Forum Forum prawneCywilne

czy ktos sprawdza gdzie wysylaja pisma z sądu??

czy ktos sprawdza gdzie wysylaja pisma z sądu??

yoannaP / 194.146.217.* / 2010-11-02 19:43
Witam,
Dziś dowiedziałam się od mojego pracodawcy ze komornik zajmuje moje wynagrodzenie. Sprawę dla komornika nadała Hestia, której rzekomo jestem winna pieniądze za niezapłacona polisę. Wszystko możliwe, nie mogę odnaleźć blankietu bo sprawa jest sprzed 2 lat. Uregulowałam już również dług u komornika.
Intryguje mnie jednak inna sprawa. O tym postępowaniu nie wiedziałam nic. Nikt mi wcześniej nie przysłał nawet ponaglenia do zapłaty.
Zaraz po wykupieniu polisy zmieniłam adres zamieszkania i zameldowania. Nie podałam tego faktu do ubezpieczyciela. Ale zanim nastąpiło zajęcie przez komornika na podstawie nakazu upominawczego wydanego przez sąd na wniosek radcy prawnego reprezentującego Hestię, ktoś nie powinien wysłać jakiegoś pisma na mój adres zameldowania?? Rozumiem że Hestia może nie móc sprawdzić adresu zameldowania. Ale radca prawny czy sad, czy w końcu komornik nie powinien wysłać jakiegoś pisma na mój prawdziwy adres zameldowania. Przecież takie instytucje powinny mieć możliwość sprawdzenia tego?? A teraz jest mi wstyd przed pracodawcą, który pewnie uważa mnie za jakąś złodziejkę. A ja nawet rachunku za gaz boje się zapłacić po terminie jeden dzień i nie śpię przez to przez miesiąc.
Może mi ktoś to wytłumaczyć

Najnowsze wpisy