Czy to się opłaca ?

michal_lublin / 46.205.38.* / 2013-02-01 18:55
Witam wszystkich. Nigdy nie pracowałem za granicą ale ostatnio marzy mi się zwiedzić kilka odleglejszych miejsc w świecie wiec pomyśłałem ze mozna by w tym celu wyjechac do UK i zarobić na ten cel trochę grosza. Nie znam blizej realiów ale zawsze słyszałem że ludzie zarabiają tam niezle, pracują po kilka lat , wracają i otwierają własne firmy. Tymczasem z moich wyliczęń wynika ze na dzień dzisiejszy perspektywy zysku na takim wyjezdzie (do UK) są bardzo słabe, jesli sie mylę prosze wyprowadzić mnie z błedu (mam nadzieje ze się mylę). Wiekszosc ogłoszeń w Londynie to praca za ok 7 funtów za godzine. Kurs to 4,7zł. Mamy wiec 33zł za godzinę co w pełnym wymiarze daje ok 5200zł miesięcznie. Koszt wynajecia pokoju to ok 100 funtów tygodniowo co daje ok 1900zł miesiecznie, na czysto zostaje nam więc 3300zł, koszty życia w Londynie nie są małe (a raczej całkiem spore) ile wiec z owych 3300zł bedziemy w stanie odłozyc ? Ciezko bedzie wyzyc ponizej 50-70zł dziennie. Zostanie nam wiec na koniec miesiaca ok 1500zł, cienizna straszna, nawet jak na polskie realia. No chyba ze zle liczę.
Wyświetlaj:
turker / 95.48.23.* / 2013-02-18 16:05
nie wiem czym sie zajmujesz, ale ja zawsze jak potrzebuje kasy to jade z job networks do francji i pracuje jako budowlaniec i wyciagam calkiem ladne oszczednosci po takiej wyprawie.
Andrzej8090 / 95.48.23.* / 2013-05-15 16:25
No też moja żonka była z tym całym jobem coś tam jako pokojówka we Francji i nie narzekała, miała gdzie mieszkać za co jeść itd a i tak jakieś oszczędności przywiozła...

Najnowsze wpisy