CP Energia

skomentuj
Jesse Livermore / 2010-01-10 17:37
Zabrakło tej spółki w komentarzach. Nigdzie się o niej nie pisze i żaden z analityków i komentatorów rynków akcji o niej nie wspomina. Im więcej i częściej się o czymś pisze tym bardziej przyciąga to uwagę ludzi. A może właśnie o to chodziło w tej sytuacji. Czy namawiam do kupna tej spółki? Nie! Ale każdy kto przyjrzy się jej dokładniej zauważy coś nad czym warto się zastanowić. Pójdę nawet krok dalej i przyznam się do posiadania akcji CP Energii i żeby nie było żadnych wątpliwości co do moich szczerych intencji nawet podam ceny po jakich dokonałem zakupu tj;2zł, 2.02zł, 2.08zł, 2.09zł. Pomimo dużego w dniu 8stycz. wzrostu nie pozbyłem się żadnej akcji, gdyż uważam że byłoby to inwestycyjne samobójstwo (cena skoczyła o 13 proc i wynosi 2,38zł).
Zadziwiające jest dlaczego instytucje nie dają pozytywnych rekomendacji dla takich spółek (to zapewne już inny temat wart przemyśleń, choć oczywisty). Zważywszy że sygnały kupna zostały wygenerowane duże wcześniej, a kurs musiał już wystrzelić, nie było innej możliwości. I wystrzeli zapewne jeszcze kilka razy w nadchodzących miesiącach.
Kurs spółki znajduje się w głównym trendzie spadkowym zapoczątkowanym jeszcze w 2008r i choć hossa zadomowiła się na GPW to jednak jeszcze nie na wszystkich spółkach. Ostatnie obroty na poziomie ponad 600 000 akcji muszą budzić respekt zważywszy że ostatnio takie zanotowaliśmy na początku 2008roku. Tak duże obroty należy interpretować bardzo pozytywnie. To zapowiada naprawdę coś dużego. Zwiększone obroty pojawiły się już na początku listopada i akumulacja akcji zaczęła się już przy cenie 2,70 czyli obecny kurs nawet nie doszedł do tej ceny. Jak widać niektórzy wolą zapłacić więcej i czekać cierpliwie. Gdyż pospolity Pan Kowalski będzie w przyszłości dobrym kupcem po pojawieniu się rekomendacji z zaleceniem kupuj, bądź akumuluj! Tak naprawdę sygnały kupna zostały wygenerowane na początku grudnia przez takie oscylatory jak CCI, ROC, RSI, FI, Momentum, Ultimate. Są to wskaźniki pomagające rozpoznać punkty zwrotne więc bardzo istotne. Ponadto wszystkie były zgodne co zdarza się naprawdę bardzo rzadko. Sygnały kupna pokazały się również na wskaźnikach śledzących trend tj. MFI, AD i na MACD. Na tym ostatnim pojawiła się dywergencja byka co w analizie technicznej jest najsilniejszym sygnałem wzrostu. Są jeszcze inne sygnały jak przebicie linii trendu spadkowego i średniej 50cio sesyjnej. Po co to wszystko piszę? Uważam że jest to zarówno dobra spekulacja w krótkim okresie czasu jak i dobra inwestycja długoterminowa. Jaką cenę może w przyszłości osiągnąć CP Energia to już bardzo trudno określić. Pierwszy istotny opór znajduje się przy cenie ok 2.65 i tutaj może nastąpić ruch korekcyjny, choć w moim przekonaniu nie będzie trwał długo. A czy tak będzie pokażą najbliższe sesje. Na zakończenie zachęcam oczywiście do chłodnej kalkulacji spółki, w moim przekonaniu warto jej się przyjrzeć bliżej. Wszelkie opinie na temat moich spostrzeżeń oraz samej spółki mile widziane. Pozdrawiam.
cpe / 87.205.46.* / 2010-01-21 11:57
CP Energia - analiza techniczna:
http://www.navi-trader.com/99,analizy_archiwalne.html
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy