Forum Forum prawneCywilne

Czy mój były mąż może pozostać z całym naszym majątkiem?

Czy mój były mąż może pozostać z całym naszym majątkiem?

gosia2w / 2007-10-03 20:49
Witam Serdecznie
Po 12 latach zakończyło się moje małżeństwo rozwodem bez orzekania o winie. Wyprowadziłam się z dziećmi z naszego wspólnego domu, który otrzymaliśmy od rodziców byłego mężą w akcie darowizny. Mieszkam od prawie 2 lat u moich rodziców w jednym pokoju z córkami. Mąż został z całym naszym majątkiem zarówno tym którego się razem dorobiliśmy jak i z tym co otrzymaliśmy od moich byłych teściów. Zostałam bez niczego.Nie stac mnie na adwokatów. Składam wniosek do sądu o podział majątku.Przeczytałam wiele artykułów o kosztach sądowych i o tym ze przegrana osoba zwraca koszty wygranej.Czuję się na pozycji przegranej, bo mojego męża stać na dwokatów, którzy wiedzą jak prowadzić do zwycięstwa. Czy mąż moze zostać z całym majątkiem? Straszy mnie ze teściowie odbiora mi darowiznę.Dom ten , który otrzymaliśmy od teściów składa się z dóch osobnych mieszkań.Jedno zajmowaliśmy my, a drugie obarczone jest służebnością dla teściów. Czy mam szanse na spłatę swojej częśći ? Czy jestem juz z góry skazana na stratę mojej części majątku?

Najnowsze wpisy