Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Cudzoziemcy wykupują domy w Polsce

Cudzoziemcy wykupują domy w Polsce

Money.pl / 2007-10-06 16:55
Komentarze do wiadomości: Cudzoziemcy wykupują domy w Polsce.
Wyświetlaj:
Elendir / 2007-10-06 16:55 / Łowca czarownic
Wzrost cen został zatrzymany przez fakt, że przeciętnej Polskiej rodziny która nie ma jeszcze własnego M zwyczajnie nie stać na zapłacenie wyższej ceny. Ci co mogli już kupili. Z reguły zadłużając się na granicy swojej zdolności kredytowej. Pozostałych nie stać.

Ale co stanie się jak zaczną rosnąć ceny wynajmu? Może nie ma bezpośredniego przełożenia cen zakupu na ceny wynajmu, ale jednak są to ceny ze sobą powiązane. Dodać do tego jeszcze recesję (za jakiś czas - według mnie jakieś 2-3 lata). Wtedy zrobi się ciekawie...
Tadzik Plasa / 24.136.33.* / 2008-02-01 06:21
Nie mieszkam teraz w Polsce ale wydaje mi sie, ze mieszkania, ktore sa budowane , i mysle to o malenkich klitkach, sa potwornir zawyzone. Nikt nie podaje prawdziwych kosztow produkcji np.M-3 a ja chcialbym wiedziec dlaczego tak w bezwgledny sposob jest wykorzystywane zapotrzebowanie na mieszkania? Wydaje mi sie, ze panstwo w sposob radykalny powinno wkroczyc do akcji bo jesli chodzi o ceny to one sa charakterystyczne do raczej dzikiej gospodarki niz wolno-rynkowej! Ekonomisci powinni dobrze pomyslec nad tym bardzo niekorzystnym stanem rzeczy dla Polakow, ktorzy zyja w czasach bardzo trudnych bo przjsciowych - od radykalnego strasznego komunizmu do gospodarki wolnorynkowej.Ten problem jest jednym z najwazniejszych problemow w Polsce.Prosze sie obudzic nareszcie!
Elendir / 2008-02-01 08:10 / Łowca czarownic
Towar kosztuje tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. Jeżeli są ludzie którzy chcą płacić tak wysoką cenę to dlaczego ktoś inny miałby dostać po niższej cenie. Problem dotyczy raczej podaży która jest ograniczona. Ale jeżeli uważasz że ceny mieszkań są za wysokie to załóż firmę developerską i buduj tańsze mieszkania. Jeśli będą nie gorsze i tańsze, to na pewno wszyscy u Ciebie kupią.

Najnowsze wpisy