłacie środków. opłaty likwidacyjne musisz sprawdzac dla każdego produktu osobno. ponadto większość tych produktów jest subskrybowanych.
Mr X / 83.6.102.* / 2008-06-09 23:52
Są struktury, w których zyski były znacznie większe niż 60%

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: