Forum Polityka, aktualnościKraj

Czujko: Nie głosujmy jak Amerykanie, głosujmy z głową

Czujko: Nie głosujmy jak Amerykanie, głosujmy z głową

Wyświetlaj:
!@#$ / 83.7.7.* / 2010-06-21 13:09

Po telewizji i internecie wędrują między innymi spoty, w których Karolak, Boczarska, Wesołowski i Szyc przekonują, że zignorowanie wyborów to tchórzostwo.
Nie rozumiem argumentacji, bo dla mnie odwagą jest wybory sobie odpuścić, powierzając swój los innym.

Odwagą?! Na wybory nie idzie tylko swołocz! Przecież to sabotaż, bojkot. Panie Czujko, pan masz coś z głową
Jaku.B / 46.112.16.* / 2010-06-19 17:46
Zgadzam się z Panem! jestem jak najbardziej za namawianiem ludzi do głosowania (to potrzebne przy naszej coraz niższej niestety frekwencji...) ale tylko do głosowania świadomie, z zastanowieniem, nie na pierwszego lepszego, modnego kandydata. I bardzo podoba mi się słowo jakiego Pan użył - to szlachetne - podjąć wysiłek świadomego wyboru i wziąć za ten głos i kraj choć trochę odpowiedzialności.
m-53 / 83.24.34.* / 2010-06-19 17:11

kabinach do głosowania odpuścili sobie wysiłek. Bezmyślnie zaznaczyli . bo głowy zaprzątała realizacja funkcji podstawowych organizmu: wdech, wydech, wdech wydech.


Zupełnie nie wiem z jakiego powodu ten fragment skojarzył mi się ze słynną akcją sms-ową.
Też uważam, że głosowanie powinno być całkowicie świadome.

I stąd jestem przeciwnikiem głosowania przez internet lub sms-em.
Jest to czynność ważna i nie może się odbywać od niechcenia, przypadkowo, między koszeniem ogródka a oddaniem moczu. Jeżeli można się zmobilizować by pójść do kina, na plażę czy spacer to można ruszyć przyrodzenie i pójść na wybory.
!@#$ / 83.7.7.* / 2010-06-21 13:06

Też uważam, że głosowanie powinno być całkowicie świadome.

I stąd jestem przeciwnikiem głosowania przez internet lub sms-em.

A co tu ma to rzeczy świadomość czy nieswiadomość. Głosowanie przez internet czy sms jest karygodnie niestosowne! Wybory to wydarzenie historyczne. Kto głosuje powinien wyjść z domu ogolony, uczesany, w garniturze, białej koszuli, krawacie a buty elegancko wypastowane! Głosujący kszałtuje bieg historii a więc powinien się godnie zaprezentować w tym dniu. A przed internetem to można siedzieć w gaciach, slipach, na rauszu. Smsy też ludzie wysyłają siedząc w sraczu. Takie sposoby głosowania odbierałyby wyborom należny im splendor i byłyby brakiem szacunku dla kandydujących oraz innych wyborców. Fuj! Aż sie niedobrze robi :-(((
ździcho / 77.253.103.* / 2010-06-21 13:34
Zapomniałeś jeszcze dodać, ze w tym dniu wszystkie budynki powinny być oflagowane, ma być całkowity zakaz handlu (nawet na stacjach paliw). Dobę należy rozpocząć Pasterką w Katedrze Warszawskiej, a w południe dokonać Uroczystej Odprawy Warty z Grobu Nieznanego Żołnierza.

Kto głosuje powinien
wyjść z domu ogolony, uczesany, w garniturze, białej koszuli, krawacie

Kobiety też?
Elendir / 2010-06-20 08:02 / Łowca czarownic
A skąd się wzięło że głosowanie przez internet nie jest świadome? Czy nieświadomie piszesz swoje komentarze że tak twierdzisz?

Myślę że znacznie lepiej by się spożytkowało trafienie do komisji wyborczej na zorientowanie się kim są poszczególni kandydaci w internecie mając przed oczami listę wyborczą.

Szczególnie dotyczy to wyborów parlamentarnych. Twierdzę że grubo ponad połowa wyborców nie wie kim jest ponad połowa kandydatów na kartach wyborów parlamentarnych w momencie gdy oddają głos. I myślę że temat ten potraktowałem bardzo delikatnie.

Sytuacja mogłaby się poprawić gdyby, otrzymując kartę do głosowania, można by było przyjrzeć się choć trochę niektórym kandydatom.
Elektro Devil / 2010-06-20 13:14 / Tysiącznik na forum
Elendir, nie bądź takim Hipokrytą. I nie udawaj, że nie wiesz o co chodzi... Dla Ciebie, czy dla mnie to bez różnicy czy głos oddasz przez internet, czy pofatygujesz się ma Wybory. Bo polityką się interesujesz i masz swoje wyrobione poglądy. Z którymi się nie zgadzam...

Jesteśmy zbyt młoda Demokracją. Dopiero pierwsze pokolenie urodzonych w Wolnej Polsce może głosować, a w dużej mierze z tego prawa głosu skorzystać nie chcę !

Nie można ludziom na siłę ułatwiać wybyboru Prezydenta ! To nie to samo co wybór zwycięskiej pary tańca z gwiazdami ! I nie może odbywać się na takiej zasadzie.

Powiesz, że to nie jest żadna weryfikacja bo ten kto pofatyguję się na Wybory nie znaczy, że głos przemyśli i wie cokolwiek o kandydatach.
Ale na pewno jest większe prawdopodobieństwo, że komu zależy aby zagłosować pofatyguję się ten kilkaset metrów.
Ten komu nie zależy niech nie głosuję.
Elendir / 2010-06-21 07:08 / Łowca czarownic

Nie można ludziom na siłę ułatwiać wybyboru Prezydenta !

Co to znaczy ułatwianie na siłę. Ja nie widzę w tym ułatwiania na siłę. Możesz PIT złożyć przez internet? To dlaczego nie powinieneś móc zagłosować przez internet?

A co z osobami chorymi, bądź osobami starszymi które rzadko wychodzą z domu? Co z osobami, które zameldowane są w zupełnie innym miejscu niż wynajmują mieszkanie?

Ponadto na prawdę warto by jednocześnie z oddaniem głosu można było wyszukać sobie informacje o kandydatach. O ile w przypadku wyborów prezydenckich nie ma to aż takiego znaczenia, o tyle mało kto, idąc do lokalu wyborczego, zna wszystkich kandydatów wyborów parlamentarnych. A informacja podawana w lokalu jest conajmniej skąpa i nie można jej wtedy już w jakikolwiek sposób zweryfikować. W efekcie ludzie głosują na partię nie patrząc na ludzi.
zdziś / 79.184.239.* / 2010-06-20 00:15
z onetu tu przyszedłeś komentować ?? czy mi się zdaje?!
ździcho / 87.205.195.* / 2010-06-19 09:27
Pierwszy sensowny artykuł w okresie wyborów.
ździcho / 87.205.195.* / 2010-06-19 09:24

Sprawa jest prosta. Większość głosujących do wyborów zagonił owczy pęd. Szli, bo wstydzili się, że sąsiad zobaczy, jak lenią się w ogrodzie zamiast kultywować demokrację. Ale w kabinach do głosowania odpuścili sobie wysiłek. Bezmyślnie zaznaczyli jedynkę, bo głowy zaprzątała realizacja funkcji podstawowych organizmu: wdech, wydech, wdech wydech.

Dokładnie tak!!! Tyle, że trudno wszystkim głosować z głową, gdyż wybory u nas celowo organizuje się tak, by ludzie te głowy POTRACILI. W Polsce NIE MA wyborów demokratycznych i nie było ich od roku 1990. Gdyby były demokratyczne, to byłyby przeprowadzane systemem jednoturowym. Ten, kto zebrał najwięcej głosów zostaje prezydentem i cześć. Co z tego, że ma 2% poparcia? Wszyscy jego rywale mają 1,9 i mniej%! Druga tura miałaby miejsce tylko wtedy, gdy dwaj kandydaci z
największym poparciem mieliby IDENTYCZNĄ liczbę głosów. Tymczasem system dwóch tur ma charakter czysto manipulacyjny. Ludzie śledząc sondaże przedwyborcze automatycznie wówczas
koncentrują się na dwóch z najwyższymi notami. Wtedy ci, którzy wcześniej mieli zamiar głosować na kogoś innego niż ci dwaj, zmieniają nagle decyzje już przed pierwsza turą, a wtedy albo wcale nie idą na wybory doszedłszy do wniosku, że ich kandydat i tak nie
przejdzie, albo idą wybierać tzw. "mniejsze zło", czyli jednego z tych dwóch z najwyższym poparciem. W tej sytuacji kandydat na trzeciej pozycji i niżej - wszyscy już dostali kopa w dupę jeszcze przed startem. Tym bardziej, że kampanie rozpoczyna się na wiele miesięcy przed wyborami, po to by mogły się porządnie rozbuchać, a rozbuchają się te z największym zapleczem finansowym. Moi drodzy, to NIE JEST demokracja! Dalej: Skoro do drugiej tury weszło już tylko tych dwóch,
to już nie ma wyjścia - trzeba oddać głos na mniejsze zło. Nie mówcie mi o demokracji. Demokracja ma miejsce przy eliminacjach do gry w jedno podanie. Który podbije piłkę w powietrzu najmniej razy idzie na "budę". Druga tura ma miejsce tylko wtedy, gdy jest dwóch, co podbili najmniej, ale po tyle samo razy. Zadziwia mnie to, że dorośli dają się
nabierać na chwyty, na które nie dałyby się nabrać dzieciaki kopiące piłkę przy trzepaku. Obawiam się, że głosowanie Z GŁOWĄ w Polsce jest absolutnie niemożliwe.
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-06-19 09:17
Głosując z głową, trzeba by głosować na Kononowicza, jednak nasi okupanci przezornie, wspomnianego Kononowicza, ukryli w niebycie!
Zresztą, czy szatan przejmuje się głosowaniem, on robi swoje, bez względu na wynik głosowania!
Natomiast owo głosowanie - to takie kuszenie, aby zerwać biblijne jabłko w imię:
CHCIELIŚTA - TO TERAZ MOTA I MORDA W KUBEŁ!
zxc12 / 79.191.150.* / 2010-06-19 08:04
Przekręty , niski poziom ludzi pchających się do rządzenia powoduje że społeczeństwo nie wierzy aby jakikolwiek wybór mógł coś zmienić. Brak kandydata, pozostaje wybór mniejszego zła a to nie każdemu pasuje więc nie idzie na wybory i nie zawraca sobie tym głowy. Mają swoje życie problemy i nie wierzą że kandydat będzie chciał i potrafił poprawić sytuację. A jak komuś zależy jedynie na dobrej pozycji przy korycie to niech głosuje na siebie sam.
bulba1 / 2010-06-19 08:34 / Bywalec forum
Cejrowski o sędziach i sądownictwie w Polsce . To daje do myślenia ! ! !
-----www.youtube.com/watch?v=kcQqOXfCTUQ&feature=related
em96 / 151.81.61.* / 2010-06-19 14:06
Tu nie ma nad czym myśleć. Stary system ma się dobrze i jest całkiem realne, że wróci. Głupi naiwny Naród nadal daje się im "wodzić za nos" decydując wyborami, głosując na "przefarbowanych" komunistów z PO, SLD, PSL też nie było święte...
Floyd / 2010-07-03 13:11 / Tysiącznik na forum
I wszystko jasne. Kto ma inne zdanie niż Ty, to głupi, naiwny ciemniak. Można pęknąć ze śmiechu.

Najnowsze wpisy