Forum Forum inwestycyjneForex

czy to dobry pomysł zamienic oszczednosci w funtach na franki?proszę o fachowe opinie bo mi nie do smiechu.

czy to dobry pomysł zamienic oszczednosci w funtach na franki?proszę o fachowe opinie bo mi nie do smiechu.

zdezorientowany / 83.29.127.* / 2008-01-07 15:57
prosze o rade
Wyświetlaj:
Leh / 2008-01-08 17:05 / Bywalec forum
Nie jestem fachowcem. Ja zamieniłbym wszystko na złotówki. Złotówka się umacnia i myślę że może się umacniać tak długo jak długo Niemcom czy Anglikom będzie się opłacać przyjeżdżać do Polski na szaleństwa, albo tak długo aż Polakom przestanie się opłacać wyjeżdżać na Wyspy do pracy.
Sabre / 2008-01-08 10:12 / Tysiącznik na forum
Ja bym nie polecał oszczędzania w frankach. Prognozy na najbliższy czas (obecny rok) raczej wskazują na jego dalsze osłabienie wobec złotego. Co będzie później, zobaczymy.
Złotego również bym nie polecał, obecne oferty banków oscylują na poziomie inflacji.
Jest pewna szansa na odbicie dolara, więc jeśli się nie boisz ryzyka ... :)
Ja osobiście ulokowałem trochę oszczędności w złocie. Według mnie, w dłuższym terminie czasowym (a pewnie i w krótszym też) jego cena pójdzie jeszcze mocno do góry.
damiance / 87.204.210.* / 2008-01-08 13:22
Weź pod uwage, że złoto porusza się przeciwnie do USD, a w USD mają tak na prawdę dużą inflację na karku.

pozdro
Sabre / 2008-01-08 14:03 / Tysiącznik na forum
To takie same stwierdzenie jak te, że złoto porusza się podobnie jak ropa:) W tej chwili na rynkach finansowych zaczyna się odczuwać strach. A to najlepsza zachęta do kupowania złota. Jak się jeszcze weźmie pod uwagę wciąż rosnące zapotrzebowanie na złoto i dość duży spadek jego produkcji w Afryce, to perspektywy dla inwestujących w złoto są bardzo dobre. No i oczywiście trzeba wziąć pod uwagę Chiny i ich chęć na dywersyfikację rezew walutowych.
Piotreq / 2008-01-08 09:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Na pewno nie opłaca się trzymać tego w funtach. Już lepiej w złotówce ale nie wiem czy teraz już zamieniać. Funt staniał mocno na święta bo ludzie przywieźli morze funtów do Polski. Teraz rodziny to wyprzedają. Myślę że obecnie albo złotówka czy też korona słowacka albo dolar czy frank. Korona tak samo jak złotówka idzie do góry, nawet trochę szybciej. Frank i dolar spadły znacznie i być może odbiją. Tu jest pytanie ile jeszcze spadną zanim odbiją. Obecnie więc lokowałbym oszczędności w złotych. Na przykład w polbank na 5% ( do 1mln).
juris4 / 83.7.127.* / 2008-01-10 22:02
zamień to na dolary i zainwestuj w program AEGON ktory posiada w swojej ofercie fundusze złota; zysk na tym funduszu od początku roku +9%!!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy