Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Czabański: Nie chcemy medialnej szopki

Czabański: Nie chcemy medialnej szopki

Money.pl / 2008-08-05 16:45
Komentarze do wiadomości: Czabański: Nie chcemy medialnej szopki.
Wyświetlaj:
mś / 193.151.55.* / 2008-08-08 10:50
Nie dziwie się, że jest taka walka o abonament - elementu bez którego nie nie można utrzymać dotychczasowych uposażeń/ wynagrodzeń zatrudnionym tam ludzi.
absurd / 83.11.3.* / 2008-08-05 16:46
mało słucham polskiego radia publicznego,

ale przyznaje nie jest złe

ale zdaje sobie sprawe ze, ta misja realizowana jest dla baaarodzo ograniczonego grona słuchaczy

pytanie dlaczego niesłuchajacy, radia publicznego, maja płacić abonament? to samo pytanie mozna zadać, jezeli chodzi o tzw publiczna telewizję? z tym ze TVP oglada jednak spora widownia, nawet wbrew wielu opiniom "nieoglądających" ukazujących się czasem na czatach.

pytanie dlaczego, nieoglądajacy, niesłuchający, maja płacić za cos z czego nie korzystaja?

opłacaja przecież swoje publiczne daniny w podatkach, czy pseudopodatkach, dlaczego ma byc jeszcze abonament?

czasamim mam wrazenie ze, misja jest potrzebna, tym którzy ta misje pełnią, tra misja jest w ich interesie, jest ich sposobem na zycie, ale czy wymuszanie opłaty za usługe niechciana jest dobrym rozwiazaniem?

zdaje sobie sprawę ze, w tej batalii, jest drugie dno, mianowicie, jaka opcja bedzie sprawowac rząd dusz?

w tych przepychankach, smiesznego ze smutnym, dobrego ze złym, interesownego, z nieinteresownym, ginie jakos, sens, cel i dobro tego wszystkiego,

zostaje, kto kogo, czyje bedzie na wierzchu, no i kto bedzie tym który dobrze sobie z tego bedzie zył

mozna to wszystko, zrobic tak aby było najrozsadniej, najekonomiczniej,

skoro wszyscy płaca podatek, to dlaczego nie finansowac misji publicznej z podtku,

można tak podzielic media państwowe/publiczne aby np jedynka TVP i Polonia ew tematyczne kanały były tylko misyjne, i były opłacane przez budrzet, a dwójka była by komercyjną spółka skarbu państwa, zarzadzana jak inne stacje komercyjne

jestem przekonany ze finansowo było by to czytelniejsze i zdrowsze

trójka TVP mogła by byc opłacana z budrzetó wojewódzkich .. lub jakies inne rozwiazanie .. nie będe zastepowac polandyjskich decydentów w pracy :)

podobnie z polskim radiem

programy misyjne i programy komercyjne

włascicielem wszystkich był by skarb państwa .. stacje te bez znaczenia czy opłacane z budrzetu.. czy zarabiające na rynku reklam .. miały by uprzywilejowana pozycje .. chociarzbi z powodu archiwaliów jakie posiadaja

to tylko przykłąd .. ale dosyc proste i czytelne rozwiazanie .. jest tylko jedno ale ... czynnik ludzki

zaraz podniesie się krzyk wszystkic znajomych króliczka, i szukanie dziury w całym i wielkie bicie piany, bo co jak co ale wielu z tych króliczków mysiało by poszukac sobie nowego koryta :)
Bernard+ / 83.22.105.* / 2008-08-05 17:36
Absurd masz rację finansowanie tzw. misyjnych programów
1) informacyjnych, czyli nie tylko informujących o pracach rządu i parlamentu oraz prezydenta, ale również informujących społeczeństwo o wchodzących wżycie nowych regulacjach prawnych, o kursach walut, o pogodzie, o zagrożeniach środowiska, o sytuacji na drogach o awariach i przerwach w dostawie prądu wody ciepła i gazu itp., itd. bez problemu można realizować za pieniądze wydzielone z PIT, lub z VAT, jako udział określony stałym procentem
2) nadawanie programów darmowej edukacji prawnej, zdrowotnej i środowiskowej, językowej i programów popularyzujących osiągnięcia nauki i techniki, darmowe radiowe i telewizyjne programy edukujące dla różnych grup pracowników np. w zakresie BHP, w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych w zakresie praw i obowiązków konstytucyjnych obywateli lub douczające kierowców, bo za dużo polaków ginie rocznie na naszych drogach. Programy popularyzujące pożądane społecznie postawy działalności non profit itp. itd. to również powinno być opłacane z wydzielonej części podatków.
3) Programy popularyzujące polską kulturę i sztukę, filmy o dużej wartości historycznej i wychowawczej oraz patriotycznej, filmy i sztuki teatralne oraz słuchowiska radiowe nakręcone dla popularyzacji najważniejszych dzieł literatury polskiej i światowej. To jest misja kształcąca i rozwijająca ogólny społeczny poziom wiedzy i kultury, którą należy realizować z wydzielonej części podatków płaconych przez wszystkich Polaków a archaiczny niesprawny i co najgorsze ekonomicznie nieefektywny system abonamentów wymagający utrzymywania odrębnego aparatu ściągania i kontroli oraz rozliczania należności abonamentowych odłożyć do lamusa, bo to tylko jeszcze jeden powód do utrzymywania zbędnej armii urzędasów. To samo można osiągnąć bez dodatkowych kosztów ustalając w drodze ustawy, co 5 lat wielkość procentowego odpisu z budżetu państwa na pokrywanie kosztów nadawania programów spełniających ten szkicowo powyżej zarysowany zakres działalności uznawanej za misję publiczną radia, Telewizji i Internetu dla narodu polskiego.
Dlaczego np. utrzymujemy odpłatną sprzedaż dzienników ustaw zamiast publikować je wszystkie darmo w Internecie zabezpieczając przed możliwością zniekształcania treści opublikowanych aktów prawnych? A w formie pisemnej dostarczać je tylko do Sądów. Wszak wysoki poziom świadomości prawnej społeczeństwa jest ważny tak jak i wysoki poziom wiedzy ogólnej oraz wiedzy o zachowaniu dobrego zdrowia dla całego społeczeństwa, więc to, co opracowano w urzędach i instytutach naukowych za publiczne pieniądze powinno być za publiczne pieniądze szeroko Polskiemu społeczeństwu udostępniane.
adeks / 83.31.73.* / 2008-08-05 21:29
Tylko, że Polskie Radio za rządów Pana Czabańskiego, szczególnie Progran Pierwszy, stało się tubą kościoła katolickiego. Ja takiego radia nie chcę i nie słucham. Nie widzę pododów, dla których miałbym to radio finansować w jakiejkolwiek postaci.
historyk / 89.77.31.* / 2008-08-05 22:59
Program I PR stał się słyszalny za Cabańskiego w całej Polsce To wielkie osiągnięcie że Polak w każdym regionie swojego kraju może słyszeć radio publiczne własnego kraju a nie tylko komercyjne stacje typu Radia Maryja i in. Słucham bardzo często I Programu PR i nie słysze żadnej tuby kościoła katolickigo ani zadnego innego koscioła.
Jestem za płaceniem abonamentu bo jestem Polakiem i chce słyszeć Polskie Radio a nie tylko komercyjne stacje w których brakuje programów publicystycznych i oswiatowych natomiast leci non stop muzyka choć i takie stacje tez są potrzebne.
Ze sformułowania komentarza adeksie widze że masz wogóle negatywny stosunek do kościoła katolickiego używając obrazliwych słów typu tuba i winisz za tą tubę Czabańskiego tak jakby za poprzednich prezesów było inaczej. Radio publiczne powinno mieć programy dla wszystkich tym bardzej dla większości katolickiej, zgodnie z zasadami demokracji i wolności słowa
mś / 193.151.55.* / 2008-08-06 09:38
Niech ta większość zobliguje się do płacenia legalnie wprowadzonego podatku na kościół. Byłoby rozwiązanie. A o zgodności z zasadami demokracji i wolności słowa ta większość katolicka nie ma pojęcia, czym ono jest . Proszę na przyszłość takich argumentów nie przypisywać tej "większości".

Najnowsze wpisy