Coś jak Biznesplan

bialymaly / 2006-05-22 14:37
Niejestem jeszcze pełnoletni a chcem założyc własną działalność gospodarczą...;dało by rade??

Znaczy moja działalność wyglądała by mniej więcej tak:

Podpisuje umowe ze sklepem na dany towar jego ilość..ale najpierw znajduje tani towar szukam na niego rynku zbytu(znaczy sklepu) który by odemnie go odkupił oczywiście po nażuceniu mojej małej marży ale tak alby przychud niewyniusł mnie więcej niż 80zł
bo usłyszałem gdzieś że do 80zł niepłaci się żadnego podatku no to np:

mam x(towar)*y(cena)+v(marża)=80zł(przychodu) chyba dobrze zrobiłem
no to bym brał np towar z takiego makro składował bym go w domu i sprzedawał w btakiej ilości i o takiej nażuconej marży aby przychud niewyszedł mi większy niż 80zł

teraz pytania

1. Czy prawdą jest że od 80zł przychodu włąsnej działalności niepłaci się podatków gdzie .....moge znaleźć na to akta i czy tak naprawdę jest??
2. Czy jak by dany sklep chciał na to fakture mugłbym ją wystawić na swoje nazwisko bez .....żadnych konsekwencji??
3. Prosze o komentarze i wszystkie strony akta i zmiany jakie trzeba wprowadzić w moim .....planie i czy mugłbym go zrealizować teraz bo niejestem jeszcze pełnoletni??
4. Czy potrzebny by mi był pełnomocnik ze względu na to jaki jest mój wiek??

pozdrawiam i prosze o komentarze o kontak przez gadu-gadu: 6437640 lub mailem: bialymaly5@o2.pl
TT / 2006-06-19 15:28 / Wodnik giełdowy
To nie jest możliwe. Zakładając działalność gospodarczą musisz co miesiąc płacić obowiązkowo składki. W sumie jest tego coś ponad 700 zł. Więc Twój planowany przychód nie pokryje nawet kosztów. Moim zdaniem zaczekaj z własną firmą do osiągnięcia pełnoletności. Do tego czasu zaznajomij się z rynkiem, na którym chcesz działać, a przede wszystkim z obowiązującym w naszym kraju prawem. Jeśli naprawdę chcesz pracować sam dla siebie i wierzysz w sukces to popieram decyzję o firmie, ale naprawdę jako pełnoletnia osoba będziesz miał lepiej. Dlatego poczekaj. Ucz się, obserwuj i planuj, a potem powodzenia!

Najnowsze wpisy