Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Coraz droższe tankowanie przed wakacjami

Coraz droższe tankowanie przed wakacjami

skomentuj
Wyświetlaj:
emmi / 80.48.224.* / 2010-06-24 14:57
DLA TEGO PŁACIMY WIĘCEJ ZA PALIWO
Według działu energetycznego agencji ratingowej Fitch, koszty powstrzymania wycieku i oczyszczenia okolicznych akwenów mogą sięgnąć od 2 od 3 mld dolarów.
Prezes koncernu naftowego BP Tony Hayward zadeklarował, że jego firma zlikwiduje w całości skutki katastrofy ekologicznej i zapewni rekompensaty poszkodowanym. Eksploatację platformy prowadziła wynajęta przez BP spółka wiertnicza Transocean z siedzibą w Szwajcarii.
Giełdowa wartość akcji BP była w piątek o około 14 proc. niższa niż przed eksplozją platformy 20 kwietnia. Notowania Transoceanu spadły w tym samym czasie o 20 proc. Poławiacze krewetek z Luizjany wystąpili z pozwem przeciwko obu tym spółkom, a także przeciwko firmom Halliburton i Cameron, zarzucając im niedbalstwo.
Powinniśmy też wprowadzić na rynek samochody, którym nie jest potrzebne paliwo kopalne i po kłopocie, bo co nas obchodzą koncerny paliwowe i to, że wywołalibyśmy kryzys ogólnoświatowy może i dobrze by się stało.
janiszek72 / 2010-06-24 10:36 / Tysiącznik na forum
W celu zapobieżenia odpływu elektoratu wielkomiejskiego do dnia 4 lipca rząd planuje podwyżki akcyzy na paliwo do 7 zł za litr etyliny 95 i 6,50 zł za litr oleju napędowego. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
skomentuj

Najnowsze wpisy