Czas pracy giełdy

LL / 91.193.40.* / 2010-12-09 08:45
Witajcie.
Ciekawią mnie Wasze opinie dotyczące zmiany czasu pracy giełdy od nowego roku. Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
robertkajzer / 2011-01-06 16:24 / Bywalec forum
W sumie pozytywna zmiana jezeli brac pod uwage inne gieldowe parkiety. Z drugiej jednak strony wyzsze koszty domów maklerskich z pewnoscia w jakis posob zostana przerzucone na klientow co juz pozytywne nie jest.


http://www.growandgo.pl ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie inwestować na giełdzie?
http://abcinwestowania.wordpress.com ---> blog o inwestowaniu
Ciułacz / 2010-12-09 12:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj !
Generalnie dla samej GPW powinno być pozytywnie bo chyba czas się zrówna z DAX co na zamknięciu nie będzie takich różnić w reakcji na Amerykański parkiet.
Dla większych inwestorów ze Stanów co się bawią na GPW to może być na rękę.
Dla aktywnych inwestorów ( spekulantów) grających na DT oraz kontraktowców to może być zmora.
Dla mnie osobiście to nie ma większego znaczenia bo i tak jak rano wstaję o 6:00 to na GPW już jest południe.Wobec tego inwestuję na Longa z małymi spekulacjami wynikającymi z lokalnych trendów.
Pozdrawiam
LL / 91.193.40.* / 2010-12-09 21:40
Witam również.
Trafiłeś w sedno. Dla mnie jest to jak wrzód na d.... ta dodatkowa godzina z minutami. O 16 już jestem dość mocno zużyty, ponadto uważam, że kto ma się wyrobić to i tak zdąży. Niby zrównanie godzin z europą jest plusem ale siedzenie z gębą w monitorze od 9 do 17.30 będzie bardzo nużące i wyczerpujące. Poza tym szkoda dnia... Uważam, szczerze mówiąc, że jest w tym sprężyna domów maklerskich. Mają coraz mniejsze dochody to sobie wykręcą je czasem. W końcu w ciągu godziny tych transakcji trochę się dołoży. Ale jak dla mnie jest to najgłupsza decyzja zarządu giełdy. Oparta najprawdopodobniej oczywiście o $. Kilka lat temu już robili roszadę z czasem i też musiałem się przestawiać. No nic, ciekawy jestem czy ktoś jeszcze się wypowie. Trzeba będzie najwyżej zacząć inwestować w co najmniej średnim terminie. A ja tak lubię DT. To lepsze od kochanki :-)
Pozdrawiam serdecznie.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy