Forum Forum inwestycyjneForex

Członek RPP: Stopy muszą nadal rosnąć

Członek RPP: Stopy muszą nadal rosnąć

Money.pl / 2008-05-05 11:10
Komentarze do wiadomości: Członek RPP: Stopy muszą nadal rosnąć.
Wyświetlaj:
ŁowcaGwiazD / 153.19.178.* / 2008-05-06 10:06
Kolejni którzy chcą wbić nóż w plecy Donaldu Tusku! Już w 2000 roku był taki co juz odszedł i zapowiedział schładzanie gospodarki i prawie udało się osiągnąć zero bewzględne a przy okazji "zabił" rząd Premiera Buzka! Zresztą Zero lepiej czuje się w pobliżu innego Zera!
Faktem jest że banki mają zbyt małe zyski. Ciekaawe gdzie zagraniczne banki lokują swoje zyski?
dzeku / 195.94.208.* / 2008-05-06 00:55
Panie prof. Ja uważam, że stopy powinny być już podniesione 28.03. Chociaż równie dobrze mogłyby być obniżone ale koniecznie też 28.03. Powód jest prosty - to dzień moich urodzin. Nie mam innego uzasadnienia i zapewne p. prof. też dla swoich dat nie ma. Jak studiowałem ekonomię, to zawsze bawiło mnie, że podstawową metodą badawczą jest analizowanie jednego elementu pod warunkiem, że pozostałe są niezmienne. Szamani są już mądrzejsi i wiedzą, że nie można analizować unoszeni się dymu bez uwzględnienia wiatru.
sceptyk / 2008-05-06 10:03 / Tysiącznik na forum
Ceteris paribus :-)))
Doskonała diagnoza!
Pozdrawiam...
sceptyk / 2008-05-05 11:10 / Tysiącznik na forum
Mam pytanie do prawników:

Jaki jest tryb postawienia Filara przed Trybunałem Stanu, za rozpowszechnianie fałszywych wiadomości mogacych spowodować niepokoje społeczne i straty gospodarcze znacznych rozmiarów?

Przecież Filar ma jakąś obsesję na punkcie stóp procentowych. Uwierzył, że jest guru makroekonomii i plecie bzdury, na podstawie których rosną oczekiwania inflacyjne!
Inflację, panie Filar, można zwalczać na wiele sposobów. A podnoszenie stóp procentowych banku centralnego (szczególnie w silnie regulowanej centralnie gospodarce) jest narzędziem prymitywnym i najmniej skutecznym. O tym wie każdy student makroekonomii.
Widocznie zostając profesorem (belwederskim?) zapomna się o podstawach.
ŁowcaGwiazD / 153.19.178.* / 2008-05-06 10:08
Proponuje nowy tytuł naukowy:
"Profesor Belwederski" :-)
Tam było paru "mocniaków" Orłowski, Filar, Balcerowicz
sceptyk / 2008-05-07 22:26 / Tysiącznik na forum
taaa...
Był też profesor Bartoszewski.
Absolwent zaledwie matury.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy