Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Czy można zdobyć finansowanie mimo zaległości w urzędzie skarbowym.

Czy można zdobyć finansowanie mimo zaległości w urzędzie skarbowym.

Pytanie do eksperta / *.*.*.* / 2009-03-27 16:00
Witam serdecznie prowadzę jednoosobową firmę, która produkuje materiały reklamowe. Niestety kryzys dał się we znaki także i mnie. Posiadam pewne zaległości wobec urzędu skarbowego. Oczywiście winni są kontrahenci, którzy sporo ponad termin zalegają z płatnościami. Słyszałem o factoringu, ale nie wiem, o co dokładnie chodzi. Czy mogą Państwo przybliżyć ten temat?
jbem / 2009-03-27 16:02 / Jacek Bem, doradca klienta
Szanowny Panie,

Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż factoring w Pana przypadku będzie rzeczywiście dobrym rozwiązaniem. System factoringu wygląda następująco: Pan jako wytwórca towaru dostarcza odbiorcy produkt i wystawia fakturę z np 60 dniowym terminem płatności. Następnie wysyła Pan kopię faktury do firmy factoringowej, która na tej podstawie wypłaca Panu w ciągu kilku dni około 80% należności. Następnie faktor samodzielnie raportuje i monitoruje należność u odbiorcy towaru. Odbiorca wcześniej przez Pana poinformowany spłaca należność do faktora. Po zaksięgowaniu należności faktor przelewa pozostałe 20% Pana firmie. Cała operacja jest oczywiście odpłatna, natomiast w niektórych przypadkach bardzo wygodna. Koszt usługi jest ustalany indywidualnie. Przy podpisywaniu umowy faktor rzeczywiście nie bierze pod uwagę zadłużenia w Urzędzie Skarbowym ani w ZUS. Co do zasady factoring skierowany jest do firm, które posiadają wielu odbiorców i wystawiają faktury z odroczonym terminem płatności.

Jacek Bem, doradca klienta

SOHOfinance

kredyty, inwestycje, podatki, księgowość, ubezpieczenia-kompleksowa opieka
doświadczonych doradców.

Najnowsze wpisy