Forum Forum prawnePracy

czy pracodawca mial prawo zwolnic w takiej sytuacji????

czy pracodawca mial prawo zwolnic w takiej sytuacji????

karola25szczecin / 2011-05-29 16:39
Witam chcialam sie dowiedziec jakie ja mam prawa i jakie ma prawa moj pracodawca
poniewaaz pewnego wieczoru doszlo do kradziezy w sklepie a na drugi dzien ja zostalam
zwolniona.Sprawa wygladala w ten sposob,dziewczyna z ktora bylam na zmianie obslugiwala
na kasie pana ,ktory zakupil 5 piw i byl na tyle bystry iz pakowal sobie po 1 piwku do
reklamowki i przy okazji po calej garsci batonikow pakowal sobie do torby ona stala przy
ladzie pan jej sie smial prosto w twarz niby ją tu zagadywal ale pod lada robil swoje ja
w tym czasie rowniez bylam na boksie kasowym ale robilam wieczorny zwrot gazet i szczeze
mowiac nie widzialam,ze klient nas okrada w tym czasie do sklepu wszedl moj maz i facet
sie speszyl gdy on wyszedl kolezanka wyszla na zaplecze i maz sie mnie zapytal czy on
placil za te batony ja podeszlam do kasy i sprawdzilam paragon i zobaczylam,ze placil
tylko za te piwa i zaraz za nim wybieglam ze sklepu ale facet zapadl sie pod ziemie (tak
jak by uslyszal wychodzac,ze moj maz sie zapytal o te batoniki ) powiem tylko,ze cala ta
sytuacja jest nagrana na kamerach i widac co jest co.Z rana dostalam sms,ze mam przyniesc
i oddac klucze,ze alarm zostal zmieniony i tyle ,poszlam zeby to wyjasnic ale juz nic nie
zdzialalam JA zostalam zwolniona A TA DZIEWCZYNA CO BYLA ZE MNA NA ZMIANIE PRACUJE DALEJ
a to ona stala przy ladzie gdy facet kradl ile wlezie wszystko jest nagrane czy mam
jakies szanse by wygrac sprawe w sadzie za niesprawiedliwe zwolnie z pracy????Czuje sie
oszukana i zbesztana tak nie mozna postepowac z drugim czlowiekiem.Owszem moze i nie
spojrzalam w kamery ale nie bylo ludzi na sklepie bylam tylko ja ona i ten zlodziej i w
tym czasie bylam zajeta faktora i gazetami,po za tym gdyby nie moj maz to by nikt nie
wiedzial,ze taka sytuacja miala zajscie,wyszlo by przy renamencie ile jest brakow ale ja


bym pracowala dalej..............

Zaznacze jeszcze,ze 2 dni wczesniej podpisalam kolejna umowe o prace na czas okreslony (tj.21.05.2011-20.08.2011)

Bardzo prosze o podpowiedz co mam robic i jakie mam prawa.

Najnowsze wpisy