Forum Forum prawnePracy

Co zrobić gdy pracodawca nie płaci?

Co zrobić gdy pracodawca nie płaci?

Money.pl / 2006-07-12 15:55
Komentarze do wiadomości: Co zrobić gdy pracodawca nie płaci?.
Wyświetlaj:
EdystaR / 188.33.248.* / 2022-08-28 19:20
Kancelaria prawna Barbara Lis-Kareł świadczy szeroki zakres doradztwa prawnego w wielu kwestiach. Koniecznie skonsultuj swoją sprawę z panią prawnik. Każda sprawa jest inna i powinna być zweryfikowana indywidualnie, a to najlepsza prawnik jaką znam.
Wojciech Szczęśniak / 37.30.108.* / 2022-06-07 14:53
Szanowni Państwo,

specjalizuję się w reprezentacji prawnej pracowników, którzy nie dostali należnej im pensji na czas. Jeśli Ty również masz ten problem zachęcam do kontaktu telefonicznego. Mój numer to 503-313-318. Konsultacje są bezpłatne.

Pozdrawiam w imieniu swoim oraz naszej kancelarii,
Wojciech Szczęśniak
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 2 osoby - wojciech_chodk, marian_szary37.]
Praca za granica / 46.149.223.* / 2022-07-04 23:08
Dzien dobry. Maz ma wlasna dzialalnosc i umowe podpisana z firma ktora nie wyplaca wynagrodzenia od 3 miesiecy (ok 60tys). Co mozemy zrobic w tej sytuacji?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jacek25188 / 83.23.174.* / 2015-03-16 16:20
Jak odzywskac nie wypłaconą diete z okresu 6 miesięcy, Jak obliczyc ile się należy z ustawowymi odsetkami? Isnpekcja pracy pomoże odzyskać te pieniądze??
wiwan / 2015-03-16 20:44
kalkulator odsetek:

http://msp.money.pl/kalkulatory_i_wskazniki/kalkulatory/odsetek/

opcja 'gospodarcze'.
Krystyna01 / 159.205.18.* / 2015-02-28 21:07
Sądy to długa i mocno niepewna droga niestety.W małych miejscowościach ,a i w większych pewnie też najlepiej w nocy zawiesić transparent przed domem właściciela (zwykle dbają przedsiębiorcy -złodzieje o opinię ) i wtedy zaraz się pieniądze znajdą , byłam świadkiem sytuacji obwieszenia w ogłoszenia całej ulicy w małym mieście i od razu się pieniądze znalazły! Ktoś w nocy porozwieszał ogłoszenia , a pół miasta czytało idąc rano do pracy....pracownicy mówili ,że sposób mega skuteczny był ,choć do dziś nie wiadomo kto to zrobił.....a mógł pomysł opatentować (ha,ha!)
mazzer / 5.60.53.* / 2014-12-04 23:46
witam szef czesto spoznia sie z wyplatami mam wrazenie ze robi to celowo planuje zmienic prace bo mam na oku inna jak napisac wypowiedzenie i le bede musiał pracowac na wypowiedzeniu pracuje juz ponad 3 lata w tym pol roku na 1/2 etatu na czas nieokreslony
szklarek / 2014-12-05 10:30
Obowiązuje więc okres trzymiesięczny. Pracownik nie musi podawać powodu.

No chyba, że skorzysta Pan/Pani z trybu wspomnianego w artykule- tj. rozwiązania umowy bez wypowiedzenia- czyli z dnia na dzień- dając pracodawcy 'dyscyplinarkę' z art. 55. par. 1'1 KP.
Od której oczywiście pracodawca może się odwołać do sądu pracy- a raczej wystąpić o odszkodowanie.
Więc może być sytuacja, w której sąd orzeknie, czy owe spóźnienia z wypłatą wyczerpują znamiona ciężkiego, zamierzonego itd. naruszenia obowiązków pracodawcy.
Midorigami / 77.79.252.* / 2014-10-28 10:02
hej pracowałam 4 miesiące w pewnej firmie zawsze pracodawca spóźniał się z wypłatą czy mimo i już miesiąc nie pracuję mogę domagać się odsetek ?
Gdzie to zgłosić do sądu ? na razie zgłosiłam skargę za ciągle nie wypłacona pensje za wrzesień do PIP
szklarek / 2014-10-28 10:11
To, że stosunek pracy już ustał nie zmienia niczego w prawie do dochodzenia niewypłaconego wynagrodzenia, w wysokości odsetek z opóźnienie, przedawnienia, właściwości terytorialnej sądu pracy.

Zmienia się jedynie to, że były pracownik nie może już siłą rzeczy rozstać się z pracodawcą w trybie danej mu 'dyscyplinarki' z art. 55, par. 1'1 KP
tytus52 / 2014-10-25 18:33
Po co tu wypisujecie jakies bzdurne paragrafy i co powinien pracodawca .Napiszcie jak skutecznie odzyskac nasze pieniadze jak skutecznie moze nimi zajac sie prawo i organy scigania oni kpia z nas pracownikow z waszego prawa i calego systemu ,Zacznijcie cos robic zeby ich ukarac zeby nie czuli sie bezkarni zeby odpracowali swoje winny wlasnie swoje winny w zakladach karnych .Zwykly obywatel jest zamykany w zakladzie karnym bo wzial batona ze sklepu a ludzie ktorzy oszukali swych pracownikow na setki tysiecy sa na wolnosci .Biednego nikt nie obroni ale bogatych bronia prawnicy bogatych broni wlasnie to prawo ,Dlatego panowie prezesi z PRG itergwarek czekam na swoje pieniadze ,bo nie dam sie okrasc i bede walczyl o swoje wszelkimi sposobami nawet poza granicami kraju .Co dzien ryzykowalismy zyciem na dole w najbardziej niebezpiecznej kopalni pod wzgledem tompan a wy tak nam podziekowaliscie.
tytus52 / 2014-10-25 17:50
FIRMA PRG INERGWAREK -firma widmo ,firma istnieje ale jej niema .Zostalem oszukany jak wielu innych ,Firma przestala placic sa mi winni za trzy miesiace swiadczenia rechabilitacyjnego i za dwa lata zaleglego urlopu . Biuro zlikwidowane .telefony milcza od dwoch miesiecy adres dyrekcji okazal sie byc fikcyjnym . bo oddzial kiedys istnial w Jastrzebiu Zdroju . Napisalem podanie do ZUS-u ale okazuje sie ze zus nie umie odnalesc firmy ktora nie placi ludziom ktora nie oglosila upadlosci ktora potrafila nas juz zwolnic ale nie mozna jej namierzyc.ZUS tlumaczy sie ze wyplaci mi zasilek wtedy kiedy firma laskawie o to poprosi i uzasadni .To jawne kpiny z nas ludzi oszukanych . Co to za prawo ktore nie umie ukarac winnych a wrecz odwrotnie .Jaki sad tu pomoze ,Moze sasadzic ale jeszcze trzeba otrzymac te pieniadze od oszustow ,wiec pytam sie kiedy ich znajda kto ich ma szukac i czy do konca moich dni laskawie zaczna splacac dlugi . Ludzie kto nas ma bronic przed takimi firmami prezesami . Chyba pojade do Warszawy do Pani Premier zeby ona nam pomogla >moze sie zjednoczymy wszyscy oszukani i niech wladze nam pomoga
Zdesperowana2014 / 212.14.41.* / 2014-09-08 11:54
Rojax CNC Machining Sp. z o.o.
Siedziba w Szczecinie, zakład produkcyjny w Widuchowej
Firma nie wypłaca pieniędzy na czas. Pracodawca zalega z wypłatami dla pracowników, niektórym od pól roku. Zostałam przez tych ludzi bez środków do życia w obcym mieście, na dzień dzisiejszy zostaje mi tylko prostytucja. Ostrzegam-nie zatrudniaj się tam, dla pana R.O. będziesz tylko śmieciem na którego można się wydrzeć i darmowym pracownikiem.
Florian 2 / 85.222.76.* / 2014-10-22 11:14
WITAM ja też i koledzy mamy problemy z pracodawcą Eco - Invest z Torunia . Nie płaci a po za tym nie można go zlokalizować nikt nie wie jak go znależc a mieszka w Toruniu
Madzia02 / 83.28.86.* / 2014-08-12 12:11
Witam mam problem skończyłam prace 23 czerwca pracodawca twierdził przez cały okres trwania umowy że mi przedłuzy niestety to były tylko słowa skonczyłam prace z dniem 1 lipca pracodawca do dnia dzisiejszego nie wypłacił mi wynagrodzenia za miesią maj i czerwiec co z tym mam zrobic?
H Szatkowski / 2014-08-12 20:34
Już w tym wątku to padło. Skoro pracodawca- czyli był stosunek pracy- PIP albo od razu Sąd Pracy.
Mariusz545 / 77.45.75.* / 2014-06-09 19:51
Pracodawca nie wyplacil mi pieniedzy za okres 3 miesiecy pracowalem za granica mialem zalozona wlasna dzialalnosc gospodarcza jednoosobowa dlatego tez nie moge tego zglosic do inspekcji pracy co robic?
H Szatkowski / 2014-06-10 09:17
Dochodzić zapłaty faktur w postępowaniu cywilnym.
Bolo 30 / 79.162.225.* / 2014-05-24 20:32
Firma Euro -an i Trans-team sp zoo ul .Mokotowska w obu firmach nazwisko Morga .........nie wyplacaja sprawa musi trafic do telewizji
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Monika992 / 5.172.252.* / 2014-05-13 12:50
Uważajcie na firmę si market bo też ciężko dostać wynagrodzenie na czas. Ul: tupolewa Bydgoszcz zwana też jako Roma
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
stanisław 997 / 83.31.147.* / 2014-03-24 15:59
witam, pracowałem na umowę zlecenie od 17 01 2014 ,do 31 01 2014 umowę podpisałem na ten okres, lecz jej nie dostałem i do tej pory nie dostałem wynagrodzenia. w firmie sprzątającej kwota zaległ 700 złotych.kierowniczką jest pani Elżbieta Trojanowska. b o m a x.e u.
stanisł997 / 83.31.147.* / 2014-03-24 15:56
witam, pracowałem na umowę zlecenie od 17 01 2014 ,do 31 01 2014 umowę podpisałem na ten okres, lecz jej nie dostałem i do tej pory nie dostałem wynagrodzenia. w firmie sprzątającej kwota zaległ 700 złotych.kierowniczką jest pani Elżbieta Trojanowska. b o m a x.e u.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy